środa, Czerwiec 19, 2019

Dywany łatwoczyszczące

0
Dywany łatwoczyszczące

Wybór dywanu do salonu nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Cech, na które trzeba zwrócić uwagę jest naprawdę sporo. Przede wszystkim wybierając dywan, należy pamiętać, że może on być naprawdę bardzo ciekawym wykończeniem wnętrza. Aktualnie najmodniejszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku są dywany cieniowane oraz te z delikatnie połyskującym włosiem.

Poza tymi rozwiązaniami w ostatnim czasie bardzo mocno zyskały dywany w stylu vintage. Dywany tego rodzaju bardzo często posiadają motywy geometryczne i kontrastowe kolory. Wybór dywanów jest ogromny i dlatego bez problemów każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Dywany z włókien naturalnych

Wykonane są z wełny, jedwabiu czy też bawełny. Najczęściej z tej kategorii kupowane są dywany łatwoczyszczące wykonane z wełny owczej. Zaletą tego materiału jest bardzo wysoka elastyczność, zdolność regulacji wilgotności, elastyczność oraz trwałość. Dywany wykonane z tego materiału doskonale sprawdzają się w przypadku sypialni, jednak nie są zalecane osobom mającymi problemy z alergią. Najtańsze z tej grupy dywanów są te wykonane z bawełny.

Dywany z włókien syntetycznych

Wykonane są z takich materiałów jak polipropylen, poliamid czy też akryl. W przypadku wyboru tych dywanów wszelkie drobnoustroje będą miały utrudnione zadanie. Nie rozwijają się one w przypadku gdy wybierze się dywany z włókien syntetycznych. Materiały wykonane z tego rodzaju produktów to dywany łatwoczyszczące, których utrzymanie jest stosunkowo proste.

Jeśli chodzi o jakość to niestety są to dywany gorsze jakościowo od rozwiązań naturalnych, jednak z całą pewnością są dużo tańsze oraz dostępne w większej ilości różnych wzorów. Obecnie na rynku można znaleźć także rozwiązania oparte o uszlachetnioną sztuczną przędzę, która w pewnym stopniu poprawia jakość dywanów z włókien syntetycznych. Jeśli chodzi o dywany wykonane z polipropylenu są stosunkowo szorstkie oraz odporne na zabrudzenia i wpływ światła.

Zaletą tych rozwiązań jest fakt, że są w pełni odporne na działania moli. Dywany z włókien sztucznych mogą być także wykonane z poliamidu, akrylu czy też heat-set frise. Warto pamiętać, że dywany akrylowe w tej kategorii są najdroższe, jednak nie są lepsze od dywanów wełnianych.

Rozmiar dywanów

Rodzaj dywanu to jedna kwestia, jednak jego rozmiar też jest bardzo istotna. Dywany łatwoczyszczące powinny być odpowiednio duże, jednak nie mogą zajmować całej podłogi. Najlepsza opcja jest, wtedy gdy dywan zajmuje niemal całą szerokość sofy, a fotele stoją już na dywanie, dzięki temu w momencie korzystania z mebli możliwe będzie postawienie stóp na dywanie bez żadnego problemu. W przypadku gdy wybieramy dywan do jadalni, powinien być on mniej więcej wielkości stołu. W przypadku przedpokoju czy też innych niewielkich miejsc warto zastosować dywaniki o małych rozmiarach.

Gęstość runa

Jeszcze jedną kwestią jest gęstość runa. Określana jest na metce i w przypadku salonu najmniejszą gęstością, jaką można zastosować, jest 150 tysięcy punktów na metr, a wartością optymalną jest co najmniej 500 tysięcy punktów. Wartości powyżej tego progu oznaczają dywany o luksusowej jakości. Jednak zasada ta nie istnieje w przypadku dywanów o długim włosiu gdzie wartością optymalną, jest 50 tysięcy punktów.

