wtorek, Październik 16, 2018

Jak zorganizować przestrzeń majsterkowicza?

0
Jak zorganizować przestrzeń majsterkowicza

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzenią w swoim warsztacie dysponujesz, ważne jest utrzymanie porządku, aby praca była łatwiejsza i nie wiązała się ze żmudnym poszukiwaniem odpowiedniego klucza czy innego narzędzia. Jak zorganizować przestrzeń majsterkowicza?

Dobra organizacja warsztatu jest bardzo istotna, aby większe czy mniejsze prace można było przeprowadzić sprawnie. Chaos w narzędziach, czyli po prostu graciarnia potrafi skutecznie utrudnić postęp prac. O funkcjonalną przestrzeń możesz zadbać niezależnie czy masz do dyspozycji duży, przestronny garaż czy kawałek przydomowej piwnicy lub komórki. Jeśli wykorzystasz odpowiednie pojemniki magazynowe, to nawet niewielka szafka w przedpokoju wystarczy, żeby dobrze posegregować niezbędne majsterkowiczowi akcesoria.

Najlepsze sposoby na organizację narzędzi w warsztacie

To przez nieodpowiednie przechowywanie drobnych elementów tworzy się nieporządek. Różne śrubki, wkręty, gwoździe, wiertła różnej długości i przeznaczenia nakrętki wrzucone do szuflady czy jednego dużego pojemnika to kiepski pomysł, gdyż nie będziesz mógł znaleźć tego, co akurat potrzebujesz. Do przechowywania takich drobnych elementów świetnie sprawdzają się wspomniane już pojemniki magazynowe. Wybór takich organizerów jest duży, z łatwością dopasujesz je do własnych potrzeb pod względem kształtu i rozmiaru. Możesz umieścić je w szafie lub poukładać na posadce czy blacie. W mniejszych warto posegregować małe elementy pod względem przeznaczenia. Do większych z powodzeniem zmieszczą się narzędzia, na przykład wkrętarka, piły, młotki, przecinaki. Co istotne, pojemniki magazynowe warto opisać. Wtedy z łatwością szybko znajdziesz to, czego właśnie potrzebujesz. Jeśli dysponujesz przestrzenią typowo warsztatową, na ścianie możesz zamontować haki, na których można powiesić klucze. Takie haki można także umieścić w szafce. Meble nie muszą być typowo warsztatowe. Z powodzeniem możesz wykorzystać stare meble kuchenne. Nie umieszczaj w nich mniejszych narzędzi luzem, gdyż potem trudno będzie je znaleźć.

Wygospodaruj jedno miejsce na odzież ochronną. To dość często pomijana kwestia. Odpowiednie okulary, rękawice, nauszniki, maseczki ochronne powinny być w jednym miejscu. Oczywiście apteczka także jest niezbędna. Te akcesoria powinny mieć jedno stałe miejsce, aby bez problemu można było po nie sięgnąć w razie nagłej potrzeby. Na pojemniku lub szafce z nimi najlepiej umieścić odpowiednie oznaczenie, aby ułatwić znalezienie osobom, które nie znają Twojego warsztatu. A gdy już wiesz, czego potrzebujesz, koniecznie sprawdź ofertę na: https://krainakoszy.pl/pol_m_DIY-697.html

Prace budowlane

0
Prace budowlane

Podczas poszukiwania pracy, trafiamy bardzo często na różnego rodzaju oferty i przebierając w nich zastanawiamy się na pewno, jak byśmy sobie poradzili w takim charakterze i czy my się w ogóle do danej pracy nadajemy. Często nie mając jednak wyboru i potrzebując mocno pieniędzy, gdy znajdziemy się w mało komfortowej sytuacji, podejmujemy się zajęcia, o którym być może nie mamy pojęcia i do którego postaramy się na szybko przyuczyć, tak by przyszły szef miał z nas pożytek i nie musiał patrzeć na naszą nieporadność miesiącami.

