5 wzorów płytek, które wprowadzą do łazienki egzotyczną nutę

W zimowe wieczory chcesz na chwilę zapomnieć o panującym za oknem chłodzie? W oderwaniu się od rzeczywistości może pomóc ci łazienka, w której nie brakuje egzotycznych akcentów. Odpowiedni wzór na kafelkach może przenieść twoje myśli np. do pełnej tajemnic dżungli bądź na plażę z palmami. Sprawdź, na jakie motywy płytek warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz stworzyć w łazience egzotyczną aranżację.

Egzotyczna roślinność

Podczas urządzania egzotycznej łazienki można sięgnąć po motywy ze świata flory. Strzałem w dziesiątkę może okazać się zwłaszcza bujna roślinność z dżungli. Na stronie https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/ nie brakuje płytek ze wzorem liści paproci, dzikich pnączy, czy też rajskich kwiatów. Wyraziste, nasycone kolory i duża dawka zieleni są skutecznym sposobem na poprawę humoru i dodanie solidnej dawki energii już o poranku. Ponadto warto zwrócić uwagę na płytki przypominające egzotyczne drewno bambusowe.

Rajskie ptaki

Oprócz inspiracji światem flory dobrym pomysłem może być wybranie płytek z egzotycznymi zwierzętami. Szczególnie ciekawy efekt mogą zapewnić kolorowe ptaki, zwłaszcza na kafelkach przypominających ręcznie malowane dzieła. Można zdecydować się np. na motyw papug, które z pewnością zachwycą swoim wielobarwnym upierzeniem i wprowadzą domowników w dobry nastrój. Równie efektownie i egzotycznie prezentują się urocze kolibry, które często są przedstawiane na tle pięknych kwiatów. Ponadto z mody nie wychodzą różowe flamingi, które kojarzą się z wymarzonymi wakacjami na Karaibach.

Orientalne ornamenty

Egzotyka nie zawsze musi oznaczać rajskie plaże i dzikie dżungle. Intrygującą aranżację łazienki można stworzyć również dzięki płytkom z orientalnymi motywami. W internetowym sklepie elazienki.pl czeka szeroki wybór kafelek z arabeskami, które zachwycają swoją misternością. Spora część wzorów jest inspirowana marokańską kulturą, można też znaleźć motywy zaczerpnięte prosto z Indii. W łazience z płytkami z fantazyjnymi ornamentami nie sposób nie poczuć się niczym w ekskluzywnym SPA na wakacjach w jednym z krajów Orientu.

Widoki z pięknych plaż

Jeśli egzotyka kojarzy się domownikom z rajskimi plażami, to być może warto pomyśleć o łazience inspirowanej właśnie takimi widokami. Można przykładowo wyłożyć podłogę płytkami przypominającymi piasek, a na jednej ze ścian zamontować dekoracyjne kafelki tworzące obraz z turkusowym morzem i strzelistymi palmami. Takie egzotyczne aranżacje to niezawodny sposób na zapomnienie o ponurej pogodzie za oknem.

Podwodny świat

Inspiracji do egzotycznych aranżacji można szukać również pod powierzchnią wody. Motywy muszli, rozgwiazd, glonów i ryb również mogą zapewnić niepowtarzalny efekt. Można po prostu zdecydować się na pojedyncze ozdobne kafelki, na których pojawią się np. muszle. Niebanalnym pomysłem może być też sięgnięcie po nowoczesne płytki, dzięki którym można stworzyć bardzo realistyczny obraz przedstawiający fragment podwodnego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here