Głowica termostatyczna – komfortowe ciepło w domu

Głowice termostatyczne to specjalne urządzenia, za pomocą których można łatwo regulować temperaturę w pomieszczeniach. Dzięki nim zawsze można cieszyć się komfortowym ciepłem w swoim domu!

Czym jest głowica termostatyczna?

Głowica termostatyczna, to rodzaj urządzenia pozwalającego na kontrolowanie temperatury we wnętrzach. Głowica termostatyczna jest umieszczana przy grzejniku, a dokładnie przy jego zaworze. To bardzo przydatne urządzenie, za pomocą którego można na bieżąco kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, a także regulować ją. Głowice mierzą ją i następnie dopasowują pracę grzejnika do temperatury we wnętrzu. W rezultacie głowica termostatyczna pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury. Nowoczesne regulatory pozwalają także na programowanie pracy grzejnika, na przykład w określonych godzinach temperatura może być podwyższona albo obniżona. W sprzedaży można znaleźć także głowice sterowane bezprzewodowo, również przez internet – stanowią one element instalacji inteligentnego domu. 

Głowica termostatyczna – jak to działa?

Głowica termostatyczna jest zintegrowana z czujnikiem temperatury. Posiada ona również regulator oraz siłownik. Za pomocą głowicy można regulować temperaturę w pomieszczeniu w wybranym zakresie – od około 6 stopni do nawet 28 stopni Celsjusza. Wraz ze zmieniająca się temperaturą w pomieszczeniu czujnik odczytuje zmiany, a następnie reguluje on pracę grzejnika. Głowica termostatyczna może cały czas utrzymywać zadaną przez użytkownika temperaturę, ale może ona posiadać także rożne tryby pracy, na przykład:

  • tryb pracy w dzień – temperatura od 19 do 21 stopni Celsjusza
  • tryb pracy w nocy – temperatura od 17 do 18 stopni Celsjusza
  • tryb pracy w łazience – temperatura od 24 do 26 stopni Celsjusza
  • tryb pracy zabezpieczający przed zamarzaniem – temperatura 6 stopni Celsjusza

Montaż głowicy to zatem bardzo dobra inwestycja w komfort swój i wszystkich domowników oraz w oszczędność energii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here