poniedziałek, Grudzień 17, 2018

Bramy garażowe antywłamaniowe – zabezpieczenie przed intruzami

0
Bramy garażowe antywłamaniowe - zabezpieczenie przed intruzami

Jeśli złodziej szuka miejsca przez które mógłby dostać się do domu to najczęściej nie są to drzwi, a właśnie brama garażowa, jeśli bryła garażu zintegrowana jest z domem. W takim przypadku dobrze jest pomyśleć o zamontowaniu takiej bramy, która jest odporna na wygięcie i podniesienie blachy i sprawi złodziejowi na tyle kłopotu, że przez hałas powodowany próbą jej sforsowania, zrezygnuje z próby włamania. Oczywiście warto postawić również na antywłamaniowe drzwi prowadzące bezpośrednio z garażu do wnętrza domu.

Urządzanie mieszkania

0
Urządzanie mieszkania

Każdy, kto wybudował lub kupił dom, czy też mieszkanie pragnie, by było ono jedyne, w swoim rodzaju. Takie którego nie ma nikt, a wszyscy będą go nam zazdrościć.

Każdy chce, by jego mieszkanie było zaprojektowane w taki sposób, by było przestronne i wygodne w użytkowaniu. By tak się stało zatrudniony do rozmieszczenia pomieszczeń może zostać architekt wnętrz, który to zaprojektuje wszystko według naszych potrzeb. Zaś urządzaniem może zająć się projektant wnętrz. On urządzi nam każde pomieszczenie według naszych wskazówek, tak by było ono gustowne i stylowe.

W dzisiejszych czasach projektowanie i aranżacja wnętrz jest pierwszym podstawowym zadaniem, kiedy to planujemy budowę. Wynajmując osobę która się tym specjalizuje, odejmujemy sobie bardzo duży problem. Każdy kto urządzał mieszkanie wie, jakie jest to trudne zadanie i wie też, że zaraz po wykonaniu naszego planu już chcemy go zmieniać.

Natomiast kiedy zrobią to za nas projektanci, którzy wyspecjalizowani są w tego rodzaju zadaniach, z chęcią przez długi czas rozkoszujemy się ich projektem. Oni doskonale wiedzą co jest w danym czasie w modzie, czego oczekuje od nich zleceniodawca.

Zatrudnienie projektanta i architekta jest dość drogą inwestycją, ale zwróci się ona bardzo szybko. Zapraszani goście będą podziwiali z zachwytem nasze mieszkanie. A i nam będzie się dobrze mieszkało, kiedy to wszyscy będą je komplementować.

Często też zdarza się, że kiedy sami urządzamy mieszkanie, nie potrafimy zagospodarować odpowiednio całej przestrzeni i powstają nam bardzo niepraktyczne schowki lub miejsca, z którymi nie da się nic zrobić. Taki architekt na pewno zapobiegnie takim zdarzeniom, zagospodaruje on całą przestrzeń tak by była ona funkcjonalna.

Projektant pięknie dopasuje wszystkie drobiazgi, meble, a nawet kolory w taki sposób, by wszystko ze sobą współgrało. Myślę, że warto jest skorzystać z pomysłów i projektów tych fachowców, by móc przez długi, długi czas rozkoszować się naszym pięknie, profesjonalnie urządzonym mieszkaniem.

Lustro na wymiar – jak kupić dobre zwierciadło?

0
Lustro na wymiar – jak kupić dobre zwierciadło

Lustra towarzyszą nam od setek lat. Ich przydatności nie da się podważyć w żaden sposób. Zwierciadła są praktyczne i eleganckie. Zwłaszcza, jeżeli sami je stworzymy. Jak? Odpowiedzią jest lustro na wymiar.

Do czego nam lustro?

