Wszelkiej maści blendery już dobre kilka lat temu zagościły na półkach polskich sklepów. Powoli zaczynają się także pojawiać w domach przeciętnego Polaka.

Wybór jest coraz większy, a ceny przestępne. Spory wpływ mają na to dyskonty, które mają w swojej ofercie tanie i przyzwoite urządzenia. Ważną rolę odgrywa również fakt, że coraz więcej Polaków stara się lepiej odżywiać. Blender ułatwia przyrządzenie wielu zdrowych posiłków.

Podstawowy podział blenderów zakłada dwa rodzaje: ręczny i kielichowy. Ten pierwszy jest zdecydowanie mniejszy i łatwiejszy w utrzymaniu. Jednak wiąże się to też z niską mocą urządzenia. Zazwyczaj od 300 – 600W. Dlatego najlepiej nadaje się do przyrządzania zup i sosów. Z kolei blender kielichowy siłą rzeczy jest większy i ma dużą moc. Dobry blender powinien mieć przynajmniej 800W. Dzięki temu poradzi sobie z rozdrabnianiem suchych produktów takich jak orzechy, czy ciecierzyca. Blender kielichowy doskonale sprawdza się do przyrządzania bomb witaminowych w postaci Smoothie. Blendery kielichowe typu nutribullet oferują w zestawie mniejsze pojemniki, które można zabrać ze sobą do pracy czy szkoły.

Blendery na pewno bardzo ułatwiają przyrządzanie zdrowych potraw z warzyw i owoców. W końcu nie ma nic prostszego niż ugotowanie bukietu warzyw i następnie zblendowanie ich w garnku. Jest to szybkie i ekonomiczne, bo możemy do tej zupy wrzucić resztki warzyw, które nam zostały z minionego obiadu. Podobnie sprawa ma się z smoothies, czy shakemi. Wrzucamy i po kilku minutach napój pełen witamin jest gotowy. Unikamy płacenia 12 zł za 400 ml soku i możemy eksperymentować z doborem produktów. Blendery świetnie się sprawdzają jako pomocnicy w przygotowywaniu domowych wersji popularnych produktów. Możemy zrobić masło orzechowe bez konserwantów i zbędnych dodatków, ukręcić hummus, czy też pesto.

Zainwestowanie w blender to bez wątpienia oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki niemu nasze posiłki będą różnorodne i zdrowe. Jednak zanim kupimy to urządzenie powinniśmy się zastanowić do czego będziemy go wykorzystać. Dzięki temu dobierzemy potrzebny nam rodzaj blendera, a także odpowiednią moc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here