środa, Czerwiec 20, 2018

Wanna wolnostojąca – relaks i design

0

Wanna obok lub zamiast kabiny prysznicowej to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, ze względu na pewną przewagę tej pierwszej opcji. Dzięki wannie można się wieczorem zrelaksować w ciepłej kąpieli z olejkami lub solą, wygrzać w czasie przeziębienia czy po prostu wziąć szybką kąpiel rano przed codziennymi obowiązkami.

Waterjet – precyzyjne cięcie

0

Cięcie strumieniem wody to technologia umożliwiająca precyzyjne wycinanie kształtów w różnych materiałach. To znakomita alternatywna dla obróbki metali za pomocą lasera lub plazmy, ponieważ technika ta zapewnia dużo lepszą precyzję oraz daje możliwość opracowywania grubszego materiału. Dodatkowo cięcie strumieniem wody pozwala uniknąć odkształceń termicznych materiału orazi zmian w składzie chemicznym w miejscu cięcia, czego nie do końca da się zniwelować w przypadku innych sposobów cięcia.

Meble, które świetnie sprawdzą się w małej sypialni

0

Sypialnia to nie tylko łóżko – do tego wnętrza powinniśmy dobrać również inne meble, aby korzystało nam się z niego komfortowo. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Profile aluminiowe – gdzie kupować przez internet?

0

Można dziś wskazać wiele elementów, które okazują się nieodzowne w czasie prowadzenia rozmaitych prac remontowych czy budowlanych. Potencjał jaki kryje się w takich rozwiązaniach jest spory i każda osoba, jaka ma zajmować się na przykład montażem sufitu podwieszanego czy jakiejś instalacji powinna być dobrze zorientowana w tym, gdzie opłaca się kupować określone produkty. Jeśli chodzi o profile aluminiowe, aktualnie zaliczają się one do powszechnie stosowanych. Dzięki nim można między innymi wykonywać lekkie rusztowania dla różnych konstrukcji, a to zaledwie jeden z wielu przykładów.

Cena idąca w parze z jakością – czy tak się da?

Koszt zakupu tego typu wyrobów bywa różny. Znaczenie mają w tym kontekście jakość oferowanych w sprzedaży profili, ale także ich źródło. Część sklepów niestety robi wiele, by wyciągnąć z kieszeni klientów możliwie najwięcej. Czynią tak celowo, ponieważ wiedzą, iż solidny fachowiec jest gotów wydać znacznie więcej na materiały, o ile będzie miał świadomość, iż efekt końcowy będzie zadowalający. W praktyce koszty zazwyczaj ponosi prywatny inwestor i taka polityka sprzedawców stanowi obciążenie głównie dla niego. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Nie od dziś wiadomo, że internet stanowi fantastyczne źródło wielu ciekawych rozwiązań, gdy chodzi o zakup towarów z różnych kategorii. To samo tyczy się materiałów budowlanych, jakie są wykorzystywane także w czasie remontów, a czasami również zupełnie innych zadań. Pod tym względem mamy do czynienia z daleko idącym zróżnicowaniem – są bowiem sklepy online tańsze i droższe. Nieliczne z nich są zdolne połączyć korzystne cenniki z nienaganną jakością profili aluminiowych. – Nasi klienci zamawiają u nas ceowniki, teowniki czy różne warianty kątowników. Wiedzą, że towar dotrze do nich szybko, na jakość nie można narzekać, a koszt pozostaje niewielki – tłumaczy przedstawiciel hurtowni metalowej e-Armet.pl z Poznania.

Tańsze profile z aluminium znajdziemy w sieci

Podmiotów stawiających na taki model nie ma na polskim rynku zbyt wielu. Najłatwiej o to w przypadku firm posiadających bogate doświadczenie i świetne opinie wśród specjalistów z całego kraju. Armet jest jednym z takich przedsiębiorstw. Punkt stacjonarny przy ulicy Reglowej znają fachowcy nie tylko poznańscy. W profile aluminiowe, a także wiele innych towarów zaopatrują się ekipy i specjaliści z okolic miasta. Za pośrednictwem internetu zamawiają je klienci z całej Polski. – Konsument oczekuje, że w sieci będzie mógł znaleźć najwyższej jakości produkty taniej niż gdzie indziej. Z materiałami takimi jak oferowane przez nas jest tak samo – dodaje sprzedawca.