Nad tym zagadnieniem z pewnością nigdy się nie zastanawiałeś. Niektóre rzeczy traktujemy jako oczywiste i nie myślimy nad tym, co by było, gdyby ich nagle zabrakło. Jednym z takich przedmiotów jest właśnie lustro. Wstajemy rano z łóżka i stajemy przed lustrem w łazience. Idziemy spać wieczorem i ostatnie co widzimy, to nasze odbicie w tafli zwierciadła. Nawet nie zwracamy na nie specjalnej uwagi, jednak z pewnością mocno byśmy się zdziwili, gdyby po przebudzeniu okazało się, że ściana w łazience jest pusta i nie wisi na niej lustro. Co taka sytuacja by dla nas oznaczała? Wbrew pozorom sytuacja stałaby się mocno uciążliwa. Do czego najczęściej używamy luster? Statystycznie to kobiety spędzają przed nim więcej czasu. Nałożenie, a później zmycie, makijażu potrafi zająć dobrych kilkanaście a nawet i więcej minut. Do tego oczywiście trzeba doliczyć czas na zwykłą higienę twarzy. A mężczyźni? Im lustro służy przede wszystkim jako pomoc przy dokładnym goleniu twarzy. Jednak lustra mogą pełnić także funkcje estetyczne. I to zarówno w łazience, jak i w salonie czy sypialni. Właśnie tak działa lustro na wymiar.

Lustro na wymiar – czyli co?

Zasadniczo, lustro na wymiar nie różni się zbyt wiele od klasycznego zwierciadła. Jego podstawowa funkcja jest identyczna. Jednak lustra na wymiar są zdecydowanie częściej używane jako element dekoracji wnętrz. Dlaczego? Ponieważ są to zwierciadła, które możemy zaprojektować w dowolny sposób. Marzy nam się długie lustro bez ramy? Żaden problem. A może chcemy, by tafla naszego lustra była różowa, zaś rama gruba i śnieżnobiała? Istnieje taka możliwość. Lustro na wymiar daje nam możliwość niemal dowolnej konfiguracji. Jedyne, co nas ogranicza, to ilość opcji, jakie daje konkretny producent luster.

Lustro na wymiar – jak kupić?

A skoro mowa o producentach, to czas powiedzieć, jak kupić lustro na wymiar. Tutaj nieoceniona będzie pomoc internetu. Zobacz pod tym linkiem jednego z wielu producentów luster na wymiar. A jak znaleźć pozostałych? Nie jest to zbyt trudne. Wystarczy wpisać w przeglądarkę Google frazę „lustro na wymiar”. Jak spośród nich wybrać najlepsze? Tutaj niestety czeka nas sporo pracy, bowiem możliwości konfiguracji jest naprawdę wiele, dlatego porównywanie poszczególnych producentów zajmie bardzo dużo czasu.

Gdzie pochować te wszystkie rzeczy, żeby w końcu był porządek?

0
Gdzie pochować te wszystkie rzeczy, żeby w końcu był porządek

Sprzątanie w domu wydaje się łatwym i podstawowym zadaniem, z jakim musi się zmierzyć każdy gospodarz. Jednak w wielu przypadkach jest to utrapienie, wręcz męczarnia dla osoby, która musi je wykonać. Często zajmuje bardzo wiele czasu, a ostatecznie efekt i tak nie jest długotrwały. Wyjątkowo trudne staje się w momencie, gdy w miejscu zamieszkania przechowywanych jest mnóstwo rzeczy, niemających swojego stałego punktu. Można jednak odnaleźć wiele sposobów na wygranie z lenistwem i niechęcią do sprzątania. Poniżej przedstawiono kilka z nich- warto się do nich stosować, ponieważ są banalne, proste i w dodatku skuteczne.

Jak sprawić, by utrzymanie czystości było drobnostką?

Najważniejsze, aby wyposażyć mieszkanie funkcjonalnie i w przypadku, gdy czasu na sprzątanie zwykle jest mało, minimalistycznie. W przestrzeniach tak zagospodarowanych łatwiej zauważyć wszelkie przeszkadzające elementy, takie jak kurz, papierki i inne oznaki bałaganu. Przede wszystkim warto robić porządki systematycznie, ponieważ trwa to o wiele krócej i nie przysparza niepotrzebnych nerwów.

