Akcesoria samochodowe, które mogą przydać się w warsztacie

Nowoczesne warsztaty samochodowe wymagają używania wielu akcesoriów samochodowych, które pomagają w sprawdzeniu stanu auta, ale też w jego naprawie. Niektóre akcesoria są także poszukiwane przez kierowców i stanowią dla nich ciekawe uzupełnienie pojazdu, dlatego nic dziwnego, iż coraz więcej zakładów mechanicznych decyduje się na ich sprzedaż. W co zatem warto zainwestować?

Leżanka i siedzisko warsztatowe

Praca z samochodem – czy to jego diagnostyka, czy naprawa – często wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu, który pomoże wsunąć się pod pojazd. W tym celu warto wykorzystać nowoczesną leżankę warsztatową na kółkach, łączącą funkcje leżanki oraz siedziska.

Leżanka warsztatowa 2w1 NEO doskonale sprawdzi się we wszystkich warsztatach samochodowych, ale może przydać się także amatorom, którzy preferują samodzielne naprawy. Umożliwia pracę w dwóch pozycjach: leżącej i siedzącej, co pozwala na zastosowanie jej w wielu sytuacjach. Posiada metalową, wytrzymałą ramę, która uniesie nawet 150 kg w pozycji leżącej, a 120 w pozycji siedzącej. W celu zapewnienia użytkownikowi jak największej wygody miękkie siedzisko zostało pokryte trwałym i przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Jej dużą zaletą jest aż 6 obrotowych kółek, co pomaga w manewrowaniu.

Lewarki i podnośniki pneumatyczne

Kolejnymi przykładami akcesoriów, które są niezbędne w każdym warsztacie, mogą być podnośniki i lewarki. Są przeznaczone do intensywnej pracy i podnoszenia różnorodnych pojazdów, w tym zwykłych i tych o obniżonym zawieszeniu. Dzięki stalowej konstrukcji i zamontowanym kołom są bardzo łatwe w obsłudze i w ustawieniu w dowolnym miejscu, a jednocześnie gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo pracy.

Ciekawym przykładem podnośnika pneumatycznego może być ten o konstrukcji typu bałwanek, który pozwala na bardzo łagodne i bezpieczne podniesienie pojazdu. Co więcej, dzięki zastosowaniu dwóch zaworów możemy mieć pewność, iż podnośnik nie opadnie w nieodpowiedniej chwili.

Zestawy bezpieczników, żarówek i innych drobnych elementów wyposażenia

Konserwacja układów elektrycznych pojazdów, wymiana żarówek czy innych drobnych elementów to jedna z najczęstszych zadań, jakie stoją przed pracownikami warsztatów. Dlatego też w każdym z nich powinien znaleźć się komplet takich drobnych akcesoriów, które pozwolą na szybkie przeprowadzenie napraw.

Akcesoria dla klientów

Na koniec warto wspomnieć, że coraz więcej warsztatów decyduje się także na sprzedaż drobnych przedmiotów, poszukiwanych przez właścicieli pojazdów. Akcesoria samochodowe, które zawsze warto posiadać dla klientów, to między innymi zapachy samochodowe, zasłonki przeciwsłoneczne czy gaśnica. Na pewno niejeden klient zechce z nich skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here