Grzejnik do łazienki, który zapewnia nie tylko ciepło

0
Grzejnik do łazienki, który zapewnia nie tylko ciepło

Grzejnik w łazience zwykle znajduje swoje miejsce w centralnej części pomieszczenia. To zaś oznacza, że poza najważniejszymi funkcjami, liczymy na jego estetykę. O tę nie trzeba jednak się martwić, ponieważ do wyboru mamy grzejniki w różnych kształtach, kolorach, jak i z elementami dodatkowymi. Co warto wiedzieć o parametrach, w tym mocy, sposobie działania poszczególnych typów grzejników, by zadbać nie tylko o estetykę łazienki?

Wielkość pomieszczenia, która determinuje moc grzewczą

Największe wyzwanie stwarzają duże łazienki. Są one często umieszczane w narożach budynków, poza tym posiadają okno. Z jednej strony to zaleta, bo można liczyć zarówno na większą powierzchnię łazienki, jak i dostęp światła słonecznego. Z drugiej strony czeka nas nie lada wyzwanie – zastosowanie więcej niż jednego źródła światła. Grzejniki łazienkowe mają niewielkie powierzchnie, stąd w łazience o dużym metrażu, dodatkowo stosuje się grzejnik płytowy lub ogrzewanie podłogowe.

W małej łazience powstaje inny problem. Tutaj trudno wygospodarować miejsce na suszarkę, dzięki której będzie można swobodnie suszyć ręczniki lub niewielkie elementy garderoby. Grzejnik staje się zatem dodatkowo podręczną suszarką, a to sprawia, że zostaje przez długi czas częściowo przysłonięty. Konsekwencją jest ograniczenie ciepła, które ma za zadanie ogrzewać łazienkę.

W obydwu przypadkach kolosalne znaczenie będzie mieć moc grzejnika. Jest to ważne również z tego względu, że pomieszczenie to jest zaliczane do najcieplejszych w domu – a przynajmniej takim powinno być. Zalecana temperatura to 24°C, podczas gdy w pozostałych przestrzeniach domowych, dla zachowania komfortu przebywania w nich, zaleca się utrzymanie temperatury na poziomie 18-22°C.

W łazience możemy postawić na klasyczny grzejnik drabinkowy lub nowoczesne ogrzewanie na podczerwień. Każde z tych rozwiązań ma sporo zalet, ale o możliwościach warto się przekonać, przeglądając ofertę sklepu Econovli.pl. Wróćmy do mocy grzewczej, której wymaga łazienka. Jak ją obliczyć?

Łazienka, która nie ma okien i ścian zewnętrznych, na 1 m2 potrzebuje 100-120 W. Ta, w której dostępne jest jedno okno lub jedna ściana zewnętrzna, wykazuje zapotrzebowanie analogicznie na poziomie 130-150 W. Jeśli wybrany grzejnik ma być jedynym źródłem ciepła, by uniknąć dogrzewania, jego moc powinna być wyższa o 10-15% w stosunku do wyjściowej. Taki sposób dobierania mocy sprawdzi się również wtedy, gdy grzejnik będzie pełnił wspomnianą funkcję suszarki.

Klasycznie czy nowocześnie?

Dylemat może powstawać, gdy przed nami pojawia się propozycja klasycznego grzejnika drabinkowego lub nowoczesnego ogrzewania na podczerwień. Które z nich wybrać? Warto poznać plusy i minusy obydwu rozwiązań, i dopiero na tej podstawie ocenić, co sprawdzi się lepiej.

Klasyczne grzejniki drabinkowe mogą być różnorodnie zasilane, co oznacza, że ciepło będziemy uzyskiwać tylko w sezonie grzewczym lub przez cały rok, w zależności od potrzeb. Ostatnia opcja jest o tyle wygodną, że wiosną czy latem również zmagamy się z chłodnymi dniami i potrzebujemy dogrzać łazienkę, a poza tym liczymy na suche ręczniki. Tu jednak montaż możliwy jest tylko na ścianie, poza tym trzeba zwracać uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane grzejniki.