Usługi budowlane http://www.grel-max.pl/ to jedna ze świetnych firm z tej kategorii, którą miałem okazję kiedyś obserwować podczas wykonywanej przez nich pracy. Działali bardzo sprawnie i usługi wysokościowe, oraz inne tego typu zlecenia, nie były im obce. Z pewnością mógłbym polecić tą firmę, lub zlecić jej sam jakąś pracę budowlaną, gdyż cenię sobie tego typu firmy, bazujące na solidności i świetnym wykonaniu swojej roboty. Praca na budowie nie należy do łatwych i nie każdy się do niej nadaje, jest to jednak fajne źródło na zarobienie w szybkim tempie uczciwych i dobrych pieniędzy. Jeśli nie jesteśmy typem osób, które boją się pobrudzić ręce i żadna praca nas nie hańbi, to w przypadku braku innych ofert na rynku pracy, powinniśmy się skusić na tego typu ofertę i spróbować swoich sił.

W tej branży czeka na nas naprawdę mnóstwo pracy i nie ma dnia, w którym przeglądając oferty w internecie nie natkniemy się na ogłoszenia z tego branży. W pracach tego typu występuje ogromna rotacja pracowników i praktycznie cały czas potrzebna jest nowa siła robocza, która przyda się do pracy od zaraz. Szczególnie mocno poszukiwani są pomocnicy budowlani, którzy to wykonują najcięższą robotę, ale nikt nie wymaga od nich działania przy skomplikowanych sprawach i mogą się skupić na tym, by powoli przyuczyć się do kolejnych etapów pracy w tym zawodzie, oraz zbierać powoli potrzebne doświadczenie, które z czasem na pewno zaprocentuje i awans na wyższe stanowisko będzie kwestią chwili.

Uszczelka prysznicowa – obowiązkowa w każdym prysznicu

0
Uszczelka prysznicowa – obowiązkowa w każdym prysznicu

Uszczelka prysznicowa – obowiązkowa w każdym prysznicu

Na ile istotnym elementem w łazience są uszczelki prysznicowe? Owszem, może się wydawać, że niezakryta szczelina między brodzikiem a ścianami prysznica lub nieszczelność drzwi kabiny to nieistotny problem. W rzeczywistości jednak wycieka tamtędy sporo wody, a wiadomym jest, jak uciążliwym problemem może być zalana podłoga. Dlatego do zabezpieczenia pryszniców stosuje się różnego typu uszczelki. W asortymencie marki Steigner znajduje się kilkadziesiąt różnych modeli – można więc dopasować uszczelkę do każdej dostępnej na rynku kabiny prysznicowej.

Problem urodzaju, czyli jak wybrać uszczelkę?

Podstawowym kryterium podziału uszczelek jest kształt kabiny. Można mianowicie mówić o kabinach zaokrąglonych (czy też półokrągłych, a w zasadzie mających kształt wycinka koła) oraz prostokątnych. Nie dziwi więc fakt, że na ścianki, które nie są proste, montować należy gięte uszczelki. Wymaga tego sztywność konstrukcji – nie da się swobodnie dopasować uszczelki prostej do ścian o kształcie innym niż prosty. Warto zwrócić uwagę, że w niektórych prysznicach część ścian (np. drzwi) jest zaokrąglona, a część prostokątna.

Z kolei osobną kategorią są uszczelki magnetyczne. Ich zastosowaniem jest uszczelnianie drzwi, montuje się je więc na krawędziach drzwi (w przypadku drzwi jednoskrzydłowych na drzwiach i ścianie). Dzięki paskom magnetycznym o sile przyciągania 24 N/cm zamknięcie skrzydeł drzwi skutkuje dociśnięciem uszczelek do siebie – tworzy to przeszkodę nie do przejścia dla wody. Przy wyborze uszczelek magnetycznych należy zwrócić uwagę na kąt łączenia się drzwi. W ofercie marki Steigner znaleźć można modele dostosowane do wszystkich standardowych kątów styku, czyli 90°, 135° oraz 180°. Przy tym warto zaznaczyć, że można dobrać dwie uszczelki (na dwoje skrzydeł drzwi) z różnych modeli, aby dostosować kąt styku (rozwiązanie popularne szczególnie przy kącie 135°).

Oczywiście równie podstawowym kryterium doboru uszczelek, co kształt kabiny, jest grubość ścian prysznica. Nie determinuje to aż tak wyboru samego modelu, ponieważ część uszczelek posiada szersze i węższe wersje, mimo to należy jednak zmierzyć ten wymiar przeglądając ofertę. Najczęściej przy konkretnym typie uszczelki grubość ścianki może wahać się o 1-2 cm. Mówiąc ogólnie, w asortymencie marki Steigner znaleźć można uszczelki pasujące do szkła grubości od 3,5 mm do nawet 11 mm.