Ponadto jak mówi przysłowie „porządek daje trzy korzyści: pomaga pamięci, oszczędza czas i zachowuje rzeczy”. Sprzątanie ma duży wpływ na samopoczucie i komfort gospodarza. Może być także źródłem satysfakcji, ponieważ efekt końcowy zwykle bywa naprawdę zaskakujący, a w ładnym i zadbanym miejscu każdy powinien się dobrze czuć.

Sumienne podejście oraz niedoprowadzanie do skrajnego bałaganu w domu są głównymi postawami, którymi powinien charakteryzować się każdy gospodarz. Łatwo jest doprowadzić do tego, aby w mieszkaniu zapanował chaos- wystarczy lenistwo, ale jeszcze łatwiej jest zapanować nad utrzymaniem porządku, gdzie wystarczy odrobina chęci i pracy nad samym sobą oraz systematyczność.

Łazienka- jak zachować w niej ład i porządek?

Najwięcej czasu ludzie spędzają w łazience, korzystając z niej kilka lub kilkanaście razy dziennie. O wiele ciężej więc w takim miejscu o zachowanie czystości. Jest jednak wiele prostych sposobów na to, aby zawsze wyglądała na wysprzątaną.

Jednym z nich jest zainwestowanie w pojemniki przechowujące poszczególne rzeczy, począwszy od półek na ręczniki, kubków na szczoteczki, mydelniczek czy kosmetyczek, kończąc na koszach do bielizny, które można kupić w tym sklepie https://krainakoszy.pl/pol_m_Lazienka-_Kosze-na-pranie-791.html. Nie pozwala to na chaotyczne rozrzucanie wszystkich rzeczy dookoła, ponieważ mają one swoje konkretne miejsce. Nieważne, czy są to ubrania, czy kosmetyki, albo przyrządy do codziennej higieny- nic nie powinno swobodnie leżeć na podłodze, pralce czy innym miejscu rzucone mimowolnie.

Osad zbierający się w zlewie, wannie, czy pod prysznicem wystarczy systematycznie spłukiwać sokiem z cytryny albo octem, a włosy rozchodzące się po całym pomieszczeniu zwyczajnie odkurzyć. Warto zwrócić uwagę na to, że brudna i zaniedbana łazienka ma duży wpływ na poziom higieny osobistej, a nawet zdrowia człowieka.

Wystarczy kilka pojemników

Jak napisano powyżej mieszkania powinny być wyposażone w pojemniki przechowujące. Zwykle nie zajmują one dużo przestrzeni, a na pewno o wiele mniej niż rzeczy „walające się” bez swojego miejsca. Mają one duży wpływ nawet na wizualne walory domu, ponieważ wówczas wszystko wydaje się bardziej uporządkowane.

Najważniejszym ze wszystkich pojemników jest kosz na bieliznę, który powinien być zamykany i przechowywany raczej w łazience. Dlaczego jest on tak istotny? Prania nie robi się codziennie, a nawet jeśli to zwykle rozdzielane jest na kolorowe, białe, delikatne i tak dalej. Taki kosz pozwala zachować względny porządek w łazience i odrzuca niepotrzebny i odrażający widok brudnych ubrać rzuconych na ziemię. Dodatkowo może mieć on także aspekt wizualny, ponieważ w sprzedaży istnieje ich bardzo wiele w ciekawych, modnych wzorach, a to może nadać fajny efekt w pomieszczeniu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także koszyki na kosmetyki i ręczniki. One także poprawiają wygląd łazienki oraz wprowadzają w niej ład.

Właśnie pojemniki są częścią minimalistycznego projektowania, ponieważ to właśnie one sprawiają, że rzeczy, których wydaje się bardzo duże, zmieszczone i posegregowane w nich nie rzucają się w oczy. Przede wszystkim ułatwiają one sprzątanie powierzchni, ponieważ wystarczy je jedynie odsunąć, zamiast przenosić każdą rzecz po kolei.