Ogrzewanie na podczerwień to ciekawa alternatywa, bo tak wykonane urządzenia/panele można zamontować nie tylko na ścianie. Ponadto jest to najzdrowszy sposób uzyskiwania ciepła, wykorzystujący zjawisko pochłaniania fal elektromagnetycznych, które następnie zostają oddane w postaci ciepła. Można liczyć na najwyższy komfort cieplny i estetykę paneli na podczerwień.

Grzejniki drabinkowe, jak i ogrzewanie na podczerwień, to nie tylko różnice w kosztach zakupu. W pierwszym przypadku nie oszczędzimy na sumarycznych kosztach grzewczych, ale nie będziemy potrzebować dodatkowego źródła do ogrzewania wody. W drugim przypadku zajdzie konieczność zainstalowania urządzenia, które zapewni dopływ ciepłej wody, ale ciepło uzyskiwane w łazience będzie powstawać w zdrowszy dla nas sposób.

Porównajmy ceny dostępnych rozwiązań, ich zalety i wady, zalecenia odnośnie użytkowania, eksploatacji i możliwości oszczędności. Mając te informacje, wybór łączący w sobie wartą poniesionych kosztów inwestycję, jak i estetykę, będzie satysfakcjonujący

Wkrętarki Milwaukee – postaw na jakość i doświadczenie

0
Wkrętarki Milwaukee

Trudno wyobrazić sobie dom majsterkowicza, w którym nie byłoby wkrętarki. Używając tych urządzeń możesz zarówno wkręcać, jak i wykręcać różnego rodzaju wkręty i śruby. Wkrętarki dzielą się na sieciowe i akumulatorowe. Te pierwsze są na kabel i muszą być podłączone do gniazdka. W tych drugich źródłem zasilania jest akumulator. Stale zyskują one na popularności, gdyż stanowią tę wygodniejszą i bardziej poręczną opcję.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

W czasie kupna wkrętarek akumulatorowych, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na ich najistotniejsze parametry, takie jak między innymi: napięcie, moc, pojemność i rodzaj akumulatora oraz czas pracy. Duży wybór sprawia, że możesz pozyskać modele mające od 3.6 V do ponad 18 V napięcia. Większa wartość napięcia oznacza wyższą moc urządzenia i możliwość pracy na większej ilości materiałów. Te najmocniejsze mogą się nadać nawet do przeprowadzenia poważnych remontów czy do prac w zakładach stolarskich. Najlepszym akumulatorem wydaje się być najpopularniejszy litowo-jonowy. Wyróżniają go lekkość i duża pojemność. To zaś przekłada się przede wszystkim na czas działania maszyny. Niektóre dostępne akumulatory są w stanie zapewnić nawet około pięciu amperogodzin komfortowej pracy.

Zalety wkrętarek akumulatorowych

Bodaj najważniejszą zaletą jest ich mobilność, dzięku temu, że nie muszą być podłączone do gniazdka. Stanowiłoby to niemały komfort i wygodę, kiedy trzeba byłoby przenieść się z naszym urządzeniem w inne miejsce lub w wypadku nieoczekiwanej przerwy w dostawie prądu. Wkrętarki akumulatorowe, w związku z tym, że nie posiadają kabla czy licznych przedłużaczy, o które można się potknąć, są też o wiele bezpieczniejsze. Ponadto odznaczają się lekkością, poręcznością i prostotą obsługi. Na rynku dostępny jest szereg modeli znanych i renomowanych firm. Jeżeli chcemy postawić na jakość, warto rozważyć kupno wkrętarki Milwaukee.