Czym różnią się między sobą uszczelki do kabiny prysznicowej?

Jeden rzut oka na grafikę prezentującą wszystkie kształty uszczelek prysznicowych Steigner wystarczyłby do pogubienia się w tej mnogości modeli. Najłatwiej oczywiście dobrać typ najbardziej podobny do starej, zużytej uszczelki, która zamontowana była wcześniej. Warto jednak przyjrzeć się bliżej różnicom występującym pomiędzy poszczególnymi modelami.

W każdej uszczelce występuje część sztywna i bardziej miękka, najczęściej nieco odstająca. Twardy profil wykonany jest z PVC o twardości 80 Shʾa D, natomiast delikatniejsze elementy, zwane skrzydełkami, ociekaczami lub piórami, z PVC o twardości 70 Shʾa D.

Sztywne części mają jak najlepiej trzymać się ścianki kabiny. Są więc wyposażone w wypustki, które uniemożliwiają ześlizgiwanie się, a jednocześnie pozwalają na dopasowanie się do grubości szkła w pewnym stopniu. Z kolei zadaniem skrzydełek jest ochrona przed wydostawaniem się wody. Zaprojektowane są tak, aby zasłaniać szczelinę powstającą między brodzikiem a ścianami prysznica. Dzięki temu ani woda bezpośrednio skierowana w tamte rejony, ani spływająca po ścianach kabiny (do czego w szczególności służą występujące w niektórych modelach boczne ociekacze), nie przedostanie się na zewnątrz i nie zaleje podłogi w łazience. Przy wyborze modelu uszczelki prysznicowej trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość wspomnianej wyżej szczeliny.

Jakość wykonania i komfort użytkowania

Zastosowanie PVC do produkcji uszczelek jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na długie lata użytkowania. Uszczelka prysznicowa z polichlorku winylu jest oczywiście w pełni odporna na działanie wody i wilgoć, a ponadto na środki chemiczne (szczególnie ważna cecha przy czyszczeniu prysznica), promienie UV, wysokie i niskie temperatury, ozon oraz parę wodną o temperaturze nawet do 150°C.

Montaż uszczelki jest bardzo prosty. Wystarczy wcisnąć element na wyczyszczoną i wysuszoną powierzchnię szkła. Jeżeli tarcie jest zbyt duże, poleca się posmarowanie szyby np. płynem do naczyń, a jeżeli zbyt małe (uszczelka ześlizguje się) – nałożenie na krawędź ścianki cienkiego paska przezroczystego silikonu. Warto pamiętać, że raz założonej uszczelki nie da się potem przesunąć.

Uszczelki do kabiny prysznicowej sprzedawane są w różnych rozmiarach. Wiadomo jednak, że czasem konieczne może być ręczne dostosowanie długości poprzez przycięcie. Nie stanowi to problemu – twardsza część może zostać przecięta za pomocą zwykłej piłki ręcznej, a do miękkiego ociekacza wystarczą nożyczki lub nożyk.

Dbałość o szczelność prysznica – kluczowa w każdej łazience

Prysznic, po skorzystaniu z którego za każdym razem zastać można widok mokrej, zalanej podłogi, jest z pewnością bardzo istotnym mankamentem. Należy więc szybko sobie z tym poradzić, a nierzadko rozwiązaniem może okazać się wymiana zużytych uszczelek na nowe, bardzie efektywne i estetyczne. Tego rodzaju proste usprawnienie to nie tylko komfort kąpieli, lecz także większa higiena i czystość łazienki. Przy trwałości i jakości, jaką prezentują uszczelki do kabiny prysznicowej Steigner, można zażegnać problem nieszczelnego prysznica na wiele lat.

Jak wybrać praktyczne i wygodne ławki ogrodowe?

0
Jak wybrać praktyczne i wygodne ławki ogrodowe?

Zastanawiasz się, czy kupić ławkę do ogrodu? Nie wiesz, czy warto? Na co zwrócić uwagę, by była praktyczna i wygoda? Podpowiadamy!

Dlaczego warto zamienić firanki na żaluzje plisowane?

