sobota, Kwiecień 20, 2019

Wysokiej jakości tekstylia dla branży HoReCa

0
Wysokiej jakości tekstylia dla branży HoReCa

HoReCa to określenie używane do nazwania sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Jest to skrót pochodzący od angielskich słów: „Hotel”, „Restaurant” oraz „Catering”/„Café”. 70 lat temu, czyli w 1949 r. właściciele hoteli, restauracji oraz kawiarni zrzeszyli się, tworząc międzynarodową organizację, chroniącą ich prawa. I tak powstała branża HoReCa.

Sektor ten, choć sam zrzesza usługodawców, również korzysta z wielu różnych usług, które usprawniają jego codzienne działania. Jedną z nich jest branża tekstylna. To dostawca m.in. pościeli, ręczników, dywaników, szlafroków, obrusów, serwetek i wielu innych elementów, które są niezbędne w sektorze HoReCa.

Sektor hotelarski – pełne wyposażenie pokoi

Firmy z branży tekstylnej stanowią ogromne wsparcie dla sektora HoReCa. W przypadku hotelarstwa jest to bez wątpienia konfekcja pościelowa. Wysokiej jakości pościele i grube prześcieradła w białym kolorze, wykonane z najlepszej jakościowo bawełny, to obowiązkowe wyposażenie każdego pokoju hotelowego. Wysokogatunkowe materiały sprawiają, że częste pranie w wysokich temperaturach oraz maglowanie zupełnie nie niszy pościeli. Wśród ekonomicznych rozwiązań króluje materiał noris. Z kolei marki premium w kwestii tekstyliów hotelowych stawiają na adamaszek. Chcesz dowiedzieć się więcej o tekstyliach w sektorze hotelarskim? Zajrzyj na: https://paulina-sklep.pl/horeca/.

Obiekty SPA & Wellness – niezbędne akcesoria

Z kolei w przypadku wyposażenia łazienek, siłowni oraz obiektów SPA & Wellness, wyposażenie w tekstylia dotyczy białych ręczników ze 100% bawełny, świetnie chłonących wodę, a także bawełnianych ręczników kąpielowych, do sauny oraz ręczniczków do rąk i do twarzy. W takich miejscach niezbędne są również dywaniki hotelowe, umieszczane przy wannie i kabinie prysznicowej. Na koniec warto wspomnieć także o białych szlafrokach unisex, które są udostępniane klientom instytucji premium.

Restauracje – dedykowane tkaniny

Na koniec kilka słów o restauracjach. Te miejsca z kolei trudno wyobrazić sobie bez eleganckich, białych obrusów oraz bankietówek, czyli wysokogatunkowych serwetek. Bardzo ważnym aspektem przy tego typu materiałach jest bez wątpienia plamoodporność. Z tego powodu najlepsze jakościowo obrusy wykonywane są z tkanin syntetycznych, które są odporne na zabrudzenia. Z kolei klienci premium dużo chętniej wybierają obrusy bawełniane, prezentujące się niezwykle elegancko i gustownie podczas organizowanych uroczystości. Dodatkowo są niezwykle trwałe oraz solidne.

Tekstylia w sektorze HoReCa

Jak widać, sektor HoReCa bardzo mocno czerpie z branży tekstylnej. Dzięki temu, że jest ona dopasowana do specyfiki hotelarsko-gastronomicznej, różnorodne obiekty mogą cieszyć się produktami spójnymi z ich oczekiwaniami. Bogaty wybór tekstyliów znajdziesz w ofercie Paulina – Podlaskie Centrum Tekstyliów Domowych. Firma umożliwia dodatkowo stworzenie haftu z logotypem, co pozwala na personalizację każdego z elementów i bez wątpienia dodaje prestiżu.

Czym kierować się przy wyborze lokalizacji mieszkania?

0
ciche osiedle Nowy Port we Wrocławiu

Kupno mieszkania to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Podjęcie decyzji w sprawie zakupu wymaga wielu przemyśleń ze strony potencjalnego inwestora. Pod uwagę należy wziąć szereg czynników, których nie można pominąć, gdyż jest to inwestycja w wielu przypadkach na długie lata. Oprócz wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego należy wziąć pod uwagę także jego lokalizację.

Lokalizacja mieszkania jest wyznacznikiem, który w dużej części decyduje o jego atrakcyjności. Przed ostatecznym zakupem nieruchomości warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty znajdujące się w otoczeniu, takie jak np. odległość do pracy czy szkoły lub innych punktów usługowych.

Cisza i spokój

Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości jest jego usytuowanie. Dla osób, które nie przepadają za hałasem dochodzącym zza okna niekorzystnym rozwiązaniem będzie kupno posiadłości zlokalizowanej w centrum miasta. Bardzo uciążliwy jest ciągły hałas samochodów, syren pogotwia czy policji, który

w dużych miastach będzie częsty i nieunikniony. Niedogodnością w dużych miastach mogą być także jeżdżące tramwaje. Dodatkowo zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu mają niebezpieczny wpływ na zdrowie człowieka. Badania udowodniły, że jakość wdychanego powietrza, w którym unoszą się spaliny samochodowe może przyczynić się do rozwoju takich chorób jak: astma, choroby serca, nowotwory, a nawet do uszkodzenia mózgu.

Niemniej jednak mieszkanie w centrum miasta oferuje bliski dostęp do wszelkiej infrastruktury oraz potrzebnych instytucji. Ponadto jest większy wybór szkół, czy przedszkoli bądź innych terenów służących rekreacji. Oprócz tego rynek nieruchomości oferuje nam obiekty deweloperskie. Przedsiębiorca ten często inwestuje w grunty pod zabudowę nowego osiedla. Zazwyczaj są to bardzo atrakcyjne działki, umiejscowione na obrzeżach lub w centrum miasta, tak więc każdy inwestor może znaleźć coś na miarę swoich oczekiwań.

Oto propozycja https://inkomsa.pl/, dla osób ceniących sobie ciszę i spokój:

ciche osiedle Nowy Port we Wrocławiu

Bezpieczeństwo

Każdy człowiek pragnie zamieszkać w miejscu, gdzie będzie mógł wieść harmonijne i spokojne życie. Bezpieczeństwo, to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, którą należy zaspokoić. Osiedle bądź ulica, na którym znajduje się dana nieruchomość powinna umożliwiać poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Wskazane jest, zapytać sprzedającego kim są sąsiedzi. Warto także zwrócić uwagę, czy na danym terenie nie dochodziło do różnorakich włamań, rozbojów czy innych przestępstw. Najczęściej do tego typu incydentów dochodzi w obrębie średnich i wielkich miast. Na tego typu ataki narażone są wszelkie nieruchomości – również te które usytuowane są na terenach strzeżonych.