Oferta

Milwaukee z produktami na jest profesjonalną firmą, która zajmuje się sprzedażą elektronarzędzi już od 1924 roku. Jej doświadczenie, wiodąca pozycja wśród amerykańskich marek oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów, sprawiło, że wkrętarki Milwaukee z pewnością zadowolą każdego, kto oczekuje doskonałej jakości. Są one dostępne między innymi w na stronie internetowej https://warowny.com/pol_m_Popularne_Wkretarki-Milwaukee-685.html.

W ofercie sklepu znajdują się popularne wkrętarki akumulatorowe z różnych półek cenowych. Przykładowo do mało profesjonalnych prac wystarczający będzie model M12BPD-202 C w cenie około 890 złotych mający napięcie 12 V, maksymalny moment obrotowy 38 Nm i 2 amperogodziny czasu pracy. Z kolei dla najbardziej wymagających osób przewidziana jest wkrętarka Milwaukee M18 BLPD-502 C możliwa do nabycia za około 1865 złotych. Posiada ona napięcie 18 V, 60 Nm momentu obrotowego i bardzo dużą pojemność akumulatora, która umożliwia aż pięć godzin działania urządzenia. Wkrętarki Milwaukee dostępne są w wielu zróżnicowanych wersjach i dużej rozbieżności cen, co sprawia, że każdy będzie w stanie znaleźć taki model, który spełni jego oczekiwania.

Drzwi zlicowane z niewidocznymi zawiasami – nowości od CAL

0
drzwi wejściowe CAL
Model Dekasuw to alu-drewniane drzwi wejściowe CAL, dostępne również w wersji bezprzylgowej

Bezprzylgowe drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami to coś w sam raz do domów w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Skrzydło tworzy jednolitą powierzchnię z ościeżnicą, dzięki czemu całość wygląda jak jednorodna, płaska powierzchnia. Duży wybór drzwi zlicowanych oferuje marka Drzwi CAL.

Co to są drzwi zlicowane z ukrytą przylgą, bezprzylgowe?

Zacznijmy od wyjaśnienia terminu drzwi zlicowane, który jest terminem technicznym i nie dla każdego zrozumiałym. Drzwi zlicowane, inaczej drzwi bezprzylgowe lub z ukrytą przylgą to drzwi, w których skrzydło i okalająca je ościeżnica tworzą razem jednolitą płaszczyznę. Dzieje się tak dzięki usunięciu ze skrzydła przylgi, która występuje od lat we wszystkich konstrukcjach drzwiowych i zachodzi na ościeżnicę. Efektem jej usunięcia jest konstrukcja z której “nic nie wystaje”, dzięki czemu całość ma modernistyczny wygląd i idealnie wpasowuje się w elewację domów zbudowanych właśnie w tym stylu.

To rozwiązanie konstrukcyjne jest coraz chętniej stosowane przez producentów z prostego powodu – jest na nie ogromne zapotrzebowanie klientów. Polskie domy coraz częściej tworzone są w stylu nowoczesnym, gdzie dominują monochromatyczne kolory i geometria. Jedną z najlepszych i w zasadzie najtańszych metod, aby nadać domowi nowoczesny sznyt są drzwi wejściowe bezprzylgowe.

Drzwi zlicowane ze ścianą – co wybrać?

drzwi
Drzwi bezprzylgowe Decyuran marki CAL z kolekcji Alutherm ze zlicowanym naświetlem i antabą zamiast klamki produkowane są także w wymiarach niestandardowych, dzięki czemu są cennym modelem dla miłośników modernizmu w architekturze.

Drzwi bezprzylgowe Decyuran marki CAL z kolekcji Alutherm ze zlicowanym naświetlem i antabą zamiast klamki produkowane są także w wymiarach niestandardowych, dzięki czemu są cennym modelem dla miłośników modernizmu w architekturze.

