Znaleźć instalatora, który zajmie się montażem odpowiednich urządzeń, a znaleźć dobrego instalatora, który zrobi dokładnie to samo, ale profesjonalnie i kompleksowo to drugie. Jeżeli będzie faktycznie miał cechy dobrego instalatora to nie należy mieć obaw – niczego przed nami nie zatai, a będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc nam rozwiązać problem. Jest przecież kilka cech, które powinien mieć profesjonalny instalator, dlatego przedstawiamy je poniżej.

  • Doświadczenie i odbyte szkolenia

To jedna z ważniejszych cech, ponieważ wiemy komu ufamy i ile już takich instalacji odbył powołany przez nas pracownik. Odbyte szkolenia świadczą o chęci rozwoju i podnoszeniu swoich kwalifikacji. To również bardzo istotna cecha. Cała technologia i wszystko inne idzie naprzód, dlatego też trzeba być na bieżąco chociażby z aktualnymi nowościami i trendami.

  • Punktualność

Jeżeli przybędzie na czas lub nawet parę minut wcześniej z obawy, że pomyli adres lub czegoś zapomni to dobry znak – ceni czas swojej pracy, a także Twój, bowiem nie musisz na niego czekać godzinami. Po tym możemy również rozpoznać jak pracuje, czy będzie przeciągał w nieskończoność swoją pracę, czy też zrobi ją na czas i bez jakichkolwiek poprawek.

  • Wywiad z Klientem

Od tego zaczyna się dobra współpraca – musi zapytać Klienta czego oczekuje i co chciałby zmienić w swoim mieszkaniu, co ma do zrobienia i jak długo mu zajmie wykonanie powierzonych mu czynności. To potrzeby Klienta są najważniejsze, dlatego instalator nie ma prawa decydować o rozmieszczeniu np. systemu alarmowego https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe . Powinieneś czuć się bezpiecznie po takiej rozmowie i być pewnym, że on zrobi wszystko co konieczne, aby dobrze rozplanować instalację.

  • Wygląd zewnętrzny

Schludny i czysty ubiór świadczy o człowieku i tak samo ważne jest to w przypadku instalatora. Na spotkanie powinien przyjść ubrany owszem w strój roboczy, ale czysty, bez zabrudzeń, pozostałości po smarze czy białych śladów po farbie lub opadającym tynku. Po wyglądzie ocenimy też podejście instalatora do pracy. Może nie jest to najważniejsza cecha, ale jednak ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej osoby.

  • Przede wszystkim projekt

Przygotowanie rzetelnego projektu to podstawa i jedna z lepszych cech właściwego instalatora, który podchodzi do swojej pracy bardzo odpowiedzialnie. Nie powinien on przyjść na spotkanie i po pierwszym spojrzeniu na pracę do wykonania od razu mówić o kwocie jaką poniesiemy za jego prace. Podstawą jest właśnie sporządzenie planu  po uprzednim zebraniu informacji. Potem powinien usiąść i porozmawiać z Klientem, przekazać swoje sugestie i ewentualne wątpliwości.

  • Zaangażowanie

Pokazanie miejsc do zainstalowania czujek to zbyt mało, aby móc powiedzieć o instalatorze, że jest dobry. Fachowiec to taka osoba, która zaproponuje dodatkowe rozwiązania dla jeszcze większego bezpieczeństwa chronionego obiektu. To może oznaczać, że zna się na swojej pracy i też ją lubi, a doradzenie Klientom ma we krwi, bowiem zależy mu na pozostawieniu dobrego wrażenia i kompleksowych rozwiązaniach, które będą długo służyć.

  • Właściwy kontakt

Instalator z dobrej firmy zapewne gwarantuje kontakt ze swoimi Klientami w godzinach działania firmy, jednak gdy prowadzi własną działalność i jest sam to musi mieć przy sobie stale telefon komórkowy. Oczywiście może zdarzyć się tak, że podczas wykonywania pracy nie będzie w stanie odebrać telefonu czy odpisać na maila, ale powinien to zrobić tak szybko jak to możliwe.

Doświadczonych firm warto poszukać w Internecie i zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już z nimi do czynienia. To najlepsza rekomendacja, jaką można spotkać. Poza tym można zrobić rozeznanie wśród znajomych, ktoś z polecenia na pewno będzie godną zaufania osobą. Ogłaszanie się w Internecie to teraz najpopularniejszych sposób zyskania Klientów i nad tym czuwajmy. Dystrybutor systemów zabezpieczeń też powinien mieć listę fachowych instalatorów, których będzie mógł polecić z czystym sumieniem. Szkolenia techniczne dla profesjonalistów oferowane są przez firmę Montersi. Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem: https://www.montersi.pl/wsparcie/jestem-instalatorem/szkolenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here