Potencjalni włamywacze nie omijają także peryferii miast, które najczęściej zabudowane są przez domy jednorodzinne. Dbałość o wspólne dobro leży w większości po stronie zarządców lub wspólnoty osiedlowej. Bardzo ważna jest także współpraca całej społeczności lokalnej. Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec tego typu sytuacjom, np. korzystanie z monitoringu czy całodobowa ochrona, co pozwoli na zminimalizowanie strachu przed przestępcami.

Place rekreacyjno-zabawowe

Nieruchomość usytuowana blisko przestrzeni rekreacyjnej niewątpliwie jest dodatkowym plusem. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w społeczności osiedlowej, z uwagi na fakt, iż często można spotkać tam sąsiadów, co gwarantuje zawarcie nowych znajomości oraz miło spędzony czas. Wzrasta także poczucie komfortu. Jednak, aby tereny przeznaczone do rekreacji mogły cieszyć się popularnością muszą być dostosowane do każdej grupy wiekowej. Do najbardziej znanych należą dla przykładu różnorakie place zabaw, siłownie na powietrzu czy boiska sportowe.

Ze względu na to, że osiedla zamieszkują ludzie w różnych grupach wiekowych w niedalekim dystansie od posiadłości często usytuowane są place rekreacji biernej. Stworzone są dla osób w średnim wieku bądź starszych. Wyposażone są w elementy służące raczej do wypoczynku, takie jak stoliki do gry w warcaby czy szachy. Dodatkowo znajdziemy tam różnorodne ozdoby typu fontanny oraz dużo zieleni.

Natomiast dla młodzieży i dorosłych – bardziej sprawnych fizycznie, przeznaczone są place rekreacji czynnej. Znajdziemy tam urządzenia do gier zespołowych, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, boiska do gry w tenisa, elementy skateparku, które z pewnością umożliwią rozwijanie aktywności fizycznej blisko miejsca zamieszkania. Dodatkowo przy niektórych nieruchomościach tworzone są nietypowe projekty, jakimi są boisko do gry w minigolfa czy tzw. pocket garden, czyli ogród, który można wynająć na własny użytek.

Oprócz tego zazwyczaj niedaleko nieruchomości budowane są place zabaw dla najmłodszych, które potrzebują przede wszystkim dostarczenia rozrywki i zabawy.

Przemyślana oraz dobrze zorganizowana przestrzeń publiczna bezspornie może stać się centrum życia społecznego. Aby przyciągała mieszkańców w każdym wieku wskazane jest, aby w czasie tworzenia projektu uwzględnić wszystkie potrzeby lokatorów. Deweloperzy planując nowe inwestycje są w stanie zatwierdzić wszelkie dogodności(np. podjazd dla osób niepełnosprawnych, windy, odpowiednia szerokość korytarzy) mające znaleźć się na nowym osiedlu. Warto więc zorientować się, czy w pobliżu naszej nieruchomości znajdują się takowe tereny do rekreacji.

plac zabaw

Odległość od komunikacji

Spacer kilka kilometrów, aby dojść do przystanku czy na pociąg dla wielu osób nie jest problemem, jednak w przypadku, gdy ma to zrobić osoba starsza bądź niepełnosprawna pojawia się problem. Dystans, jaki trzeba pokonać aby dotrzeć do środków komunikacji ma znaczenie i powinien zostać uwzględniony jeszcze przed ostatecznym zakupem danego obiektu. Bliskość przystanków autobusowych czy tramwajowych to spory atut, który umożliwi dojazd do różnorakich instytucji, takich jak np. szkoła, uczelnia, praca czy sklep.

Jeśli mamy do dyspozycji własny samochód, należy zwrócić uwagę na posiadłość umiejscowioną przy dobrej sieci dróg, co znacznie usprawni dojazd do celu. Kupno nieruchomości to zazwyczaj inwestycja na długie lata, tak więc należy rozważyć wszelkie możliwe komplikacje, które mogą spotkać nas w życiu.

przystanek autobusowy

Blisko do punktów usługowych

Posiadłość usytuowana blisko rozmaitych instytucji także czyni ją bardziej atrakcyjną. Ze względu na wiek, dla każdego lokatora potrzeby są odmienne. Dla dzieci ważna będzie niedaleka odległość od szkoły bądź uczelni, placów zabaw oraz innych przestrzeni przeznaczonych do rozrywki.

Dorosłym zaś życie ułatwi bliskość do zakładu pracy czy obiektów handlowo-usługowych. Przyciągający jest także niedaleki dystans do punktów, jakimi są na przykład poczta, przychodnia lekarska, apteka, szpital, placówki bankowe czy bankomaty.

Miejsce parkingowe

Nie ulega wątpliwości, że prywatny parking jest kolejnym atutem nieruchomości i przyciąga do jej kupna. Niemal każda wspólnota mieszkaniowa posiada miejsce parkingowe z przeznaczeniem dla poszczególnych lokatorów. Dodatkowo mieszkania deweloperskie wyposażone są w pomieszczenie, jakim jest komórka lokatorska.

Dodatkowe czynniki indywidualne

Bardzo ważnym aspektem są czynniki indywidualne. Zakup mieszkania to najprawdopodobniej w wielu przypadkach inwestycja na długie lata, tak więc należy wziąć pod uwagę także własne preferencje, aby uniknąć błędów, które mogłyby w przyszłości komplikować życie. Wiadome, że wraz z dobrym usytuowaniem nieruchomości wzrasta jej cena. Niemniej jednak, inwestorzy przyznają, że to nie cena jest ważna, a właśnie lokalizacja.

Każdy człowiek posiada inne oczekiwania i potrzeby. Dla singla, małżeństw, rodzin z dziećmi, osób starszych – każdy ma swoje własne wymagania i przyzwyczajenia. Tak więc, singiel bez wahania zwróci uwagę na nieruchomość, która będzie położona niedaleko od zakładu pracy, jak również przestrzeni do rozrywki, gdzie będzie mógł spędzać swój wolny czas. Małżeństwa prawdopodobnie wybiorą większą posiadłość, celem spodziewanego powiększenia się rodziny.

