Czy w Trójmieście warto inwestować w mieszkania na wynajem

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem przynosi potencjalnie wyższe zyski niż lokata bankowa, a jednocześnie wydaje się mniej ryzykowna od giełdy czy rynku Forex. Czy w ten sposób warto inwestować także w Trójmieście?

Okazuje się, że Gdańsk należy pod tym względem do jednej z najlepszych lokalizacji w Polsce. W niektórych dzielnicach średnia rentowność takiej inwestycji sięga obecnie nawet 8%. W 2017 roku średnia dla całego miasta wynosiła 6%. Obok Warszawy, Wrocławia i niektórych części Łodzi, Gdańsk i spora część Trójmiasta stanowią doskonały wybór. Co decyduje o takim stanie rzeczy?

Trójmiasto – miasto studentów

Z mieszkań pod wynajem w dużej mierze korzystają studenci. W każdym roku akademickim w samym Gdańsku kształci się ich ponad 60000, a w całym Trójmieście blisko 80 tysięcy. Co więcej, wielu absolwentów pozostaje na tutejszym rynku pracy, podejmując zatrudnienie w największych globalnych firmach. Nic nie wskazuje na to, aby trend miał się w przyszłości odmienić, dlatego inwestycja pod wynajem może okazać się dobrym pomysłem w długofalowej perspektywie.

Komfortowe warunki życia

Trójmiasto to jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Czym wyróżnia się na tle innych dużych aglomeracji w kraju? Prawdziwy ewenement to czyste powietrze, związane z nadmorskim położeniem. Ponadto Trójmiasto uchodzi za dobrze skomunikowane i stosunkowo wolne od korków.

W Trójmieście przybywa ludności

Województwo pomorskie jest z powyższych względów wyjątkowe, bo jako jedno z zaledwie czterech w Polsce notuje przyrost liczby ludności. Z kolei wśród miast na prawach powiatu Gdańsk zajmuje pod tym względem czwarte miejsce. Pomiędzy rokiem 2018 a 2019 liczba mieszkańców miasta zwiększyła się o 2377!

Ciekawy wybór inwestycji mieszkaniowych

Trójmiasto jest dobrym miejscem do kupna mieszkania pod wynajem, także ze względu na ciekawą ofertę prezentowaną przez tutejszych deweloperów. Wystarczy spojrzeć na przykłady inwestycji realizowanych aktualnie w Gdańsku: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html.

Stosunkowo wysokie wynagrodzenia oraz zdywersyfikowany rynek pracy to kolejne argumenty przemawiające za inwestycjami w Trójmieście. Popyt na mieszkania pod wynajem powinien utrzymać się przez lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here