Kiedy za oknem powoli robi się szaro i zimno, a temperatura coraz bardziej spada to znak, że powoli należy uruchomić w domu ogrzewanie. Jednak okazuje się, że istnieją różne inne, bardziej korzystne finansowo rozwiązania, które ułatwiają sterowanie domowym ogrzewaniem.

Termostaty przy grzejnikach powoli odchodzą do lamusa

Sterowanie ogrzewaniem w domu powinno być nie tylko proste, łatwe i przyjemne, ale również powinno być możliwe z każdego miejsca na świecie. Do tej pory mieliśmy zazwyczaj styczność ze znanymi wszystkim pokrętłami przy grzejnikach, za pomocą których domownicy mogli regulować aktualną temperaturę w mieszkaniu. Taka regulacja jest jednak mało precyzyjna, a na efekt zmiany temperatury w pomieszczeniu trzeba czekać zazwyczaj nawet kilka lub kilkanaście minut. ponadto należy podkreślić, że nie są to rozwiązania oszczędne i mają jeszcze kilka innych wad. Przede wszystkim nie mają one możliwości zdalnej zmiany temperatury, która jest doskonałym rozwiązaniem w wielu różnych przypadkach. Taka opcja doskonale się sprawdza w momencie kiedy wracamy przemarznięci z dalekiej podróży i pragniemy, aby dom przywitał nas miłą, ciepłą i przytulną aurą. Ponadto termostaty nie wykrywają obecności domowników w mieszkaniu – taka informacja nie tylko jest bardzo istotna, ale również niesie za sobą wiele korzyści finansowych. Ponadto należy przyznać, że „interfejs” termostatów nie należy do najbardziej intuicyjnych i użytkownik musi wykonać określą sekwencję kliknięć i dodatkowych ruchów, aby zmienić czas lub obniżyć temperaturę.

Sterowanie temperaturą w mieszkaniu – nowoczesne rozwiązania

Wyposażenie instalacji grzewczej i klimatyzacyjnej w zintegrowany system czujników będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla domów jednorodzinnych jak i mieszkań w bloku. Zwiększa on poczucie komfortu we własnych czterech ścianach, ponieważ będąc z dala od domu nie trzeba się martwić o zmiany nastaw temperatury. Inteligentne, automatyczne sterowanie całym systemem nie tylko w znacznym stopniu ułatwia racjonalne wykorzystywanie kosztownej energii, ale również pozwala na uzyskanie całkiem dużych oszczędności.

Podstawowe zalety zintegrowanego systemu sterowania temperaturą w domu:

  • możliwość integracji systemu z funkcją alarmu, a także automatycznego obniżenia temperatury w momencie, kiedy alarm jest uzbrojony. Dla systemu jest to jasna przesłanka, iż w domu nie ma nikogo, a więc można swobodnie zredukować temperaturę.
  • wykorzystanie informacji z czujek alarmowych o obecności domownika. System samoczynnie podwyższa temperaturę, kiedy otrzyma sygnał o obecności w mieszkaniu któregoś z domowników.
  • możliwość sterowania dwoma niezależnymi strefami, np. piętro oraz parter. W ten sposób kiedy większość domowników przebywa w salonie, na piętrze można swobodnie obniżyć temperaturę.
  • powiadomienia za pomocą sms lub e-mail o sytuacjach alarmowych w domu;
    niski koszt takiego funkcjonalnego rozwiązania, ponieważ termostat jest już wbudowany w system alarmowy zainstalowany w domu klienta.

Nowoczesny system sterowania temperaturą może się pochwalić bardzo intuicyjnym i prostym interfejsem. Ogrzewaniem można zarządzać również z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej na telefonie z każdego miejsca na świecie. Takie inteligentne rozwiązania są nie tylko przyjazne dla naszej kieszeni, ale również dla środowiska.

Więcej na temat sterowania ogrzewaniem dowiesz się tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here