Natomiast rodziny z dziećmi zainteresują się nieruchomością, która znajduje się blisko przedszkoli, szkół, pracy, niezbędnych przychodni lekarskich czy punktów takich jak sklep spożywczy czy apteka. Starsi z pewnością zwrócą swoją uwagę na nieruchomość zlokalizowaną w spokojnym otoczeniu, gdzie dookoła rośnie dużo zieleni, co pozwala się zrelaksować i wyciszyć.

Podsumowanie

Kupując mieszkanie pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jego lokalizację, która ułatwi życie w danym mieście. Z wyborem odpowiedniego usytuowania nieruchomości wiąże się wiele korzyści – nie tylko materialnych, jak również emocjonalnych.

Mieszkanie od dewelopera oferuje nie wyłącznie dobre usytuowanie danej posiadłości, jak również nowoczesne przestrzenie do rekreacji, co pozwoli na integrację wspólnoty mieszkaniowej.

Rośliny, które warto posadzić wiosną w ogrodzie

0
kwiaty wiśni
Kwiaty Wiśni

Wraz z nastaniem wiosny wszystko budzi się do życia, z zimowego snu. Topnieje zalegający na polach śnieg, a dni stają się coraz dłuższe. Codziennie można zauważyć zmiany w otaczającym nas świecie. Dookoła zieleni się trawa i rozkwitają pąki pięknych, pachnących kwiatów. To niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pór roku.

Kiedy zima dobiega końca można zauważyć pierwsze oznaki wspomnianej pory roku. Pierwsze rośliny pojawiają się, kiedy tylko mróz przestanie być odczuwalny. Na ogół ma to miejsce już pod koniec marca. Wspaniała aura powoduje, że coraz częściej zaczynamy wychodzić do przydomowego ogrodu. Ogrzewające promienie słoneczne potęgują w nas chęć do planowania zasiewów. Chcemy, aby nasza parcela była zadbana i zachwycająca, przepełniona wszelkimi barwami, które wniosą do niej wiele radości oraz sprawią, iż miejsce to będzie jedyne w swoim rodzaju.

Zaplanuj swój ogród

Podstawą do stworzenia wymarzonego zakątka jest dobry plan. To idealna pora roku, aby zabrać się za jego organizację. Na wstępie należy przemyśleć, w jakim stylu chcemy urządzić swoją parcelę. Tak, aby wszystko ze sobą istotnie współgrało, a miejsce mogło stać się przydomową oazą spokoju. Ważne jest odpowiednie dobranie roślin do rodzaju gleby. To umożliwi nam utrzymanie okazałej i zdrowej hodowli.

Kolejną fundamentalną kwestią jest wybór przeznaczenia oraz funkcji działki. Dodatkowo, powinniśmy uwzględnić czas, jaki możemy poświęcić na jej pielęgnację. Jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu, nie powinniśmy wybierać kwiatów czy krzewów, które są bardzo wymagające. Przed ich ostatecznym kupnem warto rozplanować zasiew, jak również uwzględnić czynniki, takie jak m.in stopień nasłonecznienia czy wilgotność.

Jeżeli marzymy o pięknym ogrodzie obok domu, a nie do końca czujemy się na siłach aby samodzielnie go zaaranżować i wykonać, z pomocą przychodzą nam profesjonalne usługi ogrodnicze, realizowane przez specjalistów. Korzystając z takiej możliwości masz pewność, że po zakończeniu prac, Twój ogród będzie wyglądał pięknie i zachwycał swoim niepowtarzalnym urokiem. Szczegóły realizacji ustalane są z właścicielem. Możesz sam zdecydować jakie rośliny chcesz posadzić w ogrodzie, doświadczony fachowiec z pewnością chętnie Ci doradzi.

Pierwsze oznaki wiosny

Przebiśniegi to jedne z pierwszych kwiatów zapowiadających nadejście wiosny. Rośliny te pojawiają się już w marcu. Tak więc, jeśli chcemy zaprosić tę wczesną porę roku na swoją parcelę, powinniśmy zdecydować się właśnie na tego rodzaju kwiaty. Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, gdyż są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego nie potrzebują podlewania ani nawożenia. Najlepiej rozwijają się w wapiennej, lekko wilgotnej glebie.

Znacznie więcej uwagi potrzebują rośliny, które zaczynają kwitnąć w kwietniu. W szczególności potrzebują nawożenia. Do jednych z najchętniej sadzonych kwiatów

w tym okresie należą floksy, inaczej zwane płomykami. Istnieje 60 odmian tego gatunku. Jednak nie każdy z nich przyjmie się równie dobrze na określonej glebie. Popularna jest odmiana floksa szydlastego, która dorasta na wysokość 10-15 cm. Charakteryzuje się cienkimi, licznymi pędami, na których kwitną drobne kwiaty, zazwyczaj w kolorze fioletowym. Pędy pokładają się na ziemi tworząc niepowtarzalne kobierce w ogrodzie.

pędy floksa szydlastego

Kwiaty cebulowe

Tulipany, hiacynty i krokusy – to najpopularniejsze wiosenne kwiaty z gatunku cebulowych. Sadzi się je na przełomie września i października, w dobrze nasłonecznionym miejscu. Dzięki temu rozkwitają jako pierwsze, tuż na początku owej pory roku. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, bowiem nie potrzebują nawadniania ani nawożenia. Występują w wielu odmianach kolorystycznych. Aby uzyskać niezwykłą rabatę wystarczy posadzić kilka odmian obok siebie, tworząc tym samym barwny dywan.

Do innych powszechnie znanych kwiatów cebulowych, pojawiających się na naszych działkach wraz z nastaniem najpiękniejszej pory roku, należą m.in: występujące w wielu odmianach szafirki, zawilec koronowy, szachownica cesarska, cebulice, śniedek czy puszkinia cebulicowata.

czerwone tulipany
Czerwone Tulipany
szachownica cesarska
Szachownica Cesarska

 

Pachnące krzewy

Oprócz barwnych kwiatów idealnym uzupełnieniem do naszej działki będą różnorodne krzewy. To dzięki nim miejsce to nabierze niepowtarzalnego uroku.

Najpopularniejszym z takowych krzewów jest forsycja, która kwitnie już od pierwszych dni wspomnianej pory roku. Krzew ten charakteryzuje się żółtymi kwiatami, które stanowią atrakcyjną ozdobę dla określonej parceli.