Dobre profile aluminiowe oferowane w licznych wariantach są dziś w pełni osiągalne za pośrednictwem internetu, co jasno widać na powyższym przykładzie. Dla każdego fachowca, jaki musi z nich korzystać to znakomita wiadomość. Raptem okazuje się, że elementy takie jak płaskowniki czy rury kwadratowe z aluminium można zamówić online bez ruszania się z miejsca. Szybka dostawa za pośrednictwem firmy kurierskiej pozwala robić z materiałów użytek bez zbędnej zwłoki.

Zegary vintage – oryginalny dodatek do mieszkania

0

Moda vintage od lat nieustannie króluje wśród trendów i z roku na rok zyskuje coraz liczniejsze grono fanów. Co w ogóle oznacza słowo vintage? Z angielskiego jest to określenie bardzo dobrego wina, które tworzy się z winogron zebranych podczas jednego sezonu. Można się pokusić o stwierdzenie, że to styl dojrzały. Jego zaletą jest możliwość łączenia go z dodatkami i meblami pochodzącymi nawet z różnych epok.

Donica ceramiczna – Co i jak?​

0
donica ceramiczna

Kolejnym tematem, który niewątpliwie warto poruszyć są donice ceramiczne.​  Ten najstarszy​      rodzaj donic wciąż króluje nie tylko w aranżacjach ogrodowych, ale także balkonowych, tarasowych czy w naszych domach na parapetach. Donice ceramiczne ​      są niezwykle​  uniwersalne – ich kolor i kształt, a także klimat, w jakim są zrobione, sprawia, że każdy ogrodnik chce je mieć w swoim ogrodzie. W tym artykule, postaramy się udzielić wam informacji o tym, czym charakteryzują się donice ceramiczne i dlaczego tak właściwie, powinniście się zdecydować na ich wybór.

Donice ceramiczne – co powinniśmy o nich wiedzieć?​

Donice ogrodowe to nieodzowny element wyposażenia każdego tarasu, balkonu czy ogrodu.​  Powinny spójnie pasować do stylu naszej przestrzeni, odpowiednio eksponować rośliny i zapewniać im prawidłowe warunki rozwoju. Doniczki ogrodowe są doskonałe, kiedy łączą w sobie takie cechy jak trwałość, wygodę użytkowania i stylowy wygląd. Wszystkie te cechy posiadają donice ceramiczne. ​    Wyglądają bardzo stylowo, dopasowują się do praktycznie​    każdej aranżacji. Dodatkowo donice ceramiczne ​ łatwo obrastają mchem – dla jednych może​      być to bardzo uciążliwie, dla innych – fantastyczne. Tym pierwszym z was, którzy nie znoszą mchu i uważają go za pasożyt na pewno świetnie posłużą odpowiednie preparaty, które zapobiegają porastaniu mchem donic czy innych elementów ogrodniczych. Natomiast tym, których fascynują aranżacje bardzo naturalne na pewno będą zachwyceni z efektu jaki daje donica ceramiczna porośnięta na naturalnym mchem – jej wygląd tworzy niepowtarzalny​ klimat i jest bardzo oryginalnym elementem.