Sprzątać warto!

Należy pamiętać, że zgodnie z powiedzeniem „Porządek musi być”. Czystość i jej utrzymanie w mieszkaniu ma wpływ na wiele czynników, przede wszystkim wizualny, ale także i na własne samopoczucie i poczucie satysfakcji. Wystarczy, aby codzienne sprzątanie po sobie oraz samozaparcie weszło w nawyk, a porządkowanie nie będzie problemem, a zacznie być prostym, a nawet przyjemnym zadaniem do wykonania, nie zajmującym prawie całego wolnego czasu.

Obecnie jednak coraz modniejszy staje się funkcjonalny wystrój mieszkania, zajmujący miejsce przepychu i obfitości- które rzadko równają się z gustownym projektem, a są raczej skupiskiem wielu niepasujących do siebie rzeczy. Jest to bardzo dobre wyjście, ponieważ powoli likwiduje syndrom bałaganiarstwa i niechęci do sprzątania w swoich „czterech kątach”.

Wanna narożna czy prostokątna: którą wybrać?

0
Wanna narożna czy prostokątna: którą wybrać?

Planujesz remont łazienki i marzysz o długich kąpielach w wannie? Nawet w małych przestrzeniach jej montaż jest możliwy. Wszystko zależy od planu zagospodarowania łazienki. Sprawdź, która wanna będzie najlepsza dla twojego wnętrza: wanna narożna czy prostokątna.

Płytki techniczne – dlaczego warto?

0
Płytki techniczne – dlaczego warto?

Jeśli chce się wykończyć przestrzeń, która jest intensywnie użytkowana, a także wybrać materiał, który sprawdzi się w każdych warunkach, to najlepiej postawić na płytki techniczne. Wśród nich są zarówno gresy, jak i spieki kwarcowe. Nie są to materiały tanie, jednak ich trwałość i właściwości rekompensują poniesione koszty. Warto dowiedzieć się o niech nieco więcej.

Zalety rolet zewnętrznych

0
Zalety rolet zewnętrznych

Mnóstwo osób decyduje się na rolety zewnętrzne. Sporo Waszych znajomych już posiada elementy tego typu? Nie brakuje członków Waszej rodziny, którzy również zdecydowali się na takie produkty? Dlaczego warto to zrobić? Jakie walory mają rolety zewnętrzne? O tym można przekonać się czytając poniższy wpis.

Zalety rolet zewnętrznych

Co sprawia, że ludzie chętnie kupują elementy tego typu? Nie da się ukryć, że szczególnie dużo osób decyduje się na rolety zewnętrzne przed okresem letnim. Wtedy to na dworze panują wysokie temperatury. Oczywiście, chyba nie ma osoby, która nie lubi słonecznej pogody. Druga strona medalu jest taka, że promienie, które dostają się do środka naszego domu czy mieszkania, mogą być jednak bardzo uciążliwe. Między innymi sprawiają, że trudno jest normalnie wypoczywać czy realizować różne czynności itp. Rolety zewnętrzne eliminują ten problem. Stanowią bowiem skuteczną ochronę przed nadmierną ilością słońca. Tak naprawdę to od domowników zależy, jak dużo promieni dostanie się do środka konkretnej lokalizacji. Dzięki temu będzie można na przykład normalnie oglądać telewizję, pracować na komputerze czy czytać książkę itp. Odpowiedniej jakości rolety zewnętrzne sprawiają też, że pomieszczenia nie nagrzewają się tak szybko, co również powodowałoby spory dyskomfort. Dzięki temu w środku może panować naprawdę przyjemna temperatura.

