Bramy garażowe antywłamaniowe - zabezpieczenie przed intruzami

Jeśli złodziej szuka miejsca przez które mógłby dostać się do domu to najczęściej nie są to drzwi, a właśnie brama garażowa, jeśli bryła garażu zintegrowana jest z domem. W takim przypadku dobrze jest pomyśleć o zamontowaniu takiej bramy, która jest odporna na wygięcie i podniesienie blachy i sprawi złodziejowi na tyle kłopotu, że przez hałas powodowany próbą jej sforsowania, zrezygnuje z próby włamania. Oczywiście warto postawić również na antywłamaniowe drzwi prowadzące bezpośrednio z garażu do wnętrza domu.

Bramy garażowe antywłamaniowe – czym powinny się charakteryzować?

 

Przede wszystkim bramy antywłamaniowe powinny być wykonane z solidnej i grubszej niż standardowo blachy. Materiał powinien posiadać niezbędne atesty w zakresie odporności na uderzenia czy przecięcie. Już brama garażowa w klasie RC3 daje poczucie komfortu i większego bezpieczeństwa. Poza mocnym materiałem mamy tu do czynienia również z blokadą w postaci rygla blokującego, który sprzężony jest z napędem bramy. Dodatkowo zamek. który również posiada najwyższą klasę antywłamaniową. Rygiel działa w taki sposób, że blokuje wypchnięcie czy próbę siłowego otwarcia również w sytuacji awarii prądu czy odłączenia zasilania.

 

Jakie bramy mogą być antywłamaniowe?

 

Najczęściej bramy antywłamaniowe są oferowane wśród bram segmentowych. Jednak takie mechanizmy znajdziemy również w bramach uchylnych czy też rolowanych. Oczywiście cennik bram garażowych wskazuje, że tego rodzaju bramy należą do najdroższych, gdyż mamy tu połączenie systemu elektrycznego otwierania z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. W przypadku bram rolowanych sprawdzą się one na niewielkich wjazdach, gdzie brakuje miejsca na bramu uchylne. Oczywiście w przypadku posiadania dużych samochodów, typu Suvy należy pamiętać, by garaż był odpowiednio wysoki. Do wysokości i szerokości garażu dobiera się bramę garażową, która w wymiarze ponadstandardowym zawsze będzie kosztować więcej. O wyższym garażu trzeba pomyśleć również jeśli chce się użytkować bagażnik dachowy i nie chce się za każdym razem demontować go po przyjeździe z wakacji, aby móc swobodnie wjechać do garażu. Czasem zatem garaże powinny mieć wysokość nawet 2, 5 m i taką samą w tym wypadku ma brama garażowa.

 

Zastosuj ocieplenie, jeśli chcesz stosować napęd

 

Napęd elektryczny będzie lepiej działał w ogrzewanym garażu, dlatego warto przed montażem bramy garażowej go ocieplić. W takiej sytuacji ociepla się również bramę garażową i stosuje do tego celu piankę poliuretanową. Takie ocieplenie będzie dodatkowo kosztować, jednak biorąc pod uwagę brak mostków termicznych i oszczędności na ogrzewaniu warto zainwestować w taką bramę. Zarówno montażem bramy, jak i jej ociepleniem powinna zająć się ekipa przysłana przez autoryzowany sklep. Dzięki temu można liczyć na korzystanie z serwisu gwarancyjnego w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek. To daje pewność, że brama garażowa będzie mogła być użytkowana przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here