W tym samym czasie swoje kwitnienie zaczyna również magnolia. Krzew ten niewątpliwie zachwyci każdego swoim wyglądem. Najczęściej jego kwiaty przybierają barwę jasnego różu, co nadaje delikatności danemu miejscu. Poza tym w tym okresie pięknie dorasta rododendron. Rodzi on liczną ilość dekoracyjnych, przepięknie prezentujących się kwiatów, występujących w różnych kolorach.

forsycja
Forsycja
krzew magnolii
Krzew Magnolii

Byliny

W późniejszym okresie wiosny, zazwyczaj w maju, sezon kwitnienia rozpoczynają byliny ogrodowe. Rośliny te dzięki swojemu długotrwałemu kwitnieniu są w stanie zagwarantować zdumiewający i świeży wygląd naszej parceli nie tylko w tym czasie, ale i przez cały rok.

Najczęściej spotykana bylina ogrodowa to bergenia sercolistna. Charakteryzuje się rodzeniem grubych pędów, które spierają się na ziemi. Dodatkowo obradza w masywne liście, a na samym szczycie rodzi fascynujące pąki kwiatowe w kolorze ciemnoróżowym. Krzew ten przystosowuje się do każdych warunków ogrodowych i nie jest wymagający.

Świetnie nada się dla początkującego hodowcy kwiatów.

Ciemiernik wschodni to rodzaj byliny, która także jest bardzo często wybierana do ozdoby działki. Wyróżnia się bardzo wczesną porą kwitnienia. Ponadto cały rok – nawet zimą zachowuje zielony kolor liści, co jest całoroczną dekoracją dla naszej parceli. Jego kwiaty w formie dzwonkowatej wznoszą się nad pędy liści, co sprawia, iż są pięknie wyeksponowane. Występuje w wielu barwach. To zjawiskowa roślina, jednak należy mieć na uwadze, że jest ona trująca. Niewskazany jest jej zasiew w miejscach odwiedzanych przez dzieci.

kwiaty bergenii sercolistnej
Kwiaty Bergenii Sercolistnej

 

ciemiernik
Ciemiernik

 

Drzewa owocowe

Poza ozdobnymi kwiatami czy krzewami, jedna z najpiękniejszych pór roku oznacza również kwitnienie drzew owocowych.

Drzewa jabłoni czy wiśni bez wątpienia będą prezentowały się pięknie w naszym ogrodzie. Nie licząc ekscytującego wyglądu, kwitnące, śnieżnobiałe pączki charakteryzują się niezrównanym zapachem. Z pewnością wniosą do naszej działki wiele radości. To jedna z naturalnych oznak wiosny.

kwiaty wiśni
Kwiaty Wiśni

Podsumowanie

Wspomniana pora roku wnosi do naszego ogrodu wiele radości. Wiosenne widoki kwitnących kwiatów i krzewów to wspaniały, niezastąpiony czas. Zazwyczaj pełnowymiarowymi plonami możemy cieszyć się już pod koniec kwietnia. Barwne rabaty z całą pewnością rozweselą naszą parcelę. Rośliny sprawią, że w danym miejscu zapanuje spokój i harmonia. Ogród stanie się dla nas miejscem letniego wyciszenia i relaksu. Dlatego już wiosną należy pomyśleć, jakie kwiaty chcemy podziwiać w swoim ogrodzie.

Biała ramka – dodatek, który pasuje do każdej aranżacji

0
Biała ramka – dodatek, który pasuje do każdej aranżacji

Ramki ze zdjęciami są zarówno piękną ozdobą mieszkania, jak i sentymentalną pamiątką. Można z całą pewnością stwierdzić, że nigdy nie wyjdą z mody. Świetnie komponują się z wystrojem każdego wnętrza, a co najważniejsze – za każdym razem, kiedy na nie patrzymy, przywołują miłe wspomnienia.

Zastanawiasz się, jaki kolor ramek będzie pasował do aranżacji Twojego mieszkania? Świetnym wyborem będzie zawsze biel. Klasyczny kolor wpisze się w stylistkę wnętrza nowoczesnego, klasycznego, skandynawskiego, czy też rustykalnego. Jeśli szukasz inspiracji na zaaranżowanie ramek w swoim mieszkaniu, zapraszamy do lektury.

Stwórz własny kolaż ramek

Jeśli w swoim domu masz niezaaranżowaną ścianę, spieszymy z pomysłem na jej zagospodarowanie. Wybierz ulubione zdjęcia, zajrzyj do sklepu internetowego https://www.ramka.pl/ramki/biale i wybierz kilka białych ramek w odpowiednich rozmiarach, z których następnie stworzysz spójną kompozycję. Podczas wieszania ich na ścianie zadbaj o symetrię. Ważne, by wszystkie ramki pasowały do siebie, a całość wyglądała schludnie. W ten sposób uzyskasz nie tylko piękną ozdobę, ale również niepowtarzalny zbiór ulubionych pamiątek oraz wspomnień w postaci zdjęć. Zobaczysz, efekt będzie naprawdę wyjątkowy i spektakularny!

Aranżacja zdjęć na półce

Jeśli chcesz w elegancki sposób zaaranżować swoją przestrzeń i wyeksponować zdjęcia, wybierz do tego celu specjalną półkę, która sprawdzi się idealnie do ustawienia na niej ramek. Jest zdecydowanie węższa od standardowych modeli, więc można z powodzeniem powiesić ją nawet nad łóżkiem czy kanapą, a na pewno nikt nie zawadzi o nią głową. Ciekawie wygląda połączenie kilka takich półek, dlatego jeśli masz wiele zdjęć, które chcesz umieścić w ramkach – do działa.

Klasyka zawsze w modzie

Piękne, białe ramki z rodzinnymi zdjęciami ustawione na kominku lub komodzie to przykład klasycznej aranżacji, która nie wychodzi z mody. Zarówno rodzice, jak i dziadkowie chętnie umieszczają w swoich mieszkaniach ramki ze zdjęciami swoich dzieci lub wnuków. Jeśli chcesz zrobić im wyjątkowy prezent, wybierz klasyczne ramki, najlepiej w białym kolorze i wkomponuj w nie zdjęcia najbliższych. Taki podarunek na pewno sprawi wiele radości, a do tego będzie pięknie wyglądał w każdym wnętrzu.

Ramki na zdjęcia do każdego wnętrza

Ramka ze zdjęciem to nie tylko świetne rozwiązanie aranżacyjne, ale również idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Jeśli szukasz wyjątkowych ramek w różnych rozmiarach i wielu wariantach kolorystycznych, koniecznie odwiedź sklep internetowy https://www.ramka.pl/. Znajdziesz tu setki różnych rozwiązań do każdego wnętrza. Sprawdź teraz!