0
Dlaczego warto zamienić firanki na żaluzje plisowane?

Jeśli chodzi o funkcjonalność naszych wnętrz, to prawidłową koleją rzeczy jest to, aby dążyć nieustannie do jej poprawiania. Z drugiej strony dobrze jest też czasami zmienić coś ze względów estetycznych. Świeże pomysły w naszym domu czy mieszkaniu to zawsze mały nowy start! W dzisiejszym artykule na warsztat weźmiemy żaluzje plisowane. Zastanowimy się, kiedy przychodzi ten moment, że warto wymienić firanki właśnie na rolety lub żaluzje oraz, jak zrobić to dobrze?

Co to są plisy okienne?

Na samym początku powiemy, co nie co o żaluzjach plisowanych, wszystkim tym, którzy nie posiadają takiej wiedzy. Plisy okienne różnią się od tradycyjnej formy żaluzji tym, że materiał odpowiadający za przysłanianie okna jest najczęściej jednolity. Żaluzja plisowana przypomina harmonijkę, która wraz z zaciąganiem i składaniem zsuwa się i rozsuwa. Taki system zapewnia bardzo wygodny sposób korzystania, a w dodatku zajmuje bardzo mało miejsca. Można by powiedzieć, że żaluzje plisowane to coś w stylu rolety, aczkolwiek odróżnia je jeden ważny element – w mechanizmie plisów nie znajdziemy poprzecznej rurki, na którą byłby nawijany materiał. W przypadku żaluzji plisowanych cały materiał składany jest u góry witryny. Należy również dodać, że jest on najczęściej utrzymywany w specjalnych prowadnicach, które dbają o to, aby żaluzja zasłaniała wybrany obszar, jak również nie odskakiwała od oszkleń w przypadku wiatru.

Dlaczego warto?

Korzystanie z żaluzji plisowanych jest bardzo łatwe i funkcjonalne. Za pomocą specjalnych sznurków szybko można opuścić materiał na szybę. Co więcej, może być on ustawiony w dowolnej konfiguracji. Można zasłonić nim całą szybę, połowę, a właściwie ustawić ją na dowolnej wysokości. To bardzo użyteczne szczególnie w przypadku, gdy chcemy ograniczyć ilość promieni, które będą dostawać się do wnętrza. Żaluzjami plisowanymi dobrze też przysłonić okno tak, aby słońce nie świeciło nam w monitor lub ekran telewizora.

Duży wybór wariantów

Kolejna zaleta plisów okiennych związana jest już stricte z estetyką i wystrojem wnętrza. Obecnie producenci dbają o to, aby ich żaluzje plisowane dostępne były w wielu wariantach tak, aby klienci mogli swobodnie dopasować ten, który ich zdaniem będzie najlepiej dopasowany do reszty kompozycji. Najlepiej dobierać żaluzje plisowane względem koloru ścian lub witryn okiennych. Nikt nie powiedział jednak, że nie wolno eksperymentować. Łamanie konwencji to zawsze dobry pomysł na stworzenie ciekawego i oryginalnego wnętrza.

Jaki kolor ścian do dębowych mebli?

0
dębowe meble, sypialnia, kolor ścian,
dębowe meble, sypialnia, kolor ścian,

Dębowe meble mają swój niepowtarzalny urok – są eleganckie, rewelacyjnie podkreślają i uzupełniają wystrój każdego pomieszczenia aranżowanego na styl klasyczny oraz tradycyjny. Postanowiłeś, że to właśnie one pojawią się w Twoim salonie, sypialni lub kuchni? Teraz zastanawiasz się jaki kolor ścian najlepiej podkreśli ciemny odcień drewna? Skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek i stań się dumnym posiadaczem stylowych wnętrz!

Meble wykonane z litego drewna w dalszym ciągu są na topie. I nic w tym dziwnego – dębowe meble są ponadczasowe a zarazem bardzo uniwersalne. Rewelacyjnie wyglądają w każdym wnętrzu, dobrze łączą się z innymi kolorami, więc dobór odpowiedniej farby oraz pozostałych elementów wyposażenia nie przysporzy Ci problemów.
Dębowe meble są dosyć ciężkie i masywne, przez co też dobrze prezentują się w przestrzennych i jasnych pomieszczeniach. Istnieje natomiast kilka sprawdzonych i prostych patentów na to aby optycznie dodać im odrobinę lekkości oraz powabności. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Biel i beż

