Chyba każdemu z nas kominek kojarzy się z niezwykle przytulnymi wnętrzami, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym prezentują się wspaniale. Wiele osób, budując swój własny dom marzy o takim elemencie jego wyposażenia, jednak mają one pewne wątpliwości dotyczące tego, czy jest to rzeczywiście praktyczne rozwiązanie. Warto zatem zastanowić się jakie są najważniejsze wady i zalety kominków, oraz na co zwracać uwagę, gdy zdecydujemy się wybudować go w naszym domu.

Kominek – tak czy nie?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym jak będzie się prezentował kominek w naszym własnym domu, musimy pamiętać o tym, iż może on zostać zamontowany tylko w tych domach, albo też mieszkaniach, w których zarówno strop jak i fundamenty są odpowiednio wytrzymałe. Taka betonowa konstrukcja może bowiem ważyć od 500 kg do nawet 1 tony. Ważne jest również to, aby dobrać odpowiedniej wielkości szkło kominkowe do wymiarów całego kominka. Jeśli będzie ono zbyt małe, mogą się przez nie przedostawać groźne spaliny.

W przypadku, gdy chcemy, aby kominek ogrzewał całe nasze mieszkanie, czy też dom, musimy także brać pod uwagę to, iż konieczne jest zamontowanie specjalnej instalacji, które będzie rozprowadzała ciepło od kominka do poszczególnych pomieszczeń. System tego rodzaju składa się przede wszystkim z rurek termoizolacyjnych i odpowiednich wentylatorów. Jest to niezwykle istotne, bo któż z nas chciałby mieć w swoim domu kominek, który ogrzewa tylko jedno wnętrze.

Kominek – czy to duży koszt?

To ile zapłacimy za nasz kominek w dużej mierze zależy od jego rodzaju. Im droższych materiałów użyjemy do jego stworzenia, tym więcej będzie nas kosztował. Cena może także zależeć od tego jaki wkład zdecydujemy się w nim zainstalować. Koszt wkładu wykonanego z żeliwa czasem dochodzi do 8 tysięcy złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu opału, którego ilość jest zależna od metrażu pomieszczeń, które będą przez kominek ogrzewane.

Ważne jest także w tym przypadku szkło kominkowe, które musi być doskonale dopasowane do naszego kominka, a do tego oczywiście bezpieczne. Dlatego też, należy zawsze stawiać na produkty od zaufanych dostawców, gdyż wówczas zyskujemy gwarancję, iż są one najwyższej jakości. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na szkło kominkowe Węgier Glass, ponieważ jest to znana i ceniona przez klientów firma, działająca na naszym rynku od dłuższego czasu. Stawiając na sprawdzone produkty, tak naprawdę oszczędzamy, dlatego nie ma sensu kierować się w tej sytuacji wyłącznie kwestiami cenowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here