Drzwi zlicowane z ukrytymi zawiasami oferuje m.in. firma Drzwi CAL https://www.drzwi-cal.pl/. To polska marka o bogatej tradycji, słynąca z produkcji drzwi drewnianych na wymiar. Skrzydła i ościeżnice wykonywane są z klejonki dębowej lub sosnowej, zgodnie z techniką stolarską, co powoduje zwiększenie stabilności wymiarowej całej konstrukcji, a tym samym zwiększa odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo wszystkie skrzydła w standardzie posiadają aluminiowe wzmocnienia, które zapewniają dodatkową stabilizację.

Warto także wspomnieć, że drzwi bezprzylgowe CAL oferowane są w standardzie cieplnym Arctic o niskiej przepuszczalności cieplnej, dzięki czemu modele te spełniają normy domów nie tylko energooszczędnych, ale także pasywnych. Zlicowane drzwi zewnętrzne CAL mają grubość 90mm. To jedne z najgrubszych, a zatem najcieplejszych drzwi na rynku. Izolacyjność termiczną podnoszą także uszczelki zamontowane w skrzydle i ościeżnicy oraz wypełnienie skrzydła termoizolacyjną pianką PIR.

Drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami na zamówienie

Drzwi zlicowane z ukrytymi zawiasami CAL produkowane są z drewna dębowego lub tzw. dębu na sośnie. Drugi wariant pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jest to okleina dębowa na tańszej ramie sosnowej, co pozwala zachować walory estetyczne szlachetnego dębu przy niższej cenie. Ponadto zlicowane drzwi zewnętrzne CAL mają wstawione w skrzydle wzmacniające profile aluminiowe, niewidoczne zawiasy, ciepły aluminiowy próg oraz automatyczny trzypunktowy zamek AV3 renomowanej firmy Winkhaus. A to wszystko w standardzie, dzięki czemu otrzymujemy dobry produkt, bez ukrytych dopłat.

drzwi

Drzwi wejściowe zlicowane model Rovaniemi z Kolekcji Arktycznej marki Drzwi CAL zostały tu wzbogacone o boczne naświetla z okładziną aluminiową – całość wykonana w technologii bezprzylgowej.

Jeśli interesują Cię niestandardowe rozwiązania, firma CAL może wykonać na zamówienie drzwi zewnętrzne zlicowane wykończone okładziną aluminiową (super trwałość), spiekiem kwarcowym (odporność na zarysowania) bądź naturalnym łupkiem kwarcytowym (szlachetny wygląd). Skrzydło możesz z kolei zamówić z różnego rodzaju zdobieniami – np. lustrem weneckim, wstawkami ze stali inox lub ultramodnej w budownictwie “rdzewiejącej” stali kortenowskiej.

Nowoczesne drzwi bezprzylgowe CAL można dostać w dowolnym wzorze z kolekcji Arktycznej, AluTherm https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/alutherm/, Vintage oraz Kamiennej. Smaczku dodaje fakt, że otrzymujemy je w standardzie w wersji z ukrytymi zawiasami. W zależności od wariantu, który wybierzesz, na drzwiach zlicowanych CAL zostanie w zasadzie tylko klamka lub nowoczesna antaba. Drzwi bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami to designerski monolit, który podkreśli nowoczesną fasadę domu i będzie zachwycał już od wejścia.

Oferta klap dymowych dostępna na rynku

0
Oferta klap dymowych dostępna na rynku

Obecnie producenci systemów oddymiających prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że działają one znacznie sprawniej i są o wiele bardziej efektywne. Jednak największą uwagę inwestorów powinny przykuwać kwestie związane z bezpieczeństwem, gdyż głównie po to klapy oddymiające są tworzone.

Jak urządzić małą kawalerkę?

0
Jak urządzić małą kawalerkę?

Mała kawalerka wcale nie musi kojarzyć się z ciasnym i zagraconym pomieszczeniem. Kluczem do sukcesu jest jej odpowiednie urządzenie. Jak to zrobić, żeby mieszkanie było wygodne i funkcjonalne? Poznaj kilka sztuczek, dzięki którym nawet najmniejsza kawalerka, będzie wydawać się przestronna i elegancko wyposażona.