Idealne także na okres zimowy

Wielu osobom wydaje się, że rolety zewnętrzne przydają się tylko w okresie letnim. Sytuacja wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Co ciekawe, rolety zewnętrzne są pomocne również nawet w czasie zimy. Jak to możliwe? Trzeba podkreślić, że elementy z tej kategorii chronią bowiem efektywnie przed nadmierną utratą ciepła z pomieszczenia. Poza tym stanowią skuteczną barierę dla przepływu zimna z zewnątrz. Dzięki temu nawet niskie temperatury nie będą powodowały żadnego dyskomfortu. Powstaje bowiem specjalna poduszka powietrzna pomiędzy oknem oraz spuszczoną roletą. Ma to wpływ na komfort domowników, ale nie tylko. Ochrona przed uciekaniem ciepła z pomieszczenia wpływa również korzystnie na aspekty finansowe. Nie trzeba bowiem korzystać z tak dużej ilości surowców, które mają docelowo zapewnić ciepło w konkretnej nieruchomości.

Jakie są inne walory?

Rolety zewnętrzne mają też inne atuty. Między innymi chronią stolarkę okienną, regulują dostęp światła czy stanowią świetną izolację akustyczną. Poza tym to dodatkowa przeszkoda dla ewentualnego złodzieja. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chętnie kupuje takie właśnie elementy.

Panele akustyczne w biurze

0
Panele akustyczne w biurze

Aranżacja biura nie jest łatwym zadaniem, trzeba dołożyć starań, aby każdy pracownik był w stanie się skupić, skoncentrować i wykonywać swoje obowiązki jak należy. Bardzo ważnym elementem w każdy biurze jest kwestia akustyki.

Nadmierny hałas a koncentracja

Problem związany z nadmiernym hałasem w pracy jest dość powszechny, szczególnie w biurach typu open space. Kiepska akustyka może bardzo negatywnie wpływać na jakość pracy. Hałasy dekoncentrują, sprawiają, że nie potrafimy się skupić na powierzonych zadaniach, zaburzone są również procesy poznawcze oraz pamięć. Najbardziej podczas pracy rozpraszają rozmowy współpracowników, dzwoniące telefony, kroki itp. Niektórzy są w stanie pracować w takich warunkach bez większych problemów, nie mniej jednak są i tacy, którzy nie są w stanie się skoncentrować. To, dlatego coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie mobilnych, ściennych paneli akustycznych, które skutecznie tłumią hałasy, nawet w przypadku otwartych, dużych przestrzeni.

Czym są panele akustyczne?

Panele akustyczne to nic innego, jak specjalne okładziny ścienne, sufitowe, występują również w postaci zawieszanych ekranów, paneli wolnostojących i wizerunkowych. Są one wykonane z materiałów, które mają dobre właściwości pochłaniania dźwięków, dzięki nim można skutecznie wyciszyć pomieszczenie. Wewnątrz paneli znajdują się specjalne pianki, to one sprawiają, że hałasy są tłumione. Obecnie większość firm oferuje panele akustyczne w dowolnych kształtach, fakturach i rozmiarach, także można je bez problemu dopasować do swoich potrzeb oraz do aranżacji biura. W ten sposób aranżacja wnętrz biurowych pozostaje spójna.

Zalety zastosowania paneli akustycznych

Wyciszenie poszczególnych pomieszczeń w biurze to większy komfort podczas pracy. W ten sposób pracownicy będą w stanie skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, zwiększy się również ich kreatywność oraz wydajność pracy, co ma bardzo duże znaczenie dla każdego pracodawcy.

Panele akustyczne pochłaniają około 85% fal dźwiękowych, mimo tego, że są wykonane z bardzo lekkich materiałów. Takie panele można swobodnie przemieszczać, zmieniać ich ustawienie, co więcej są bardzo łatwe i szybkie w montażu, także nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, aby je samodzielnie zamontować. Oczywiście najlepiej stawiać na renomowane firmy, które mogą zaoferować panele wykonane z dobrych, trwałych materiałów np. Pixers Business. Ta firma sprzedaje panele akustyczne wykonane z naturalnej wełny od brytyjskiego producenta Camira.

Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Panele akustyczne będą dobrym rozwiązaniem w przypadku większych firm, gdzie zatrudnionych jest kilkudziesięciu pracowników. Dobrze sprawdzą się w otwartych przestrzeniach, gdzie panuje duży hałas, przez co nie każdy potrafi się skupić, zaangażować w powierzone mu zadania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy jest w stanie pracować w biurze, w którym co chwilę dzwonią telefony, gdzie pracownicy głośno konsultują swoje pomysły, wymieniają się spostrzeżeniami. Jeżeli w firmie panuje duży hałas, panele akustyczne powinny skutecznie rozwiązań problem.

Panele akustyczne dekoracyjne

Choć do głównych zadań paneli akustycznych należy tłumienie hałasów, to mogą stanowić równocześnie dość ciekawy element dekoracyjny. Obecnie można wybierać spośród paneli w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Oczywiście z barwami w biurze nie warto przesadzać, zbyt jaskrawe kolory będą odwracać uwagę, mogą rozkojarzyć pracowników, co nie jest wskazane. Tak czy inaczej, można wybierać spośród różnego rodzaju propozycji paneli, dzięki temu bez problemu dopasujemy je do wnętrza biura.

Urządzenie biura nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Jeżeli mamy możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam w zaplanowaniu przestrzeni, warto z niej skorzystać. Dzięki temu otrzymamy nie tylko stylowe i eleganckie biuro, ale co najważniejsze praktyczne, funkcjonalne, które będzie sprzyjać skupieniu i kreatywności.

Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

0
Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

Obecnie w wielu dziedzinach są obecne śruby ze stali nierdzewnej. Warto bowiem wiedzieć, że elementy tego typu mają rozmaite właściwości. Jakie? Jest to choćby odporność na korozję, która przydaje się na przykład biorąc pod uwagę elementy, które są zlokalizowane na zewnątrz. Takie konstrukcje są bowiem narażone na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych, ale odpowiednie śruby właściwie wywiązują się ze swojego zadania. Jakie elementy z tej kategorii są naprawdę często wykorzystywane? Między innymi trzeba tutaj wspomnieć o śrubach drobnozwojnych sześciokątnych z pełnym gwintem czy śrubach kołnierzowych.

Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem

Co warto wiedzieć o elementach tego typu? Posiadają one oznaczenia DIN 961/ISO 8676. Warto je znać, aby na przykład bez problemu zamówić produkty tego typu w niemieckim sklepie. W tym celu trzeba właśnie podać oznaczenie DIN 961, chociaż oczywiście najbardziej uniwersalne na całym świecie są normy ISO – w kraju naszych zachodnich sąsiadów też zatem powinni znać takie oznaczenia. Jaki jest tutaj rodzaj gwintu? Drobnozwojny, co przydaje się w wielu sytuacjach. Elementy tego typu zostały wykonane w klasie wytrzymałości 8.8 i 10.9. Cechują się między innymi bardzo dobrą odpornością na korozję. Jaka tutaj została zastosowana powłoka? Dostępne opcje to surowa, ocynk płatkowy, ocynk galwaniczny czy powłoka czerniona (oksydowana). Oksydowanie to generalnie proces chemiczny, który polega na wytworzeniu warstwy czarnych tlenków. Chronią one efektywnie przed korozją i nadają powierzchni ozdobnego koloru. Takie śruby są stosowane na przykład w mechanice samochodowej czy w trakcie budowy różnego rodzaju maszyn.

