Co mają w sobie drewniane żaluzje?

Kiedy poszukujesz niebanalnego rozwiązania dla swoich wnętrz, warto postawić na żaluzje drewniane. Są one uznawane za bardzo klasyczne i ponadczasowe, a ich wygląd może wprawić przychodzących do domu gości w podziw. Zdecydowanie pokój z takimi żaluzjami będzie się wyróżniał, a przy okazji zapewniona mu zostanie świetna ochrona przed intensywnymi promieniami słonecznymi, które dokuczają zwłaszcza w okresie letnim.

Co sprawia, że warto je mieć?

Żaluzje, w które się zaopatrujemy, powinny przede wszystkim chronić przed promieniami słonecznymi. W przypadku żaluzji drewnianych ta ochrona stoi na najwyższym poziomie. Nie tworzą się w nich żadne, nawet najdrobniejsze prześwity, przez co dają idealne zaciemnienie.

Chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, gdyż są zrobione z grubszego tworzywa, a wieczorem dają dobrą ochronę przed wzrokiem ludzi z zewnątrz. Warto także zaznaczyć, że są one przystosowane do różnych potrzeb, gdyż można bardzo łatwo regulować ilość przepuszczanego światła. Da się podnieść je i odsłonić okno, by światło wpadało i nie było zahamowane przez żaluzje, całkowicie zaciemnić dane pomieszczenie albo delikatnie hamować napływ światła dziennego.

Najlepiej wybierać wśród żaluzji drewnianych posiadających certyfikaty, tak by mieć pewność, że ich powłoka będzie odporna przed blaknięciem czy utratą w pewnym stopniu pierwotnych odcieni. Takie żaluzje oferują wszyscy renomowani dystrybutorzy, np. firma Winrol – https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/.

Dla jakich wnętrz przeznaczone jest takie rozwiązanie?

Drewniane żaluzje należą do bardzo szykownych i uznawanych za modne i ponadczasowe. Nie oznacza to, że pasują tylko do wyszukanych wnętrz, ale że z pewnością dodają smaku i wyrafinowania wszędzie tam, gdzie są zamontowane.

żaluzje drewniane

Stanowią uniwersalny dodatek do wszystkich wnętrz, można także swobodnie wybierać wśród wielu odcieni, tak że zawsze dopasują się do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Można przebierać w naturalnych kolorach drewna, dużą popularnością cieszą się także białe, beżowe i szare żaluzje (zwłaszcza w przypadku salonów). Nie ma zatem problemu z doborem czegoś idealnego zarówno dla pokojów w bardziej tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu.

Jak wygląda czyszczenie?

Wiele osób błędnie myśli, że skoro drewniane żaluzje wyglądają na tak solidne i eleganckie, musi być ciężko je wyczyścić. Na szczęście jednak drewno nie wymaga aż takich zabiegów jak niektóre materiały, z których wykonane są innego rodzaju rolety.

W przypadku czyszczenia z kurzu, wystarczy przecieranie wilgotną szmatką. Przestrzenie pomiędzy lamelami żaluzji wcale nie utrudniają procesu czyszczenia, a wręcz je ułatwiają, przez co wyzwania nie stanowi utrzymanie przez lata drewnianych żaluzji w nienaruszonym stanie. Często nawet po kilku latach użytkowania sprawiają one wrażenie nowo nabytych.

Idealny dodatek do wnętrza

Praktyczne, wytrzymałe, a także oczywiście nadające aranżacjom ciekawej nuty – takie żaluzje to zdecydowanie coś, co sprawdzi się w praktycznie każdym domu. Warto w nie zainwestować, gdyż stanowią gwarancję dobrej ochrony przed światłem połączonej z intrygującym wyglądem.

Opracowanie: Alicja Błysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here