Szkło hartowane – poznaj jego zastosowanie

0
Szkło hartowane – poznaj jego zastosowanie

Chociaż szkło hartowane wyglądem przypomina zwykłe, klasyczne szkło, to jego parametry są znacznie lepsze, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Potrafi być nawet sześć razy bardziej wytrzymałe, przez co mówi się, że szkło hartowane jest wyjątkowo bezpieczne. Poznaj jego właściwości i zastosowanie. Zapraszamy do lektury.

Szkło hartowane to produkt wszechstronny, który swoją popularność zdobywa już od wielu lat. Ze względu na właściwości, mamy z nim do czynienia właściwie codziennie. Znajdziemy je w kuchni, łazience, salonie, a nawet w samochodzie. Szkło hartowane to bezpieczny wybór do domu i nie tylko.

Jak wygląda hartowanie szkła?

Hartowanie szkła to proces, który polega na podgrzaniu materiału do temperatury ok. 630-650°C, a następnym szybkim schłodzeniu go. W warstwach wierzchnich dochodzi do powstania naprężeń rozciągających, natomiast wewnątrz do naprężeń ściskających. Dzięki wykonaniu tych czynności szkło staje się znacznie wytrzymalsze na uderzenia oraz zginanie, a także niezwykle odporne na zmiany temperatury.

Pamiętaj, że szkło hartowane nie może być poddawane absolutnie żadnej obróbce. Jeśli wymagane będzie wycięcie otworu, konkretnego kształtu, czy też szlifowanie, należy to zrobić przed hartowaniem. W przeciwnym razie szkło ulegnie zniszczeniu i rozbije się. Potrzebujesz wysokiej jakości szkła hartowanego w dobrej cenie? Zajrzyj na: https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-hartowane.

Zastosowanie szkła hartowanego

Szkło hartowane ma naprawdę bogate zastosowanie. Jest to produkt używany na co dzień – świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje podwyższone ryzyko uszkodzenia szkła i wymagane są wysokie standardy bezpieczeństwa. Najczęściej szkło hartowane stosowane jest w:

 • blatach stołów,
 • drzwiach,
 • elementach sprzętów AGD (np. piekarnik, mikrofalówka),
 • fasadach budynków,
 • kabinach prysznicowych,
 • kominkach,
 • konstrukcjach szklanych (np. biura),
 • naświetlach w drzwiach,
 • podłogach,
 • półkach,
 • szafkach kuchennych,
 • branży motoryzacyjnej (np. samochody),
 • witrynach sklepów,
 • zabudowach balkonów, balustradach.

Szkło hartowane na indywidualne zamówienie

Jeśli szukasz szkła hartowanego, w sieci znajdziesz wiele firm, które wytwarzają wysokiej jakości szkło. Jedną z nich jest https://www.szklonawymiar.pl/. Oferuje możliwość zamówienia hartowanego szkła w dowolnym kształcie, rozmiarze, a także grubości. Możesz także wybrać opcję z wykonaniem otworów, czy szlifowaniem. To świetne rozwiązanie, kiedy rozbije Ci się szkło w kominku, prysznicu, czy piekarniku. Nie musisz kupować nowego. Wystarczy, że zamówisz szkło w wybranym rozmiarze i problem zostanie rozwiązany.

Najlepsza pralka do mieszkania w bloku

0
Najlepsza pralka do mieszkania w bloku

Pralka dopasowana do łazienki w bloku powinna być kompaktowa i cicha. Warto, by umożliwiała pranie w trybie bez zagnieceń. Przydadzą Ci się także opcja suszenia oraz zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku awarii. Przeczytaj nasze porady i przekonaj się, jak wybrać najlepszą pralkę do mieszkania w bloku. Zadbaj jednocześnie o komfort prania i spokój sąsiadów.

Jaki blat kuchenny wybrać?

0
blat kamienny do kuchni

Można śmiało stwierdzić, że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. Kluczowym elementem w jej wyposażeniu jest oczywiście blat, który musi nie tylko być odporny na uszkodzenia i wysokie temperatury, ale także prezentować się odpowiednio, gdy z niego nie korzystamy. Jak więc wybrać taki blat? Niniejszy tekst pomoże w podjęciu decyzji.

Rodzaje blatów kuchennych

W tej części tekstu przedstawimy najpopularniejsze na rynku materiały, z których wykonuje się kuchenne blaty. Kolejność ich wymieniania jest odzwierciedleniem popularności.

Blat metalowy

Najczęściej będzie to aluminium lub stal kwasoodporna. Takie blaty nadają industrialnego stylu wnętrzu, dzięki swoim błyszczącym powierzchnią. Cechuje je odporność na zalanie i wysokie temperatury, jednak są stosunkowo miękkie i przez to łatwe do zarysowania lub odkształcenia. Są także odporne na rdzę i łatwo je utrzymać w czystości. Neutralny kolor daje duże możliwości w dopasowaniu do każdego wnętrza. Poza tym metal jest bardzo higieniczny, gdyż drobnoustroje nie wnikają w jego strukturę.

metalowy blat kuchenny

Blat kamienny

Jedna z droższych opcji, jednak w pełni warta swojej ceny. Zdecydowanie króluje tutaj granit, który jest odporny na zarysowania, środki chemiczne i wysokie temperatury. Nie plami się i jest łatwy w czyszczeniu.

Popularne są także marmury, które cechuje bogatsza kolorystyka i zazwyczaj nieco niższa cena. Wiąże się to jednak z konkretnymi minusami — marmur jest nasiąkliwy i stosunkowo miękki. O wiele łatwiej jest więc go uszkodzić i zarysować, a wylanie czegoś na jego powierzchnię może skończyć się trwałymi odbarwieniami. Jedną z firm wykonujących takie blaty jest Lukstone.

blat kamienny do kuchni

Blat ceramiczny – h3

Ceramika daje duże pole do manewru w kwestii urządzania wnętrza, gdyż wybór płytek, z których można wykonać blat, jest bardzo duża. Blat taki będzie odporny na wysokie temperatury, zarysowania i zalania. Płytki jednak stosunkowo często ulegają pęknięciom, przez co dobrze jest wyposażyć się w dodatkowe opakowanie lub dwa, aby móc je wymieniać wedle potrzeb.