To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Nic tak nie podkreśli naturalnie ciemnego zabarwienia drewna jak ściany pomalowane farbą w jasnych, neutralnych kolorach.
Biel to jedna z najbardziej bezpiecznych i uniwersalnych barw z całej palety. Moda na nią w dalszym ciągu nie przeminęła. Beż natomiast jest odcieniem idealnym dla tych, którzy obawiają się nudy i zwyczajności ale nie chcą za bardzo szaleć z kolorem.
Jasne tło skontrastuje ciemny odcień mebli, które tym sposobem wybiją się na pierwszy plan a dodatkowo będą wydawały się na znacznie lżejsze niż są w rzeczywistości.
Oba kolory mają jedną wspólną zaletę – optycznie powiększają przestrzeń, przez co też na ich wybór powinny zdecydować się osoby, które są na etapie urządzania małych i ciemnych wnętrz.

Jaki kolor ścian do dębowych mebli?
Kolory dla odważnych

Czujesz, że Twoje mieszkanie potrzebuje radykalnej odmiany? Chcesz aby wyróżniało się od tradycyjnych aranżacji? Jeżeli należysz do grupy osób, które nie boją się wyzwań i cenią sobie oryginalność postaw na farbę w mocnym, intensywnym kolorze. Ciemny odcień dębowych mebli rewelacyjnie będzie współgrał z takimi barwami jak głęboka czerwień, wino, bordo, butelkowa zieleń, morski błękit itp. Jesteśmy przekonani, że wśród wyżej wymienionych jest odcień, który Cię zainteresował i skupił Twoją uwagę.
Wybierając farbę pamiętaj o złotej zasadzie wszystkich projektantów wnętrz, której należy przestrzegać – jasne kolory powiększają a ciemne – pomniejszają.
Nasza rada! W nowoczesnych i stylowych wnętrzach, niezależnie od ich wielkości ważne jest zachowanie pewnego rodzaju harmonii i balansu. Trikiem wykorzystywanym przez dekoratorów jest nałożenie mocnego koloru na jedną, największą ścianę, która będzie pełniła funkcję tej głównej. Dębowe meble ustawione na takim tle, we wnętrzu gdzie kolory ścian wzajemnie się uzupełniają lub podkreślają nabiorą nowoczesnego i nieco designerskiego charakteru.

Meble olcha miodowa – jaki kolor ścian?

0
meble olcha miodowa, sypialnia, szare ściany
meble olcha miodowa, sypialnia, szare ściany

Czeka Cię malowanie ścian w pokoju dziennym lub sypialni? Zastanawiasz się jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając kolor farby? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek – jeśli się do nich dostosujesz Twoje wnętrza z pewnością nabiorą stylowego oraz nowoczesnego wyglądu!
Meble w odcieniu olcha miodowa charakteryzują się oryginalnym zabarwieniem, większość z nich ma kolor ciepłego brązu z delikatnym pomarańczowym pigmentem. Barwę tę można w prosty sposób podkreślić wykorzystując do tego celu odpowiedni kolor farby, którą pomalujesz ściany w pomieszczeniu.
Zastanawiasz się jaki kolor wybrać? Jasny i neutralny czy może ciemny i intensywny?

Zmień proporcje wnętrza poprzez grę kolorem!

Dobierając odpowiedni kolor farby, jednym prostym ruchem jak za dotknięciem magicznej różdżki możesz odmienić wygląd całego pomieszczenia. Za chwilę zdradzimy Ci złotą dziesiątkę sprawdzonych i najczęściej stosowanych trików wykorzystywanych przez projektantów oraz dekoratorów wnętrz.

1. Jasne kolory – optycznie powiększają pomieszczenie.
2. Ciemne kolory – optycznie pomniejszają pomieszczenie.
3. Ciepłe barwy – przybliżają do siebie ściany, przez co sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego i nastrojowego klimatu.
4. Zimne barwy – oddalają ściany, co dodatkowo jeszcze bardziej powiększa przestrzeń we wnętrzu.
5. „Krzykliwy” kolor można uspokoić poprzez nałożenie na niego jednej cienkiej warstwy farby podkładowej.
6. Wybieraj odcienie kontrastowe, które na kole barw znajdują się po przeciwnych stronach. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu harmonii, wybieraj spośród kolorów o 3 tony jaśniejszych lub ciemniejszych.
7. W jednym pomieszczeniu na ścianach powinny znaleźć się nie więcej niż trzy różne kolory!
8. Największą ścianę w pomieszczeniu oznacz intensywną, mocną barwą, pozostałe skontrastuj poprzez użycie farby w dużo jaśniejszym odcieniu.
9. Aby tapeta pasowała do koloru farby znajdującej się na sąsiedniej ścianie, powinna zawierać jej odcienie.
10. Skorzystaj z zalet farb strukturalnych lub tych posiadających w swoim składzie drobinki odbijające świtało, które dodatkowo powiększą i rozjaśnią całe wnętrze.

meble olcha miodowa - jaki kolor ścian?
Jakie kolory do mebli olcha miodowa?