donice ceramiczne to piękna ozdoba

Jakie donice ceramiczne ​należy wybrać?​

Istnieje wiele różnych typów donic do ogrodu. Najlepsza według nas będzie po prostu klasyczna donica ceramiczna​  . Taka, klasyczna donica szkliwiona o okrągłej podstawie,​ wykonana z wysokiej jakości ceramiki. Bardzo funkcjonalna donica, zapewniająca bardzo dużo miejsca układowi korzennemu nawet wielkich roślin. Duży rozmiar i wykonanie z ceramiki sprawią, że ta donica będzie stanowić eleganckie uzupełnienie ogrodów, tarasów lub po prostu przestrzeni publicznej. Dzięki doborze odpowiedniego rodzaju gliny, bardzo wysokiej temperaturze i odpowiedniemu procesowi wypalania donica jest w 100 % mrozoodporna. Jest to jej ogromny atut, ponieważ nie będzie ulegać zniszczeniom w zimie, gdy temperatura spanie poniżej zera. Często popękane donice pod wpływem mrozu niszczą rośliny, które znajdują się w ich wnętrzu. Dlatego taka, dobrej jakości donica ceramiczna​ ,​ sprawdzi się w większości sytuacji, ale również będzie się całkiem ładnie prezentować. Ostatnia kwestia, to koszt donicy ceramicznej. ​ Ten rodzaj donic nie należy do najtańszych,​ ale ze względu na wysoką jakość wyrobu, a także wytrzymałość w surowych warunkach atmosferycznych, 450 złotych nie wydaje się być wygórowanym wydatkiem. Mowa tu oczywiście jedynie o większych rozmiarowo donicach. Donice ceramiczne ​ występują na​ rynku nie tylko w przeróżnych rozmiarach, ale także w kształtach, jak i kolorach, dlatego na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiednią.   

Budowa domu a formalności

0
budowa domu formalności

Jak przebiega proces budowy domu?

Jest to podstawowe pytanie, jakie powinien zadać sobie każdy, kto planuje budowę domu. Jeśli ktoś myśli, że to prosta spraw i nie wymaga żadnego poświęcenia, to muszę go uświadomić, że bardzo się myli. Przy budowie domu formalności odgrywają kluczową rolę. Przynajmniej na początku. Zacznijmy od początku. Pierwszą czynnością, którą bez wątpienia musimy wykonać, jest zakup działki pod budowę wymarzonego domu. Trzeba dobrze przemyśleć jej położenie, ponieważ po rozpoczęciu inwestycji, odwrotu już nie będzie. Jeśli jednak budujesz dom wyłącznie pod jego natychmiastowe sprzedania, musisz uwzględnić, że klienci będą szukać budynku, który ma dostęp do atrakcyjnej drogi. Dobrze także jakby był położony blisko szkoły, sklepów i ośrodków rekreacyjnych. Wszystko to niebywale zwiększa jednak cenę działki. Osoby budujący więc dom z dala od miejskiego zgiełku nie muszą brać tych czynników, aż tak pod uwagę. Jednak są to już kwestie upodobań. Wróćmy jednak do tematu działki. Nie wystarczy zakupić dany teren. Trzeba zapoznać się z wszystkimi dokumentami. Może się bowiem okazać, że nasze ustronne miejsca za kilka lat już takiego nie będzie. W tym celu warto, a nawet należy zapoznać się z planem zagospodarowania terenu. Już nie raz głośno było przypadkach, gdy blisko nowego domu powstała głośna i zanieczyszczająca powietrze fabryka. Kiedyś nawet komuś wbudowano wysypisko śmieci. Jeśli zdecydujemy się na daną działkę, to następują kolejne związane z budową domu formalności. Jedną z nich jest wydanie pozwolenia na budowę domu. Jednak tutaj sytuacja po raz kolejny nie jest taka prosta.

budowa domu bez formalności jest mozliwa

Oczywiście jak wszystko, ponieważ budowa domu to ogromna inwestycja, wymagająca niebywałego nakładu czasu.

