Beton jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, jest używany między innym do wylewania fundamentów i posadzek. Kojarzy się z wytrzymałością i stabilnością, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że może również pięknie wyglądać. Betony dekoracyjne, bo o nich mowa, zyskują popularność nie tylko w wykończeniach nieruchomości komercyjnych, ale również w domach jednorodzinnych. Dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej.

Mogą one zostać wykorzystane do budowy na przykład:

  • schodów,
  • podjazdów garażowych,
  • ścieżek w ogródku,
  • tarasów i balkonów.

Ich największą zaletą jest bardzo duża wytrzymałość na zużycie i niekorzystne warunki atmosferyczne, przy jednoczesnym zachowaniu walorów wizualnych. Są one wykorzystywane do budowy placów, chodników, deptaków miejskich, dlatego na pewno poradzą sobie z codzienną eksploatacją wokół naszego domu. Mogą być na przykład świetnym zamiennikiem kostki brukowej lub płytek, przy czym wylewając beton łatwiej uzyskać gładką i równą powierzchnię. Przykładem takiego materiału są betony barwione Cemex Deco Collore.

Najbardziej efektownym rodzajem jest beton z wyeksponowanym kruszywem. Przykładem takiego produktu dostępnego na polskim rynku może być Cemex Deco Stone. Kamienie znajdujące się na powierzchni doskonale komponują się z zielenią, ten materiał świetnie wygląda wykorzystany do budowy ścieżek w ogrodzie. Tym bardziej, że beton jest plastyczny i łatwo poddaje się kształtowaniu, dlatego pokrycie ścieżki z licznymi zakrętami nie stanowi problemu. Kostka brukowa jest w takim przypadku trudniejsza do użycia. Ze względu na naturalny wygląd, taka nawierzchnia może świetnie się sprawdzić jako otoczenie oczka wodnego lub basenu. Dodatkowo chropowata struktura jest w naturalny sposób antypoślizgowa, co w tym wypadku ma duże znaczenie.

Ale Cemex oferuje nie tylko produkty do zastosowań zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Slid Art to mineralna posadzka dekoracyjna, którą można stosować nie tylko w biurach i obiektach użyteczności publicznej, ale również w domach i mieszkaniach. Jej zaletami są duża wytrzymałość i odporność, a także dowolność kształtowania powierzchni. Betonu nie trzeba przycinać na wymiar, tak jak płytek, przy skomplikowanych pomieszczeniach. Gładka powierzchnia bez spoin jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu, nie wymaga zastosowania specjalistycznych środków do pielęgnacji. Kilkanaście dostępnych kolorów zapewnia szeroki wybór i możliwość tworzenia indywidualnych, dopasowanych do naszego stylu aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here