Czyszczenie szyby w piekarniku

0
Czyszczenie szyby w piekarniku

Zaschnięty tłuszcz i przypalone resztki jedzenia na szybie w piekarniku to zmora każdego z nas. Zabrudzenia tworzą się bardzo szybko, a im dłużej zwlekamy, tym trudniej jest je doczyścić. Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się zanieczyszczeń? Detergenty ze sklepu, a może domowe specyfiki?

Coraz częściej zamiast silnych środków czyszczących sięgamy po te, które zawierają naturalne składniki. W sklepach możemy znaleźć produkty oparte na recepturze przyjaznej dla środowiska. Oprócz tego możemy również samodzielnie wykonać środki czyszczące, które sprawdzą się w przestrzeni kuchennej i nie tylko.

Jakich środków używać do czyszczenia szyby w piekarniku?

Obecnie w sklepach mamy bogaty wybór produktów do czyszczenia szyb w piekarnikach. Jedne są bardzo silne, inne zawierają delikatne składniki myjące. Żadne z nich nie są gorsze od drugich. Ich dobór zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia szyby. Wiadomo, że w przypadku drobnych zanieczyszczeń nie będą konieczne silne środki. Jednak jeśli dawno nie czyściliśmy piekarnika, możemy nie mieć innego wyjścia, jak tylko skorzystać z produktu o sprawdzonym działaniu.

Z czego wykonana jest szyba w piekarniku?

Warto wiedzieć, że szyba w piekarniku wykonana jest z niezwykle solidnego i bezpiecznego szkła, a mianowicie ze szkła żaroodpornego. Jest ono odporne na silne składniki oraz uszkodzenia, dlatego z powodzeniem można czyścić je mocnymi detergentami. Z czasem nie traci ono swojej barwy, nie odkształca się i nie matowieje. Jest nawet sześciokrotnie wytrzymalsze niż zwykłe szkło.

Wytwarzane jest poprzez nagrzanie szkła płaskiego do wysokiej temperatury (ok. 680°C). Taki proces sprawia, że staje się ono bardzo twarde oraz odporne na gwałtowne zmiany temperatury. Co więcej, jeśli zostanie rozbite, rozpada się na bardzo drobne kawałeczki, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko skaleczenia. A jeśli zdarzy się, że szyba w Twoim piekarniku potłucze się, nie musisz kupować nowego. Wystarczy wymienić ją na nową: https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-zaroodporne.

Czy domowe sposoby na czyszczenie szyby w piekarniku są skuteczne?

Oprócz różnorodnych detergentów, które są ogólnodostępne, można także samodzielnie przyrządzić świetny środek do czyszczenia szyb w piekarnikach. Opiera się on na składnikach, które każdy z nas z pewnością ma w swoim domu. W skład takiego preparatu wchodzi mieszanina wody i sody oczyszczonej. Należy wymieszać je w takich proporcjach, aby uzyskać konsystencję pasty, a następnie nałożyć ją na szybę. Zanim to jednak zrobimy warto wcześniej przemyć ją ciepłą wodą, by nieco zmiękczyć zabrudzenia. Po wyschnięciu mieszaniny, zmywamy ją wilgotną szmatką. Jeśli nie udało się zmyć wszystkich zanieczyszczeń, można odrobinkę przygotowanej pasty nałożyć na ściereczkę i przetrzeć nią brudne miejsca. Na koniec polerujemy szybę szmatką nasączoną w occie, by nadać jej pięknego połysku. Nie każdą szybę da się jednak doczyścić w 100%. Z czasem coraz trudniej pozbyć się uporczywych zabrudzeń. Może to wpływać niekorzystnie na proces pieczenia i jakość potraw. Wtedy warto zastanowić się nad wymianą szkła: https://www.szklonawymiar.pl/.

Sekator – jaki wybrać?