Sprawa wygląda następująco. Jeśli chcemy ubiegać o pozwolenie na budowę, to potrzebujemy takich dokumentów: planu zagospodarowania przestrzennego, oświadczenia dotyczącego warunków technicznych dostawy mediów, projektu domu. Podczas sporządzania wniosku zapoznajmy się z aktami prawa miejscowego, ponieważ w niektórych rejonach naszego kraju wymagane są dodatkowe dokumenty. Do wniosku dołączam też oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Bez tego dokumentu nasz wniosek zostanie od razu odrzucony. Odrzucenie wniosku może wystąpić także w innych sytuacjach. Tak naprawdę czasem lepiej zostawić wszelkie formalności firmie wykonawczej lub radcom prawnym. Ułatwi to nam znacznie życie. Jak widać, formalności przy budowie domu potrafią przysporzyć nerwów i niepotrzebnego stresu. Jednak przecież, nie chcieliśmy tego, planując budowę domu. Kontynuując, samo pozwolenie jeszcze nie daje całkowitej swobody. Otrzymanie pozwolenia nie skutkuje zakończeniem formalności dotyczących budowy. Warto zaznaczyć, iż pozwolenie na budowę uprawomocnia się w przeciągu 14 dni i jest ważne przez kolejne 3 lata (jeśli w tym czasie nie rozpoczniemy budowy, będziemy musieli składać ponowny wniosek o pozwolenie na budowę). Warto, więc przestudiować wszystkie dokumenty przed samym planowaniem jak będzie wyglądał budynek.

Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe – czy to dzisiaj najlepszy wybór?

0
Bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe

Najważniejsze jest, aby nasze ogrodzenie z elementami rożnych połączeń materiałów układało się w spójna całość. Będzie dawało nam to gwarancję, że wygląda ono naprawdę bardzo dobrze stylistycznie. Na pewno dobrze dobrane łączenia będą stanowiły znacznie lepszy i ciekawszy niż przy jednolitych materiałach. Przy wyborze ogrodzenia koniecznie musimy pomyśleć o funkcjonalności bramy i jej szerszego zastosowania. Czasem zdarza się ,że potrzebujemy dwóch bram i furki. Wtedy musimy wziąć pod uwagę to, żeby nie tylko dobrze wyglądały i pasowały do całości ogrodzenia, ale również  aby były odpowiedniej szerokości.

Jakie bramy komu?

Jeśli zdecydujemy się na bramy dwuskrzydłowe, musimy przemyśleć dobrze takie rozwiązanie. Najważniejsze jest przede wszystkim to, żeby była funkcjonalna. Bramy takie mimo tego, ze wyglądają bardzo estetycznie oraz ekskluzywnie to nie koniecznie spełniają swoja funkcje idealnie. Musimy wziąć pod uwagę na przykład to czy mamy na nią odpowiednio dużo miejsca.

bramy skrzydłowe są chetnie wybierane

 

Kiedy bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe się nie sprawdzi?

Bardzo ważne, abyśmy wzięli pod uwagę wyboru bramy ogrodzeniowej dwuskrzydłowej to czy mamy na pewno odpowiednio dużo miejsca na jej montaż.  Musimy przede wszystkim bardzo swobodnie poruszać się przy otwartej bramie. Musi się ona najczęściej otwierać do środka. Tak, aby nie tarasowała miejsca na chodniku czy nie zajmowała miejsca przeznaczonego dla ruchu samochodów. Jeśli natomiast mamy bardzo mało miejsca między ulicą a nasza posesją to najlepszym rozwiązaniem będzie brama rozsuwana.

Rozsuwane – droższe?

Nie tylko to jak nasza brama będzie się otwierała jest ważne. Nie mniej ważniejsze jest to z jakiego materiału zostanie ona wykonana. Oczywiście wiadome jest, że rozsuwane bramy, które zamocowane są na szynach są o wiele droższe. Jednak czasem zdarza się, że takie rozwiązanie jest po prostu konieczne. Zarówno te rozsuwane bramy jak i te bramy ogrodzeniowe dwuskrzydłowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Na przykład z kutych elementów , które są bardzo eleganckie jak również drogie. Warto jest tez wiedzieć, że przy bramach takich mamy możliwość dołączenia pilota. Jest to bardzo duża zaleta, jeśli na przykład posiadamy bramę ogrodzeniową przy ruchliwej ulicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy wysiadać z auta, żeby otworzyć ją. Dodatkowo również możemy się na taki pilot zdecydować jeśli po prostu nie lubimy wysiadać z samochodu w celu otworzenia sobie bramy by wjechać co oczywiście wiąże się również z tym, że będąc już na posesji znów musimy wracać by ja zamknąć.