Śruby kołnierzowe

Duże znaczenie w wielu branżach mają również śruby kołnierzowe z metrycznym rodzajem gwintu. Posiadają one normy DIN 6921/PN 82247. Wykonane są na przykład ze stali nierdzewnej A2 (INOX), węglowej czy kwasoodpornej A4 (znajdują zastosowanie w przemyśle morskim czy chemicznym). Zastosowano tutaj powłoki pod postacią ocynku galwanicznego żółtego, ocynku płatkowego, ocynku galwanicznego. Śruby te mają również powłokę czernioną. Występują one w klasie wytrzymałości 8.8, 10.9 i 12.9. Gdzie się je konkretnie stosuje? Możliwości jest naprawdę sporo. Przede wszystkim jest to motoryzacja i przemysł samochodowy. Takie śruby kołnierzowe bardzo dobrze nadają się bowiem między innymi do układów hamulcowych, układów zawieszenia czy elementów sterujących.

W jaki sposób oświetlić sypialnię?

0
W jaki sposób oświetlić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Często nie jest to jedynie pomieszczenie służące spaniu, ale też szeroko pojętemu wypoczynkowi. W małych mieszkaniach nierzadko pełnią też rolę pokoju do pracy. Żeby pokój sypialny mógł być wykorzystywany w różny sposób, trzeba zadbać o jego przemyślane oświetlenie.

Oświetlenie podstawowe

Jeżeli sypialnia służy Tobie jedynie do spania, możesz nawet zrezygnować z centralnej lampy wiszącej. Dla większości osób będzie ona jednak niezbędna, aby komfortowo korzystać z pokoju w codziennym życiu. Rolę oświetlenia podstawowego mogą pełnić też lampy podłogowe. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model daje wystarczającą ilość światła dla Twoich potrzeb. Jeżeli chciałbyś umieścić lampę tego typu blisko łóżka, ponieważ wieczorami lubisz czytać w łóżku książki – model z mocno zabudowanym abażurem zupełnie się nie sprawdzi.

Światło do czytania

Do czytania w łóżku możesz wykorzystywać lampy podłogowe, stojące lampki nocne czy dające dużo światła kinkiety. Wiele zależy od Twoich osobistych upodobań. Jeżeli planujesz w tym celu kupić lampę podłogową, dobrym rozwiązaniem okazuje się często wybór modelu z dwoma punktami świetlnymi. Jeden z nich może służyć do dawania skoncentrowanej dawki światła, które zapewni komfort podczas czytania, a drugi delikatnemu oświetleniu pomieszczenia. Rozproszone, niezbyt jasne światło nie rozbudzi Cię w nocy, gdy wstaniesz do łazienki lub udasz się do kuchni po szklankę wody. Ciekawą propozycją są również lampy podłogowe z regulacją natężenia światła. Dzięki takiej możliwości, bez problemu dopasujesz siłę oświetlenia do potrzeby chwili. Spory wybór lamp podłogowych dostępny jest na https://podsufitem.pl/pol_m_oswietlenie-wewnetrzne_lampy-podlogowe-1669.html

Lampka nocna

Jeżeli lampka nocna nie będzie służyć do czytania, a jedynie do oświetlenia okolicy łóżka przed pójściem spać, zdecyduj się na egzemplarz, który daje przyciemnione światło. Dzięki temu, odpoczywając wieczorem w łóżku, będziesz mógł spokojnie przygotować się do snu i wyciszyć. Lampka tego typu sprawdzi się również w przypadku porannego wstawania. Rano, przed odsłonięciem okiem dobrze jest powoli się rozbudzić. Nagłe silne światło może wywołać bardzo nieprzyjemne uczucia i popsuć Ci humor na resztę dnia.

Oświetlenie na biurko

Jeżeli zdarza Ci się pracować w sypialni, kup przeznaczoną do tego celu lampkę na biurko ze skoncentrowanym światłem. Jeżeli mieszkasz wspólnie z małżonkiem czy z partnerem, łatwiej będzie Wam w ten sposób osiągnąć komfortowe warunki. Śpiącej w tym samym pomieszczeniu osobie może przeszkadzać rozproszone światło, a zdarza się, że pilna praca nie może czekać do następnego dnia. Właściwie dobrane oświetlenie pozwoli Wam stworzyć warunki kompromisu, w których każdy z Was będzie mógł realizować swoje potrzeby.

Zobacz też