Gdy do domu dociera zaproszenie na ślub pierwszą reakcją jest zwykle radość, po której jednak pojawiają się dwie następne myśli: „co na siebie włożę?” i „ale co kupić na prezent?”. Najprościej jest oczywiście dać pieniądze, ale wysokość kwoty jest zawsze problematyczna. Dlatego wszelkie poradniki życia społecznego doradzają wręczenie przemyślanego, optymalnego prezentu.

Bezpieczny prezent na ślub

Jak jednak znaleźć taki prezent? Im więcej gości zaproszonych na ślub, tym większe prawdopodobieństwo, że prezenty się zdublują. W rodzinnych opowieściach zawsze znajdą się relacje o 3 żelazkach i 4 mikserach. W polskiej tradycji, co jest dość zaskakujące, zupełnie nie przyjęły się listy prezentów, w których każdy z gości zapisuje się na konkretny egzemplarz. Lista prezentów gwarantowałaby, że każdy z nich jest oczekiwany przez parę młodą, potrzebny jej i oryginalny. Warto byłoby pokusić się kiedyś o dobrą analizę niechęci Polaków do tej formy uczestnictwa w uroczystości ślubnej. 

Sprawdzony pomysł na ślubny prezent

Jednym z najczęściej kupowanych i tym samym sprawdzonych prezentów dla młodej pary jest pościel bawełniana. Dlaczego?. Ponieważ w każdym domu potrzebnych jest co najmniej kilka kompletów, ponieważ z założenia, domowników u młodej pary będzie przybywało, pojawią się również goście. Dlatego pościel bawełniana to jeden z najbardziej praktycznych, a jednocześnie gustownych prezentów, przede wszystkim za sprawą różnorodności tkanin bawełnianych i ich kolorystyki. 

Rodzaje ślubnej pościeli bawełnianej

O atrakcyjności prezentu ślubnego w postaci pościeli bawełnianej decyduje jakość i rodzaj tkaniny. Pościel bawełniana może być: satynowa – satyna bawełniana, może być uszyta z kory bawełnianej, z ciepłej flaneli bawełnianej, z atłasu, może to być pościel tencel, a także z adamaszku bawełnianego, dżerseju, batystu, perkalu, bawełny egipskiej. Bogactwo tkaniny bawełnianej, różnorodność jej splotu, emanującego ciepła lub chłodzącego dotyku jest tak obfita, że istnieje naprawdę małe prawdopodobieństwo, że dana pościel może zostać kupiona przez kilkoro gości. 

Pościel bawełniana – najlepszy z prezentów

Każdy z gatunków pościelowej bawełny nadaje się jako ślubny prezent. Niemniej niektóre z nich są bardziej szlachetne niż inne. Na taki specjalny prezent doskonale nadaje się pościel atłasowa. Atłas to ekskluzywny gatunek bawełny, niezwykle elegancki. Pościel atłasowa jest niezwykle miła w dotyku, w kontakcie z ciałem daje poczucie delikatnego chłodu, dlatego doskonale nadaje się jako wiosenne czy letnie okrycie pościeli. 

Podobnie pościel satynowa charakteryzująca się oryginalnym splotem. Tkanina ta posiada delikatny połysk nadający jej eleganckiego i szlachetnego wyrazu. A ponadto jest lekka, miękka i się nie gniecie. Połysk i szlachetna kolorystyka sytuują tę pościel w pierwszej grupie pożądanych prezentów. 

Może mniej spektakularną, ale niezwykle komfortową pościelą jest pościel flanelowa. Ma ona charakterystyczny płócienny lub skośny splot. Doskonale nadaje się jako pościel zimowa. Jest bowiem nieco grubsza, ale jej główny walor polega na lekkości a jednocześnie przytulności. Jest „mięsista” co skutkuje wrażeniem ciepła, poza tym nie gniecie się, doskonale pierze i jest bardzo trwała. 

Pościel bawełniana jest jednym z najpraktyczniejszych prezentów. Antyalergiczna, miła w dotyku, doskonała w pielęgnacji, a jednocześnie elegancka, szlachetna, o dowolnej i nieograniczonej estetyce. Trudno wyobrazić sobie obdarowaną taką pościelą osobę, która byłaby niezadowolona z podobnego prezentu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here