Naczynia emaliowane – czy warto z nich korzystać?

0
naczynia emaliowane

Odpowiednio dobrane garnki i naczynia to must have wygodnej kuchni. Najpowszechniej stosuje się garnki emaliowane oraz ze stali nierdzewnej. Te pierwsze mają kilka wielkich zalet – stosunkowo niska cena, barwny dekor oraz klasyczny design. Nie bez powodu można je spotkać w większości polskich domów. Co trzeba wiedzieć o garnkach emaliowanych? Garnki kuchenne z barwnym dekorem to tradycyjne naczynia, które są tanie, łatwo dostępne i pasują do bardziej klasycznego wnętrza. Jak każde inne, garnki emaliowane mają swoje wady i zalety. Jednak odpowiednio użytkowane mogą posłużyć przez lata.

Emalia – historia tego niezwykłego tworzywa

Emaliowanie jest techniką rzemieślniczą i zdobniczą, która ma bardzo długą tradycję. Polega na tym, że powierzchnie metalowe pokrywa się szklistą powłoką (czyli emalią) składającą się ze sproszkowanych minerałów, topników (czyli substancji ułatwiających lutowanie) oraz barwników – pigmentów. Ta technika rozwijała się już we wczesnym średniowieczu zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Bizancjum. Emaliowano najczęściej przedmioty ze złota i miedzi. Dzięki temu zyskiwały piękną warstwę ochronną. Współcześnie oprócz garnków spotkamy też emaliowane na przykład umywalki, zlewy czy wanny. Pełna połysku emalia wymaga jednak specjalnej ochrony. W przypadku garnków emaliowanych nie należy używać żrących środków czyszczących ani szorstkich gąbek. Porysowana emalia traci swoją trwałość, a garnki emaliowane, które mają uszkodzoną powierzchnię, są niebezpieczne dla zdrowia.

Naczynia emaliowane

Naczynia emaliowane przeżywają swoją drugą młodość i z triumfem powracają do centrum domowych wnętrz. Każdy przedmiot emaliowany posiada unikatowy charakter, dzięki czemu stanowi ozdobę jedyną w swoim rodzaju. Emaliowany urok naczyń w tylu vintage pozwoli stworzyć aranżacje z duszą, które zachwycą wszystkich odwiedzających nasz dom. Naczynia emaliowane pięknie zaprezentują się w kuchni, jadalni, a także łazience i innych pomieszczeniach. Proponujemy wybór niepowtarzalnych naczyń, wśród których znaleźć można m.in. emaliowane dzbanki, imbryki, kafejniki, kubki, talerze, funkcjonalne garnki, rondle, kanki na mleko, wiadra, miski i wiele innych. Obecnie przynajmniej jeden garnek emaliowany można znaleźć w większości polskich domów. Skąd popularność takich naczyń? Po pierwsze, są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Po drugie, często urzekają pięknym dekorem. Garnki emaliowane pokryte są między innymi pełnymi kolorów motywami kwiatowymi. Łatwo także znaleźć naczynia w ulubionym kolorze.

garnki emaliowane nie tracą na popularności

Tak jak w przypadku wszystkich akcesoriów kuchennych warto zadbać o spójność stylistyczną. Dlatego najlepiej kupować od razu komplet garnków. Wbrew pozorom garnki emaliowane zadowolą także miłośników nowoczesnego designu. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka – można wybierać spośród modeli jednokolorowych i minimalistycznych. Zamiast klasycznej metalowej pokrywki producenci proponują szklaną transparentną. To wszystko sprawia, że naczynia emaliowane nie tracą na swojej atrakcyjności z biegiem lat i ze zmieniającymi się trendami.

Gotowe projekty domów – zalety i wady

0

Inwestorzy, którzy przymierzają się do budowy domu, często zadają sobie pytanie, czy wybrać gotowy projekt, czy zlecić projektantowi zaprojektowanie domu od podstaw. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Zobacz też