0
Sekator - jaki wybrać?

Ogród to dla wielu osób mała oaza spokoju, a prace ogródkowe mogą należeć do jednych z najprzyjemniejszych i odprężających zajęć. Wszyscy ich miłośnicy doskonale wiedzą, że w celu zadbania o stan drzew i krzewów w ogrodzie niezbędne jest posługiwanie się różnymi narzędziami. Popularny przyrząd w tym zakresie stanowi sekator, który służy do przycinania pędów. I choć sprawa z zakupem sekatora wydaje się prosta, mnogość różnych typów tego narzędzia, z którą zetkniemy się w sklepie, może sprawić pewną trudność w wyborze najbardziej odpowiedniego modelu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań sekatora.

Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką?

0
Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką?

Ocieplanie poddasza to bardzo ważna kwestia w przypadku każdego domu. Pianka jest uznawana za najlepszy materiał do ocieplania. Jako jej największe zalety wskazuje się świetną izolację akustyczną oraz termiczną, ekologiczność, długotrwałość oraz szczelne pokrycie bez względu na powierzchnię.

Jeśli chcesz zapewnić sobie idealne ocieplenie poddasza, zainwestuj w piankę PUR, która doskonale wypełnia wszelkie luki, szczelny oraz nierówności. Co więcej, masz pewność, że po jej zastosowaniu nie dojdzie do tworzenia się mostków termicznych, które generują ogromne straty ciepła. Chcesz poznać więcej zalet pianki i dowiedzieć się, jak przygotować poddasze przed ocieplaniem? Zapraszamy do lektury.

Kiedy wykonujemy ocieplenie poddasza pianką?

Choć wśród laików i amatorów ocieplania zdania są podzielone, specjaliści jednogłośnie odpowiadają, że ocieplanie poddaszy pianką najlepiej jest wykonać przed pracami wykończeniowymi. Sucha powierzchnia do ocieplania oraz odpowiednia temperatura wewnątrz sprawi, że pianka będzie świetnie do niej przylegać. Z tego też powodu najczęściej decydujemy się na ocieplenie poddasza na końcowym etapie budowy, czyli po wykonaniu tynków oraz posadzek, kiedy wszystko zdąży już dokładnie wyschnąć.

Zalety ocieplania poddasza pianką

Za największą zaletę pianki jako materiału do ocieplania poddasza uznaje się przede wszystkim fakt, że dociera nawet w trudno dostępne miejsca i najmniejsze przestrzenie. Jak wcześniej wspominaliśmy, świetnie radzi sobie z pochłanianiem dźwięków oraz izolacją termiczną. Cechą wartą wspomnienia jest także niska wsiąkliwość wody. Pianka jest także w pełni bezpieczna dla zdrowia i ma neutralny zapach. Jest odporna na pleśń oraz grzyby i nie powoduje reakcji alergicznych. Nie topi się i nie zmienia swoich właściwości, a dodatkowo jest bardzo prosta w aplikacji – nie wymaga zastosowania dodatkowych elementów.

Czy ocieplenie poddasza pianką się opłaca?

Ocieplanie poddasza pianką to stosunkowo tanie rozwiązanie. Ponieważ jest bardzo odporna i wytrzymała, będzie stanowiła zabezpieczenie na wiele lat (wytrzyma tyle, co sama konstrukcja domu), co szybko zrekompensuje początkowy koszt poniesiony na zakup i aplikację. Jej świetne właściwości, na których czele stoi skuteczność, zdecydowanie przemawiają za tym, by zastosować to rozwiązanie.

Osoby, które zdecydowały się na użycie do ocieplenia budynku celulozy lub wełny zauważają, że z czasem te materiały zmieniają swoje właściwości, a ich początkowe parametry ulegają pogorszeniu. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku pianki do ocieplania poddaszy. Co więcej, po rozebraniu budynku można ją ponownie użyć, co sprawia, że jest to rozwiązanie wysoce ekologiczne. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ocieplania pianą? Zajrzyj na: https://ocieplenia-piana.pl/.