Na początek zaczniemy od neutralnych, stonowanych odcieni – tutaj od lat sprawdzają się takie kolory jak ciepłe beże, kość słoniowa, mleczna kawa czy piasek pustyni. Barwy te wydobędą głębie koloru mebli olcha miodowa a dodatkowo odświeżą wygląd całego wnętrza. Tego typu barwy rewelacyjnie sprawdzają się w aranżacjach klasycznych oraz tradycyjnych.
Tym, którzy są zwolennikami subtelnych kolorów polecamy zakup farby w odcieniach pastelowych (np. miętowym, liliowym, błękitnym, cytrynowym) lub zgaszonych (np. różem, brązem, szarością).
Masz dosyć nudy! Uwielbiasz mocne i intensywne barwy? Meble w odcieniu olcha miodowa zjawiskowo prezentować będą się na tle ścian pomalowanych np. czekoladowym brązem, winną czerwienią, ciemną szarością lub butelkową przygaszoną zielenią.

Ile zarabia projektant mebli?

0
projektowanie mebli, zarobki projektanta
projektowanie mebli, zarobki projektanta

Masz artystyczną duszę? Twoją pasją jest projektowanie i aranżowanie wnętrz? Znasz się na stolarce, lubisz odnawiać i samodzielnie tworzyć oryginalne meble? Z Twoich zdolności skorzystał już nie jeden znajomy? Jeżeli tak zastanów się nad tym czy nie połączyć przyjemnego z pożytecznym. Dzisiaj przyjrzymy się nieco bardziej temu jaką pracę wykonują i ile zarabiają zawodowi projektanci mebli. Jesteś zainteresowany? W takim razie zapraszamy do dalszej części artykułu.

Praca nie tylko dla mężczyzn!

Choć wydawać by się mogło, że projektowanie mebli jest zawodem dedykowanym w dużej mierze panom to i płeć piękna w ostatnich czasach coraz chętniej postanawia zmierzyć się z tym wyzwaniem.
Według badań statystycznych przeprowadzonych w styczniu tego roku to właśnie kobiety stanowią większość – jest ich o 7% więcej niż mężczyzn. Znaczna część kobiet zajmuje się nie tylko samym projektowaniem, co druga osoba niekiedy samodzielnie wykonuje zaprojektowane przez siebie meble!

Czym powinien charakteryzować się projektant mebli?

Masz wątpliwości co do tego, czy jesteś właściwą osobą na właściwym stanowisku? A może dopiero przymierzasz się do wykonywania tego zawodu? Zastanawiasz się jakie cechy charakteru powinien posiadać każdy projektant mebli?
Znajomość tworzenia przestrzennych planów oraz rysunku to podstawa – bez tych umiejętności z pewnością ciężko będzie Ci odnaleźć się w tym zawodzie.
Punkt drugi to zmysł artystyczny, łatwość łączenia ze sobą kolorów, wzorów oraz różnych stylów aranżacyjnych. Twoja głowa powinna być pełna świeżych i oryginalnych pomysłów.
Oprócz tych cech niezwykle ważna jest umiejętność prawidłowego komunikowania się z potencjalnym klientem. Jak projektant musisz umieć wsłuchać się w jego potrzeby, przedstawić jak najkorzystniejsze rozwiązania aby w końcu dojść do porozumienia. Każdy klient chce odnieść wrażenie, że rozmawia z osobą kompetentną, która zna się na swoim fachu.

Ile zarabia projektant mebli?

Ile zarobisz na tym stanowisku?

