Najlepsza pralka do mieszkania w bloku

Pralka dopasowana do łazienki w bloku powinna być kompaktowa i cicha. Warto, by umożliwiała pranie w trybie bez zagnieceń. Przydadzą Ci się także opcja suszenia oraz zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku awarii. Przeczytaj nasze porady i przekonaj się, jak wybrać najlepszą pralkę do mieszkania w bloku. Zadbaj jednocześnie o komfort prania i spokój sąsiadów.

Zabezpieczenie przed zalaniem sąsiadów

Awaria pralki powodująca wylanie się wody na podłogę może wygenerować spore koszty nawet w domku jednorodzinnym, w którym mieszka jedna rodzina. Sytuacja staje się podwójnie poważna w bloku. Jeśli pralka zepsuje Ci się podczas prania, nie tylko zapłacisz za jej naprawę oraz odmalowanie ściany, wymianę wykładziny czy inne zniszczenia we własnym mieszkaniu, ale także będziesz musiał wypłacić odszkodowanie sąsiadom z dołu.

Zabezpieczenie przed zalaniem w pralce może działać na dwa sposoby – przeczytaj o nich. Wybierając model wyposażony w tę funkcję, uchronisz się od ponoszenia wysokich kosztów w przypadku usterki. Po nastawieniu pralki możesz iść na zakupy czy spacer z psem bez obaw o zalanie sąsiadów.

Cicha pralka do mieszkania w bloku

Pralkę pracującą cicho docenisz niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy w domku jednorodzinnym. W tym pierwszym przypadku posiadanie jej ma jednak dodatkową zaletę. Możesz nastawić szybkie pranie nawet w godzinach ciszy nocnej bez narażania się sąsiadom z tego samego piętra lub pionu. To ważny aspekt szczególnie dla młodych rodziców, którzy piorą częściej i w nietypowych godzinach.

Cicha pralka do mieszkania w bloku

Zależy Ci na cichym modelu? Wybierz pralkę z silnikiem inwertowanym. Do obrotów wykorzystuje pole magnetyczne, a nie tarcie. Ogranicza także moc wibracji podczas wirowania w końcowej fazie prania. Mimo iż w momencie zakupu zapłacisz za taką pralkę nieco więcej niż za tradycyjną, koszt zwróci się podczas eksploatacji.

Kiedy nie ma miejsca na rozwieszanie prania

Częstym problemem mieszkańców bloku jest brak miejsca na rozwieszanie prania. Wiosną i latem można to robić na balkonie. Małe pranie zaś zawiśnie na suszarce podwieszanej w łazience. Co jednak zrobić, jeśli potrzebujesz prać większe ilości ubrań, bo np. masz dzieci lub zmieniasz odzież kila razy dziennie?

Nowoczesne pralki mają dwie korzystne funkcje, które mogą stanowić rozwiązanie Twojego problemu. Pierwsza to tryb prania bez zagnieceń. Wirowanie jest w nim łagodniejsze, a ubrania częściej przemieszczają się w bębnie. Po wyciągnięciu z pralki są mniej wilgotne. Wystarczy je wyprasować i schować do szafki.

Druga funkcja to suszenie. Spotkasz ją przede wszystkim w pralko-suszarkach. Sprawia, że po praniu uruchamiany jest dodatkowy program, który usuwa z ubrań wszelką wilgoć. Nie musisz ich rozwieszać.

Załadunek: od góry czy przodu

Załadunek: od góry czy przodu?

Sposób ładowania prania do pralki nie ma znaczenia dla jej funkcjonalności. Jeśli jesteś posiadaczem małej łazienki, z konieczności wybierzesz model ładowany od góry. Na zamkniętej klapie możesz ustawiać przedmioty, lecz pamiętaj, że przed każdym praniem będziesz musiał je ściągać.

W średniej i większej łazience lepiej ustawić pralkę ładowaną od przodu. Blat posłuży Ci jako dodatkowa półka na kosmetyki czy akcesoria pielęgnacyjne. Uwaga: otwarte w bok drzwiczki mogą bardziej przeszkadzać w poruszaniu się po łazience niż uniesione wieko modelu ładowanego od góry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here