ceramiczny blat do kuchni

Blat drewniany

Odporny na zalanie, szczególnie gdy wykonano go z drewna wysokiej jakości. Odpowiednio zaimpregnowany może służyć przez długie lata. Można zmieniać jego odcień, malując go różnymi lakierami. Minusem będzie jednak podatność na działanie wysokich temperatur i zarysowania.

drewniany blat

Blat laminowany

Tworzy się go z płyty wiórowej oklejonej kilkunastoma warstwami papieru. Najtańsza opcja dostępna na rynku, której niewątpliwą zaletą jest bogata kolorystyka — wzór górnej powierzchni można dowolnie wybierać. Wadami tego rozwiązania będą zaś określone z góry wymiary oraz podatność na zarysowania i działanie wysokich temperatur.

laminowany blat kuchenny

Blat szklany

Wykonany ze specjalnie obrobionego i hartowanego szkła daje niepowtarzalny efekt w kuchni. Materiał ten jest odporny na zarysowania i wysokie temperatury, a jego gładka powierzchnia jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Dodatkową zaletą szkła jest też to, że nie pochłania ono zapachów ani wody. Niestety jest to właściwie najdroższa opcja.

Blat konglomeratowy

Powstały z kamieni syntetycznych, stworzonych na bazie kamieni naturalnych połączonych z niewielką ilością żywicy poliestrowej lub cementu. Blat taki będzie lżejszy, bardziej odporny na zarysowania i cieplejszy w dotyku w porównaniu do kamienia naturalnego. Jednak jego największą zaletą będzie bezspoinowe łączenie — materiał ten jest wylewany, przez co uzyskuje się gładką, jednolitą i wodoodporną powierzchnię. Dzięki temu można w ten sposób odlać także zlew, jednak odbije się to na cenie.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu blatu kuchennego?

Jest przynajmniej kilka aspektów, o których trzeba pamiętać w tym procesie. Oto one:

 • Wzór blatu — powinno się w tej kwestii zachować umiar i nie wybierać przesadnie bogatych wzorów. Mogą one bowiem sprawiać wrażenie bałaganu w połączeniu z dużą liczbą stojących na blacie przedmiotów. Nie można też przesadzać w drugą stronę — na całkowicie gładkich powierzchniach będzie widać każdy okruch czy kroplę wody. Najlepiej jest więc decydować się na oszczędne wzory.

 • Kolor — bezapelacyjnie musi współgrać z innymi elementami wyposażenia. Blat może kontrastować z innymi meblami, jednak powinien zachować tonację kolorystyczną kuchni. Przykładowo, do białej kuchni można wstawić pięknie się prezentujący czarny blat. Nie widzi się wtedy jego czerni, tylko odbite w niej wnętrze i światło. Kontrast taki odwraca też uwagę od przedmiotów znajdujących się na blacie. Przy minimalistycznym wystroju można nawet pokusić się o biały blat, jednak trzeba wtedy pamiętać, że w utrzymanej w tej kolorystyce kuchni musi panować idealny porządek, bo białe tło wyeksponuje wszystkie stojące na wierzchu przedmioty.
 • Rodzaj powierzchni — tutaj sprawa jest dość prosta i zasadniczo mamy dwie opcje — polerowaną lub zachowującą naturalną fakturę materiału (satynową). Ta pierwsza będzie idealnie gładka i da efekt lustrzany oraz uwydatni kolor. Druga zaś będzie nieco chropowata, a kolor będzie stonowany. Wybór jest czysto preferencyjny, choć na pewno trzeba wziąć pod uwagę, że chropowatą powierzchnię trudniej będzie czyścić.

 • Rodzaj zlewu — w tym punkcie także mamy dwie opcje — podwieszany lub nakładany. Podwieszany da nieco więcej powierzchni roboczej oraz ułatwi czyszczenie, gdyż nie ma utrudniających to krawędzi. Nakładany będzie za to stabilniejszy i prostszy w montażu.

 • Rodzaj krawędzi — możliwości jest dość sporo — od standardowego, kwadratowego profilu, przez lekko ścięte kąty, po całkowicie zaokrąglony brzeg czy skośne ścięcie z jednej strony. A do tego jeszcze opcja z podklejką lub bez niej. Bez problemu można więc znaleźć akurat taką, która będzie pasować do naszych preferencji.

Jak dobrać wymiary blatu kuchennego?

Standardem głębokości blatu będzie 60 cm — jest to norma, do której stosuje się większość producentów. Oczywiście nie jesteśmy ograniczeni tylko do tego wymiaru. Przykładowo blat kompozytowy z corianu ma standardy 76 i 93 cm. Blaty z kamieni naturalnych i drewna są natomiast przycinane na wymiar z większych płyt.

Jeśli o grubość chodzi, mieści się ona zazwyczaj między 2,8 a 4 cm. W takim przedziale mieszczą się płyty ceramiczne i dostosowane są do niego zaczepy zlewów. Trzeba jednak pamiętać, że blaty cieńsze od 3,2 cm wymagają wzmocnienia od spodu. Są bowiem mało wytrzymałe na nacisk. Przykładowe standardy grubości wyglądają następująco: 2 i 3 cm dla kamieni, 2, 3, i 4 dla drewna (choć jak wspomniano, te materiały można przyciąć na dowolny wymiar), a dla corianu — 4-4,4 cm.

Podsumowanie

Głównym kryterium przy wyborze blatu kuchennego powinny być jego parametry techniczne. W dalszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę spójność kolorystyczną kuchni. Blat nie może od niej odstawać, a wzór jego powierzchni nie powinien być przesadnie bogaty. Ostateczna decyzja, jaki blat kuchenny wybrać pozostaje jednak kwestią gustu domowników.

Jak dbać o drewnianą podłogę?

0
piękna drewniana podłoga w domu

Podłoga drewniana od dawna uważana jest za ponadczasową. Nie ma się czemu dziwić, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na podłogi z drewna w swoich czterech kątach.

Trzeba jednak pamiętać, że drewno jest surowcem naturalnym, dlatego z biegiem czasu ulega zużyciu. Jeśli chcesz utrzymać drewnianą podłogę w świetnej kondycji przez wiele lat, warto zastosować się do kilku wskazówek.

Praktyczne wskazówki

Przede wszystkim warto zamontować wycieraczki przed wejściem do domu czy mieszkania. To tani sposób na to, aby ograniczyć wnoszenie piasku, który znajduje się na obuwiu. Niestety, ale działa on niczym papier ścierny, dlatego nawet lakier nie będzie skutecznym zabezpieczeniem dla naszych podłóg.