Wysokość zarobków zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość miasta, w którym podejmiesz pracę. Nie od dziś wiadomo, że w dużych i rozwiniętych miastach można zarobić znacznie więcej niż w tych mniejszych.
Kolejny czynnik to Twoja wiedza i zdobyte doświadczenie – pamiętaj, że pracodawcy zwracają na tę kwestię szczególną uwagę, dobry pracownik zawsze jest w cenie, można by rzec, że to Ty będziesz jej wizytówką oraz najlepszą reklamą. W końcu to dzięki Tobie i Twojej kreatywności, firma pozyska większą ilość potencjalnych klientów.
Trzecie miejsce należy do zadań, które zostaną Ci przydzielone. Być może przydzielone zostanie Ci stanowisko projektanta mebli kuchennych lub łazienkowych. Nie mniej jednak przeciętne miesięczne wynagrodzenie waha się w granicach 3200 zł (brutto), pamiętaj, że jest to stawka sugerowana.
Osoby początkujące, dopiero rozpoczynające przygodę w tym zawodzie zarabiają zazwyczaj ok. 2400 zł, tzw. profesjonaliści z kilku letnim doświadczeniem otrzymują wynagrodzenie nierzadko przekraczające 4000 zł.

Szara łazienka – jakie meble?

0
szara łazienka, białe meble, wyposażenie
szara łazienka, białe meble, wyposażenie

Marzysz o stylowej i nowoczesnej łazience? Postanowiłeś urządzić ją w modnych i ponadczasowych odcieniach szarości, teraz zastanawiasz się w jakim kolorze powinny być meble? Dzisiaj podpowiemy Ci, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu poszczególnych elementów wyposażenia łazienkowego.
Remont łazienki nie jest ani łatwym ani tanim przedsięwzięciem, pomieszczenie to powinno zachwycać nie tylko swoją funkcjonalnością ale i wyglądem. Jak w prosty sposób połączyć obie cechy? Za efekt wizualny w dużej mierze odpowiedzialny jest prawidłowy dobór kolorów. Dzisiaj pokażemy Ci jakie inne barwy najlepiej będą współgrały z szarością znajdującą się na ścianach w Twojej łazience.

Mała czy duża łazienka

Szarość należy do grupy kolorów uniwersalnych i bezpiecznych, świetnie wyglądać będzie zarówno w małym jak i w dużym pomieszczeniu, dobrze współgra z większością odcieni. Dobór odpowiedniego koloru mebli ściśle związany jest z odcieniem szarości, która zdobi ściany a także z wielkością łazienki.
Małe pomieszczenie dobrze czują się w towarzystwie jasnych, neutralnych kolorów, które odświeżą i rozjaśnią wnętrze. Nie tylko jasne barwy optycznie powiększą małą łazienkę – wybierz meble na nóżkach oraz podwieszaną armaturę. Tego typu wyposażenie ułatwi Ci sprzątanie całego pomieszczenia.
Jeżeli jesteś posiadaczem łazienki, która ma więcej niż 12 metrów kwadratowych możesz zaszaleć z kolorem.

szara łazienka - jakie meble?
Postaw na klasykę!

Szarość rewelacyjnie komponuje się z bielą, oba kolory wzajemnie się uzupełniają. Ten duet można spotkać praktycznie w każdej aranżacji, niezależnie od stylu wykonania. Jeżeli chcesz aby Twoja łazienka nabrała nieco nowoczesnego charakteru, to wybór takiego zestawienia będzie strzałem w dziesiątkę. Biel wyposażenia zostanie wyróżniona a szarość ścian podkreślona. Takie połączenie kolorystyczne wprowadzi do wnętrza świeżości oraz elegancji.
Nie tylko z bielą szarość stworzy klasyczny i stylowy duet. Zastanawiasz się jaki kolor mamy na myśli? Tak, to właśnie elegancka czerń! Zakup ciemnych lakierowanych lub drewnianych mebli to najprostszy sposób na urządzenie szykownej łazienki w stylu glamour. Czarne wyposażenie jest dosyć ciężkie i przytłaczające więc to zestawienie dedykowane jest w szczególności dużym pomieszczeniom.
Myślisz, że tego typu połączenia kolorystyczne są nudne i zwyczajne? Wzbogać wystrój swojej łazienki o dodatki w mocnych intensywnych kolorach np. czerwonym, żółtym, limonkowym.

Zaszalej z kolorem lub wybierz naturalne drewno!