Co mają w sobie drewniane żaluzje?

0
Co mają w sobie drewniane żaluzje?

Kiedy poszukujesz niebanalnego rozwiązania dla swoich wnętrz, warto postawić na żaluzje drewniane. Są one uznawane za bardzo klasyczne i ponadczasowe, a ich wygląd może wprawić przychodzących do domu gości w podziw. Zdecydowanie pokój z takimi żaluzjami będzie się wyróżniał, a przy okazji zapewniona mu zostanie świetna ochrona przed intensywnymi promieniami słonecznymi, które dokuczają zwłaszcza w okresie letnim.

Co sprawia, że warto je mieć?

Żaluzje, w które się zaopatrujemy, powinny przede wszystkim chronić przed promieniami słonecznymi. W przypadku żaluzji drewnianych ta ochrona stoi na najwyższym poziomie. Nie tworzą się w nich żadne, nawet najdrobniejsze prześwity, przez co dają idealne zaciemnienie.

Chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, gdyż są zrobione z grubszego tworzywa, a wieczorem dają dobrą ochronę przed wzrokiem ludzi z zewnątrz. Warto także zaznaczyć, że są one przystosowane do różnych potrzeb, gdyż można bardzo łatwo regulować ilość przepuszczanego światła. Da się podnieść je i odsłonić okno, by światło wpadało i nie było zahamowane przez żaluzje, całkowicie zaciemnić dane pomieszczenie albo delikatnie hamować napływ światła dziennego.

Najlepiej wybierać wśród żaluzji drewnianych posiadających certyfikaty, tak by mieć pewność, że ich powłoka będzie odporna przed blaknięciem czy utratą w pewnym stopniu pierwotnych odcieni. Takie żaluzje oferują wszyscy renomowani dystrybutorzy, np. firma Winrol – https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/.

Dla jakich wnętrz przeznaczone jest takie rozwiązanie?

Drewniane żaluzje należą do bardzo szykownych i uznawanych za modne i ponadczasowe. Nie oznacza to, że pasują tylko do wyszukanych wnętrz, ale że z pewnością dodają smaku i wyrafinowania wszędzie tam, gdzie są zamontowane.

żaluzje drewniane

Stanowią uniwersalny dodatek do wszystkich wnętrz, można także swobodnie wybierać wśród wielu odcieni, tak że zawsze dopasują się do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Można przebierać w naturalnych kolorach drewna, dużą popularnością cieszą się także białe, beżowe i szare żaluzje (zwłaszcza w przypadku salonów). Nie ma zatem problemu z doborem czegoś idealnego zarówno dla pokojów w bardziej tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu.

Jak wygląda czyszczenie?

Wiele osób błędnie myśli, że skoro drewniane żaluzje wyglądają na tak solidne i eleganckie, musi być ciężko je wyczyścić. Na szczęście jednak drewno nie wymaga aż takich zabiegów jak niektóre materiały, z których wykonane są innego rodzaju rolety.

W przypadku czyszczenia z kurzu, wystarczy przecieranie wilgotną szmatką. Przestrzenie pomiędzy lamelami żaluzji wcale nie utrudniają procesu czyszczenia, a wręcz je ułatwiają, przez co wyzwania nie stanowi utrzymanie przez lata drewnianych żaluzji w nienaruszonym stanie. Często nawet po kilku latach użytkowania sprawiają one wrażenie nowo nabytych.

Idealny dodatek do wnętrza

Praktyczne, wytrzymałe, a także oczywiście nadające aranżacjom ciekawej nuty – takie żaluzje to zdecydowanie coś, co sprawdzi się w praktycznie każdym domu. Warto w nie zainwestować, gdyż stanowią gwarancję dobrej ochrony przed światłem połączonej z intrygującym wyglądem.

Opracowanie: Alicja Błysk

Zobacz też