Warto także zadbać o regularne usuwanie wszelkich zabrudzeń znajdujących się na drewnianej podłodze. Mogą one powodować trudne do usunięcia plamy – szczególnie różnego rodzaju rozlane płyny.

Zagrożeniem są także kurz czy piasek. Niektóre z nich wnikają pomiędzy łączenia elementów, co prowadzi w efekcie do pęcznienia drewna.

piękna drewniana podłoga w domu

Odpowiednie zabezpieczenie mebli

Spody mebli zabezpieczamy filcem. Unikamy także przesuwania ciężkich przedmiotów po podłodze. Może to doprowadzić do powstawania rys oraz zmatowień. Jeśli pracujemy lub uczymy się w domu i często korzystamy z biurka, pod krzesła stosujemy maty ochronne.

Są to przezroczyste maty wykonane z tworzyw sztucznych. Nie są zbytnio widoczne, dlatego nie wpływają na estetykę pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest to, że są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Czego unikać?

Unikamy chodzenia w butach na obcasie po drewnianej podłodze. Niestety, ale nawet najtwardsze gatunki drewna mogą ulec wgnieceniu pod wpływem nacisku punktowego. Jeśli zwierzęta domowe mają długie pazury, koniecznie trzeba zadbać o ich obcięcie. Powodują one rysowanie się powierzchni drewna.

Unikamy zmywania podłogi mopami sznurkowymi. Bardzo często pozostawiają one skupiska wody w jednym miejscu. Dobrym wyborem będą płaskie mopy, które możemy dobrze wycisnąć. Zmywamy wyłącznie wilgotnym, a nie mokrym wkładem.

Warunki klimatyczne w domu

Kluczowe znaczenie będą mieć także odpowiednie warunki klimatyczne w domu czy mieszkaniu. Dbamy o prawidłową temperaturę i wilgotność powietrza. Zbyt niska lub zbyt wysoka wilgotność prowadzi do zsychania się, czyli powstawania szpar lub pęcznienia drewna.

Możemy wtedy zaobserwować łódkowanie się elementów drewnianych na krawędziach lub odklejenie się podłogi. Jeśli chcemy mieć kontrolę nad warunkami w pokoju, warto kupić higrometr z termometrem.

Środki pielęgnacyjne

Konieczne jest stosowanie dedykowanych środków pielęgnacyjnych. Nieodpowiednie produkty mogą naruszać strukturę powłoki, którą zabezpieczona jest podłoga. W efekcie obserwujemy szybsze starzenie się drewna.

Co więcej, niskiej jakości preparaty powodują, że ponowne polakierowanie podłogi może okazać się niemożliwe. Wszystko ze względu na resztki środków chemicznych, które znajdują się w szczelinach. Na rynku można znaleźć wiele wydajnych i skutecznych preparatów, które są profesjonalne. Co więcej, wcale nie kosztują fortuny.

zadbana podłoga drewniana

Profesjonalne produkty do mycia podłóg

Polecanym środkiem jest płyn do mycia podłóg drewnianych Floor firmy GoldDrop. Przede wszystkim bardzo skutecznie i precyzyjnie myje powierzchnie. Efektem są lśniące i niezwykle czyste podłogi z drewna.

Preparat będzie odpowiedni także do powierzchni lakierowanych, podłóg wykonanych z tworzyw sztucznych, PCV, kamienia czy paneli podłogowych.

Jako uzupełnienie codziennego mycia sprawdzi się emulsja nabłyszczająca Floor. Przeznaczona jest do konserwacji i nabłyszczania parkietów oraz paneli podłogowych.

Zwykły środek czy profesjonalny płyn?

Wiele osób chcących zaoszczędzić wybiera niskiej jakości produkty do mycia podłóg lub decyduje się na domowe sposoby. Choć skutki mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka, szybko przekonamy się o tym, że jest to jedynie pozorna oszczędność.

Zwykły płyn pozostawia nieestetyczne smugi, może prowadzić do poważnych uszkodzeń, rys. Jak zostało wspomniane wcześniej, ponowne polakierowanie podłogi może okazać się niemożliwe. Skutki mogą być naprawdę opłakane, a renowacja podłogi – bardzo kosztowna.

Profesjonalny płyn do mycia podłóg drewnianych nie tylko bardzo dobrze i skutecznie czyści, ale także zabezpiecza podłogę, tworząc warstwę ochronną. Wpływa to na znaczne wydłużenie jej żywotności. Nie musimy obawiać się żadnych uszkodzeń.

Zabezpieczenie drewnianej podłogi

Każda powierzchnia drewniana powinna być zaimpregnowana lakierem bądź bejcą. To właśnie ochroni ją przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Jeśli tego nie robimy, drewno będzie bardzo podatne na zniszczenia – niezależnie od sposobu pielęgnacji – i szybko stanie się po prostu nieestetyczne.

Na co dzień stosujemy dedykowane środki do mycia podłóg. Nie korzystamy z płynów wątpliwego pochodzenia, gdyż może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń podłogi.

Uwaga na piasek

Jak zostało wspomniane na wstępie, piasek jest poważnym wrogiem drewna. Jeśli jest wdeptywany w podłogę, nie tylko ją rysuje, ale także może doprowadzić do widocznych wgnieceń.

Trzeba pamiętać o regularnym odkurzaniu – szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy pod butami znajduje się najwięcej drobinek piasku, soli czy błota. Wszystko to wpływa na zmniejszenie żywotności drewnianej podłogi.

Dodatkowo musimy pamiętać o regularnym myciu powierzchni przy pomocy specjalistycznych środków, które będą dedykowane do podłóg drewnianych. Nie muszą być one drogie, ale powinny być sprawdzone. Można je kupić np. w marketach w rozsądnych cenach.

Jak wybierać odpowiednie produkty?

Odpowiedni płyn do podłóg z drewna to taki, który jest oparty na solach nieorganicznych bądź detergentach anionowych oraz niejonowych. Zawarte w produktach nanocząsteczkowe dodatki dbają o drewno, a jednocześnie sprawiają, że podłoga nabiera połysku.

Profesjonalne płyty dają również efekt samoczyszczenia powierzchni. Oznacza to, że zapobiegają skutecznie przyleganiu do niej drobinek kurzu. Chcąc cieszyć się pięknie wyglądającą podłogą, warto w nie zainwestować.

Unikanie wilgoci

Podłoga drewniana z pewnością nie lubi wilgoci. Myjąc podłogę, musimy się starać mocno wyżymać mop, by zwiększyć skuteczność produktu. W ten sposób minimalizujemy ryzyko zalania podłogi wodą.