Czerwień, pudrowy róż, słoneczna żółć – fronty w tym kolorze dodadzą oryginalnego i designerskiego charakteru całej aranżacji. Będą swojego rodzaju praktycznym elementem dekoracyjnym Twojej łazienki, pamiętaj tylko o tym aby wybrać kolor, który naprawdę lubisz w końcu, zakup nowych mebli jest inwestycją na długie lata.
Marzysz o tradycyjnej łazience z nutką nowoczesności? W takiej sytuacji, najkorzystniejszą opcją będzie zakup mebli wykonanych z naturalnego drewna – o jasnym lub ciemnym zabarwieniu.

Jaki kolor ścian do jasnych mebli w sypialni?

0
sypialnia, jasne meble, jasne ściany, styl skandynawski
sypialnia, jasne meble, jasne ściany, styl skandynawski

Sypialnia to jedno z najbardziej klimatycznych wnętrz w całym domu. Jednak aby tak było, urządzając ją pod uwagę należy wziąć kilka istotnych czynników, np. wybór odpowiedniego koloru ścian. Zastanawiasz się jaką farbę dobrać do jasnych mebli? Na co zwrócić szczególną uwagę a czego lepiej unikać?

Nowoczesna, minimalistyczna, skandynawska a może tradycyjna? Niezależnie od tego na jaki styl aranżacyjny się zdecydowałeś, Twoja sypialnia powinna być miejscem gdzie uspokoisz się oraz odprężysz po ciężkim i stresującym dniu – ciepła, spokojna oraz przytulna… Za ten efekt w dużej mierze odpowiedzialne są kolory znajdujące się na ścianach. Jak wybrać ten odpowiedni? O tym dowiesz się już za chwilę.

Jakie kolory do sypialni?

Duży wpływ na ogólny wygląd całego pomieszczenia ma dobór odpowiednich kolorów. Urządzając sypialnię postaw na odcienie neutralne i stonowane, zdecydowanie odradzamy zakup farby w mocnym, intensywnym kolorze, który będzie drażnił Twoje oczy a dodatkowo po niedługim czasie z pewnością Ci się znudzi.
Barwy powinny być delikatne, łagodne i subtelne, tylko w takim towarzystwie dobrze wypoczniesz.
Jasne czy ciemne? To pytanie na pewno pojawiło się w Twojej głowie. W tym wypadku dużo zależy od ogólnego wyglądu pomieszczenia. Jeśli jest ono małe i ciasne wybierz te pierwsze, ciemne kolory dedykowane są wnętrzom o znacznie większym metrażu. Jednak i tutaj zalecamy zachować ostrożność – w przeciwnym razie całość aranżacji będzie sprawiać wrażenie przytłoczonej i ponurej. Rewelacyjnym a zarazem modnym w ostatnim czasie jest nałożenie ciemnej farby na ścianę, na której umieszczony ma zostać zagłówek, ściany boczne dla zachowania równowagi muszą pozostać zachowane w dużo jaśniejszej kolorystyce.

jakie kolory ścian do jasnych mebli  w sypialni?
Z czym połączyć jasne meble?

Meble w jasnym kolorze są bardzo uniwersalne – świetnie prezentować się będą zarówno w dużych jak i małych sypialniach, z jasnymi oraz ciemnymi kolorami.
We wnętrzach nowoczesnych obowiązkowo powinny pojawić się białe lub szare ściany. O bieli nie musimy dużo mówić – moda na nią nigdy nie przeminie, dlatego też, jeżeli nie wiesz na co się zdecydować, postaw właśnie na nią. Sypialnia cała w bieli, wydaje Ci się być nudna? Ożyw jej wnętrze kolorowymi dodatkami!
Szarość to zaraz po bieli, kolor który najczęściej pojawia się na naszych ścianach. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem utrzymuje ona pewnego rodzaju harmonię i balans całej aranżacji. Ma wiele odcieni, dzięki czemu z łatwością dopasujesz coś do swojego wnętrza oraz indywidualnych upodobań.
Pastele, czyli kolory z domieszką białego pigmentu tzw. rozbielone – błękit, róż, mięta, lila, zieleń oraz żółć, nie tylko odświeżą wygląd całego pomieszczenia ale także i podkreślą jasny zabarwienie mebli.
Sypialnia urządzona w stylu klasycznym i tradycyjnym nie może obejść się bez neutralnych beżowych lub brązowych ścian – piasek pustyni, kość słoniowa, przygaszone kakao – które w połączeniu z jasnymi meblami stworzą jednolitą, spójną całość.

Zobacz też