Bezpieczeństwo przede wszystkim – oświetl sobie drogę!

0
1325

Planujesz nową siedzibę swojej firmy? Chcesz przeprowadzić remont budynku? Przywiązujesz dużą wagę do bezpieczeństwa? A może po prostu chcesz usprawnić drogi ewakuacyjne w swojej pracy? Jeśli tak, to coś, czego potrzebujesz.

Oświetl sobie drogę

Chociaż zwykle nie myślimy o nich, drogi awaryjne i ewakuacyjne mogą uratować życie niejednej osobie. Niezależnie od tego jaki to budynek – czy to siedziba firmy, szpital, biblioteka czy szkoła – w każdym z nich niezwykle ważne są drogi do ewentualnej ewakuacji, odpowiednio oznakowane. Bezpieczeństwo ludzi to coś, czego nie należy lekceważyć ani bagatelizować spraw z nim związanych. Drogi ewakuacyjne potrzebują nie tylko odpowiedniego oznakowania i możliwości przejścia przez nie, w sytuacji zagrożenia. Zawsze muszą być dostępne i otwarte w godzinach pracy – nie mogą być zablokowane ani zamknięte na klucz. Równie ważne jest oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne w nich zainstalowane. 

W sytuacji kryzysowej bardzo często zdarzają się przerwy w dostawach prądu, więc wszystkie oznaczenia dotyczące ewentualnych dróg ucieczki i ewakuacji powinny być wyposażone w niezależne źródło światła. Nieważne, jakie niebezpieczeństwo się pojawi – katastrofa naturalna, atak, czy pożar. Dobrze oświetlona droga ewakuacyjna pomoże bezpiecznie wyprowadzić z budynku nie tylko pracowników, ale i odwiedzających. Zdecyduj się na moduł awaryjny lub baterię centralną, koniecznie spełniającą wszystkie wymagania stawiane przez normy PN-EN. Nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie – lepiej inwestować w jak najlepszej jakości oznaczenia i oświetlenie.

Dlaczego warto inwestować w oświetlenie LED?

Wykorzystanie diod LED jako źródła światła jest względnie nowym wynalazkiem w branży oświetleniowej. Oferuje wysoką jakość podświetlenia, długą żywotność diod i ich trwałość. Wbrew pozorom, sięganie po takie oświetlenie wiąże się z niskimi kosztami eksploatacji. Oświetlenie LED nie pobiera dużej ilości energii, przez co koszty przewidziane na rachunki za energię elektryczną maleją. Ponadto, jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne – pomaga zmniejszać ilość gazów cieplarnianych, uwalnianych do atmosfery. Swoje zastosowanie znajdują zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. 

Natężenie światła LED można dowolnie stopniować, a także wbudowywać przy nim funkcje zaciemniania, zależnie od preferencji. W ten sposób możliwa jest personalizacja oświetlenia, nie tylko mając na uwadze cel powstania pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowana, ale także dopasowanie go do naszych potrzeb już w trakcie jego użytkowania. Niezależnie od tego, co w danym pomieszczeniu się znajdzie, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne jest niezwykle ważne. Wskazanie bezpiecznej drogi wyjścia z budynku zawsze musi być dobrze widoczne, bo pomaga zapobiec tragedii. W ten sposób jesteś gotowy na wszystko. Warto postawić na odpowiedzialność i pełne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here