Te proste wskazówki pozwolą nam cieszyć się zadbaną podłogą z drewna przez długi czas. Nie ma potrzeby inwestowania w drogie środki – wystarczy regularność i odpowiednio dobrany preparat.

Charakterystyka posadzek przemysłowych

0
Charakterystyka posadzek przemysłowych

Podstawowym i jednym z najważniejszych elementów każdego budynku jest podłoga i jej wierzchnia warstwa, czyli posadzka. W zależności od wielkości i przeznaczenia budynku lub hali stosuje się różnego rodzaju posadzki przemysłowe, odpowiadające wymaganiom, które są im stawiane. Jeżeli nie wiesz, czym jest posadzka przemysłowa, jaką posadzkę przemysłową wybrać i na co szczególnie zwrócić uwagę – zapraszamy do lektury!

Czym są posadzki przemysłowe?

Posadzka to wierzchnia, użytkowa warstwa podłogi, układana na konstrukcyjnym elemencie lub trwale z nim połączona za pomocą warstwy sczepnej lub zamocowania mechanicznego. Posadzki przemysłowe to te nawierzchnie, które nie służą celom mieszkalnym i nie są wykorzystywane jako nawierzchnie dróg i ulic, a ich podstawową funkcją jest wytrzymałość na różnego rodzaju obciążenia, przy zachowaniu przydatności użytkowej przez wystarczająco długi czas mierzony w latach lub dziesięcioleciach. Najczęściej wykorzystuje się je na halach o dużej powierzchni, takich jak hale przemysłowe, usługowe czy produkcyjne. Wybór posadzki przemysłowej jest niezwykle istotny w utrzymaniu całej konstrukcji budynku i w jego użytkowaniu.

Posadzki przemysłowe pod lupą, czyli słowo o warstwach

Posadzki przemysłowe są konstrukcjami warstwowymi, które opierają się na podłożu gruntowym lub na stropie. Każda warstwa takiej posadzki odgrywa bardzo ważną i określoną rolę w procesie przenoszenia obciążeń na podłoże lub zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Trzy podstawowe warstwy posadzki to warstwa wierzchnia betonowa, podbudowa i podłoże gruntowe. W zależności od rodzaju posadzki, mogą wystąpić w niej inne warstwy, takie jak warstwa termoizolacyjna posadzki, czy warstwa poślizgowa. Warstwa wierzchnia betonowa to podstawowa warstwa nośna posadzki i jednocześnie warstwa, na którą bezpośrednio działają obciążenia i większość czynników destrukcyjnych – musi spełniać więc najwięcej wymagań odpornościowych. Wykonuje się je najczęściej z betonu klasy C20/25-C35/45 i z betonu modyfikowanego żywicami – najczęściej spotykanym jest fibrobeton. Podbudowa jest warstwą wyrównawczą pod  warstwę wierzchnią i ewentualne ocieplenie. Dzięki niej obciążenia  przenoszone są na podłoże gruntowe. Podbudowę wykonuje się z dobrze zagęszczonego kruszywa lub tłucznia z niewielkim dodatkiem betonu. Ostatnia warstwa, czyli podłoże gruntowe musi charakteryzować się odpowiednią nośnością, równomiernym zagęszczeniem pod całą powierzchnią posadzki i uregulowanymi stosunkami wodnymi.

Wymagania użytkowe posadzek przemysłowych

Każda inwestycja wymaga indywidualnego podejścia – także w przypadku doboru posadzki. W zależności od przewidywanego sposobu użytkowania posadzki, muszą zostać spełnione kryteria dotyczące odporności na ścieranie, wodoszczelności, odporności na pylenie, odporności chemicznej, wytrzymałości na uderzenia, łatwości w utrzymaniu czystości, a także antypoślizgowości. Posadzki odporne na ścieranie to obecnie 80% wszystkich wykonywanych posadzek przemysłowych w Polsce – występują one na wszystkich nawierzchniach magazynowych oraz większości nawierzchni supermarketów czy zakładów produkcyjnych i nie dzieje się tak bez powodu. Miejsca takie wymagają od posadzek, by sprostały obciążeniom eksploatacyjnym, były wysoko odporne na ścieranie i obciążenia udarowe. Powinny być też równe, szczelne i łatwe w czyszczeniu, a ich trwałość musi zapewnić nieprzerwalną pracę bez napraw przez długie lata. Posadzki stosowane w zakładach produkcyjnych, a także magazynach o niezbyt intensywnym ruchu pieszym lub kołowym to tak zwane posadzki chemoodporne – chronią one przed agresywnym działaniem środków chemicznych, doszczelniają górną -powierzchnie betonu, a także ograniczają wnikanie w podkład różnego rodzaju smarów, olejów i wody.

Rodzaje posadzek przemysłowych

W budownictwie stosuje się szereg posadzek przemysłowych, od około 20 lat posadzki przemysłowe wykonywane są jednak głównie jako betonowe, a te dzielą się na kilka różnych wersji. Pierwszą z nich jest zwykły beton posadzkowy, który doskonale sprawdzi się do rozwiązań przemysłowych i spełni wszystkie aspekty ekonomiczne. Następnym jest beton posadzkowy zbrojony zbrojeniem rozproszonym stalowym. Taka metoda pozwala znacząco zaoszczędzić na wszystkich pracach zbrojarskich i pozwala na stosowanie kilku wariantów fibrobetonu. Beton posadzkowy zbrojony włóknami syntetycznymi to trzecie, równie skuteczne rozwiązanie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Każda posadzka, dostosowana do zastosowań przemysłowych, znajduje się w ofercie: https://betonnadom.pl/posadzki/posadzki-przemyslowe/. Lider w branży materiałów budowlanych oferuje szeroką paletę produktów, co umożliwia dużą swobodę w dobraniu właściwego rodzaju posadzki w zależności od zastosowania.

Artykuł sponsorowany.

Najlepsze gatunki drewna na blaty drewniane w kuchni

0
Najlepsze gatunki drewna na blaty drewniane w kuchni

Szlachetny, naturalny, ozdobny, wytrzymały – blaty drewniane mają szereg zalet i cieszą się ogromną popularnością. Jednak wielość gatunków drewna może wywołać ból głowy – wyróżniamy m.in. blaty dębowe, bukowe, egzotyczne itd. Jakie gatunki drewna polecamy do kuchni?

Zobacz też